Desať nominácií na Césara 2014 premenil film na cenu v štyroch kategóriách – najlepší film, najlepší debut, najlepší herec a najlepší adaptovaný scenár – čím prekonal aj Život Adèle (La Vie d'Adèle). Vo Francúzsku ho už videli viac než dva milióny divákov. Predlohou filmu sa stala javisková šou jedného muža, v ktorej Guillaume Gallienne predvádza smiešne, trápne a mystifikačné scény a detaily zo svojho vlastného života. Jej adaptácia vyústila do bravúrneho filmu o sexuálnych úzkostiach s príbehom založeným na osobných skúsenostiach. Gallienne v ňom hrá sám seba ako mladého muža trpiaceho pod dominantnou matkou, ktorú v originálnej dvojúlohe stvárnil tiež on. Prechádzame s ním divadlom, internátnou školou vo Francúzsku a v Anglicku, vojenským výcvikom i pobytom v Alpách. Snímka rozpráva dojemný príbeh komplikovaného života so skvele odpozorovaným manierizmom jednotlivých postáv. Film o životnej sile človeka, ktorého ostatní považovali za geja či zženštilého slabocha. (IFF Bratislava)

Košoun

Geniálně napsané, zrežírované i zahrané. Guillaume Gallienne, kterého jsem do tohoto filmu vůbec neznal, si mě ihned získal, a to jak v poloze "máminky holčičky", tak i v oné matce. Tak dlouho jsme se v kině nezasmál, klidně bych vydržel i delší stopáž. Žádný laciný trapný humor, ale brilantně napsané gagy i zahrané scénky (třeba ta s masérem je legendární). Přitom film není určitě jen komediální jednohubkou, ale také nabízí prostor pro zamyšlení nad stereotypy a jejich překonávání. ()

rt12

ÚPLNĚ JINÝ FILM o hledání sexuální identity, než jsem očekávala. Parádní na tom je, že pointa vyjde najevo skutečně až na závěr. Po všech filmech natočených v poslední době o trans a homosexuálech se tak trochu ztrácím a po jejich zhlédnutí se skoro začínám stydět, že jsem obyčejná ženská, které se líbí muži a s jedním z nich žiji skoro třicet let. Zpátky k filmu - s prapodivným týpkem jsem se srovnala hned po jeho příjezdu do Španělska a prochechtala jsem se s ním až do úpného konce, i když to byl místy smích trochu nahořklý. Závěrečný zvednutý varovný prst - jak snadno mohou rodiče zmrvit výchovou dětství a domotat mozek, i když v sebelepší víře, je přinejmenším k zamyšlení. ()

easaque

-5* originálně zpracovaný film o hledání vlastní sexuality s nadhledem a humorem. Jen podtrhuje můj názor jak silně výchova ovlivňuje dítě v dalším životě. Za tento tip děkuji a doporučuji dále. Film není rozhodně pro všechny a nejde přehlédnout ani původní divadelní předlohu, ale o to víc mě překvapilo, jak byl tento film ve Francii oblíben a myslím, že zaslouženě. Stylově je na vysoké úrovni a také musím vyzdvihnout herecký výkon hlavního představitele. Po čase musím přidat ještě hvězdu - zdá se mi docela zásadní. [ PŘÍBĚH: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

jiri.twist

Tady u tohoto filmu bude ještě více znamenat, co člověk, to názor. Mě snaha tvůrců kolikrát i směsicí připitomělých a mnohdy ani ne originálních gagů nic neřekla, pro mě neplatí, že gay musí být zákonitě jen zzenštilá rádobybuzna, stále jsem čekal, že se film nějak více rozvine ... a ono nic, možná, kdybych byl nějaký mongoloid, že se trochu pobavím ... bohužel zklamání a mažu ... ale tím nechci tvrdit, že herecký výkon Guillauma je špatný 2422 ()

evulienka3

Prvá pol hodina filmu u mňa na plné bodové hodnotenie nevyzerala ani náhodou. Trvalo mi, kým som sa zžila s hlavným hrdinom a so spôsobom rozprávania príbehu, ktorý je naozaj originálny. Druhá polovica filmu si už však získala moje absolútne sympatie a v závere mi aj bolo ľuto, že už je koniec, čo sa mi stáva málokedy. Takmer dokonalá one man show v sebe nesie niekoľko vrstiev príbehu a je veľmi pekným zamyslením sa nad životnými rolami a ich vplyvom na jedinca, pričom napriek nesprávnemu "zaradeniu" a snahe o naplnenie nesprávnej role je pekne ukázané, že to nemusí bezpodmienečne znamenať katastrofu, ale skôr sebapoznávanie sa okľukou. Ide len o uhol pohľadu, tak ako vždy a takmer vo všetkom. 90%Videné v rámci Challange tour - 30 dní so svetovou kinematografiou. ()