Reklama

Reklama

Grigris

(festivalový názov)
Trailer

Obsahy(1)

Mladý Grigris má ochrnutou nohu, ale svou taneční exhibicí budí obdiv barových hostů. Když výdělky z vystoupení nestačí na zaplacení nemocnice, kde se ocitl jeho nevlastní otec, zaplete se hrdina s místním podsvětím, a to se mu málem stane osudným. (MFF Karlovy Vary)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (4)

FlyBoy 

všetky recenzie používateľa

[SFF 2013, Sydney] Sledujúcou metódou záberovania, utlmenými vyjadrovacími prostriedkami a empatickým napojením sa na hlavnú postavu mi "Grigris" pripomína spracovaním porovnateľný "Aujourd'hui". Navyše chudobou poznačené lokácie krajiny tretieho sveta a takmer totožná premisa nezvratného údelu (predtým smrť, teraz telesná handicapovanosť) túto spomienku ešte umocňujú. Mahamat-Saleh Haroun rovnako ako Alain Gomis stvoril dôležitý film o tom, že my všetci máme problém o ktorom nechceme hovoriť, nedokážeme ho riešiť a musíme s ním do určitej chvíľe žiť. Jedného dňa potom zistíme, že sú dve možnosti, buď sa včas navzájom podporíme a zoberieme osud do vlastných rúk - prežijeme, alebo sa neskoro zobudíme a (pri troche šťastia) s pokorou odídeme - zomrieme. Ako sa však z obidvoch počinov pravdivo dozvedáme, naše kľúčové rozhodnutia nemusia byť vždy, len v našich rukách... ()

Marigold 

všetky recenzie používateľa

Trochu sociální drama, trochu milostný doják, trochu nekritická pohádka. Má jednu nohu tenkou, dějí se mu strašné věci, tak ho prosím omluvte, že se chová občas jako podrazák... a nakonec mu přejte trochu toho štěstíčka, hezky tančí a město ho zkazilo, venkov napraví. Tonálně hodně záhadná africká taškařice, kterou zachraňuje již známá režisérova zručnost a na rozdíl od Křičícího muže i v podstatě komediální závěr, který je uhozený a snesitelnější než cokoli, co by smrdělo drsností a realismem. Asi nemám pro tenhle druh soucitného diváctví vlohy. Obzvlášť, když Haroun má zjevně obě filmařské nohy v cajku. ()

Galéria (16)

Reklama

Reklama