Merhamet

• angličtina Mercy
Turecko, (2013–2014), 67 h 53 min (Minutáž: 87–107 min)

misa_laska

Seriál kratší stopáže, než bývá u tureckých seriálů obvyklé. Hlavní hrdinka je právnička Narin. Seriál se odehrává ve 3 dějových linkách hlavní hrdinky - nešťastné dětství cca 12 letá, poté v období konce střední a nástupu na VŠ a v současnoti. Herecké výkony i příběhová linka jsou velmi dobré. Seriál nenudí a díky několika dějovým linkách je vysvětlováno spoustu věcí a vše do sebe zapadá. Určitě seriál patří k těm lepším. Rovnou říkám poslední díl a poslední čtvrt hodina do mého celkového hodnocení není zahrnuta, protože takový konec nemá žádný význam. Konec je v podstatě smutný, ale mě nerozsmutnil, takže jaký měl vlastně smysl a význam? Opravdu ani jedna slzička a to kolikrát zamačkávám slzu i hloupého animáku. :) Takže se toho úplně nebojte, sice tam není happyend, ale až do poslední chvíli vlastně je. ()

Soupalka

Telenovela snesitelné délky, která má docela spád a pracuje s třemi časovými obdobími, díly cca 1,5 hod. Překvapivě dobré herecké výkony, Scénář a výprava nic moc, hudba se mi líbila. Jako vždy energická Burçin Terzioğlu potěší a osvěží. Cca okolo 40 dílu se asi mění scénárista. Poslední díl by si kardiaci a nebo ten kdo to hodně prožívá měli s ohledem na běžný turecký závěr pustit jen v absolutní pohodě :-) ()