S Rudlou Kyselým (L. Mrkvička) se život nemazlil – ocitl se ve finanční tísni. A tak se rozhodne svoji situaci řešit tím, že je dokonce ochoten i krást. Vloupá se otevřeným oknem do bytu, kde však ve tmě zastihne majitelku Sylvu Hiršovou (J. Preissová). Ta zavinila poruchu světla, když zavěšovala lustr, a teď se nemůže hýbat… (Česká televize)

ostravak30

Tak to je bohužel hodně slabá komedie. Je otázkou, zda byla žena tak odvážná, či prostě jen nemohoucí anebo se rozhodla prostřednictvím této situace seznámit, že místo policie zavolala na zloděje a rozhodla se ho využít k pomoci. A pak poznala, že je to vlastně docela sympatický chlápek. Rudla se rozhodl krást a měl štěstí, že si vybral zrovna tento bejvák, jinak taky mohl docela pěkně sedět. Ovšem šel na to docela amatérsky nutno dodat. Komedie neobstojí ani v dialozích a protože je to už několikátá od Františka Laurina, kterou hodnotím podobně, začínám si myslet, že to lépe neuměl. ()

Igy007

Řeší se tu věrohodnost scénáře. A já se ptám : "Prooooč ??" ... Komedie musí být věrohodná ? Odkdy ? Mně přijde fajn, že jsou tam komplet všichni, včetně doktora a esenbáka, pěkně na hlavu. Vznikla tak příjemná miniblbinka o jednom osudovém setkání. Ona sedí doma uprostřed své pavučiny a líčí na naivní kořist mužského pohlaví a on ji zase už dávno miluje. Dokonalý match, no ne ? .... "Řikám to snad česky, ne ? : Hirsch !" ()

rakovnik

Paní Sylva evidentně čekala na to, až se ji pokusí někdo vykrást. Naštěstí přišel sympaťák, takže už jej z pavučiny nepustila. Lehce jsem se zasmál pouze při druhém pokusu o "vykradení", byť mi připomnělo nehezkou událost z vlastního života. ()