Do tmy

(festivalový názov)

Jednoho podzimního večera srazí Jan autem syna svého souseda Sveina. Po nehodě zůstane chlapec ležet v kómatu. Vztah mezi oběma otci se po nehodě promění v souboj o vině a odpovědnosti, jak postupně Sveinovo podezření vůči Janovi vzrůstá. Zápas, který má pro jejich rodiny nedozírné následky. (Severský filmový podzim)

johny89

Po Into the white jsem na SFF zkouknul Into the dark. Bylo to úplně o něčem jiném a nutno říct, že obojí je kvalitní. Tento film je o tom, že čekáte co se stane a koukáte na dvě rodiny, jak se srovnávají s něčím hrozným. ()

bloodcountes

Nepochytila jsem nic, za co někdo dává čtyři hvězdy (?) a snažím se celkem dost. Ne, prostě to tam není. Ano, mohlo to být klidně kvalitní severský psycho, ale byla to jenom totální nuda podaná takovým způsobem, že to jednoho úplně otupí a osudy všech zúčastněných mu brzy začnou být úplně ukradené. Natahované záběry a vata v podobě dlouhých dozvuků kamery film spolehlivě zabíjejí stejně tak jako kamenné tváře aktérů. Já vím, že seveřané nejsou kdovíjak emotivní, ale co je moc to je moc a tihle mi přišli spíš jakoby ospalí, nezúčastnění. Všechno, co snad hráli, to opravdu jen hráli a nebyla to hezká podívaná, ani uvěřitelná. Ono použít vcelku jednoduchoučkou až banální zápletku bez špičkových herců, kteří vás vtáhnou do svého vnitřního světa (pokud ho postavám vůbec někdo napíše) je záruka neúspěchu. Také zvuk byl špatný. Nejsem na to kdovíjak citlivá, ale tady jsem si všimla. Opravdu hodně nepovedené, odfláknuté. Hudba byla dobrá, místama rozčilovala přílišnou hlasitostí, ale ten duet, který mě během filmu štval, jsem plně ocenila během závěrečných titulků. Byl opravdu nádherný. ()