Mladý Endeavour Morse vyšetřuje s inspektorem Fredem Thursdayem zmizení školačky Mary Tremlettové. (Viasat)

Radek99

Prequel k seriálu Endeavour (což je prequel k seriálům Inspektor Morse a Vraždy v Oxfordu) je podařený stejně jako seriál sám... Inspektor Morse je legenda (v Británii zjevně větší než u nás) a tak je pokračování logickým vyústěním...ovšem málokdy se stane, aby byl seriálový prequel lepší než původní seriál sám...alespoň tedy z mého subjektivního hlediska... To, jak se mladý Morse podívá do zpětného zrcátka a uvidí v něm sám sebe za mnoho a mnoho let v jiném seriálu je velmi povedený moment... ()

evapetra

Oxford poloviny šedesátých let. Zmizelá a možná zavražděná patnáctiletá dívka. Mladý, začínající detektiv se může ujmout práce na svém prvním větším případu. Intektuál, absolvent zdejší univerzity a milovník operního zpěvu, ještě tápe, jestli povolání, které si vybral, je pro něho skutečně tím pravým. Pálí mu to, vcelku se mu daří postupně splétat nitky případu, které vedou až ke špičkám byznysu a politiky, ale ještě se neobejde bez pomoci a zasahu svých kolegů a hlavně šéfa. Nadějně vyhlížející pilot mě příjemně nalákal ke sledování dalších dílů seriálu. ()

filmmovier

Původní seriál Inspektor Morse neznám, Lewis je nuda a předloha od Colina Dextera výborná. Když jsem se dozvěděl o existenci tohoto seriálu a nekonečné hromadě pozitivních recenzí, dlouho jsem neváhal a pustil se do toho. A i moje reakce se přidává k těm nadšeným, protože tohle je fakt pecka, vážení, je to doslova jako Sherlock - jenom je to od ITV. Prostředí Oxfordu je naprosto úžasné, to město je fakt neskutečně nádherné. Navrch máme perfektní kameru (kapitola sama pro sebe), vynikajícího Shauna Evanse, který si roli prozatím abstinujícího Morse užívá na maximum a samozřejmě také velmi zajímavý případ, který sice není nikterak originální, ale zato je, jak je v Anglii zvykem, originálně zpracován. Na tempo a nudu si také stěžovat nemůžu, takže je to za plný počet, i když jenom těsně. Neuvěřitelně se těším, až zkouknu celý seriál, protože Pilot je fascinující atmosférická záležitost s neuvěřitelnou elegancí, na kterou nemá ani Broadchurch :). 100%. ()

Mouzon

Prequel britské televizní série INSPEKTOR MORSE. Ukazuje jeden z Morseových prvních případů v akademickém městě Oxfordu, kam protagonista přijíždí coby mladý policejní konstábl. Dostává se do víru událostí týkajících se zmizení mladé dívky. Svým nonkonformním přístupem, který spočívá mimo jiné v hermeneutické analýze textových stop zanechaných obětmi či podezřelými, zaujme vyšetřujícího inspektora Thursdaye, jenž si jej zvolí za svého pomocníka.......Zajímavostí je, že v prvním záběru scény, v níž Morse poprvé ochutná své později tolik oblíbené pivo, se objeví autor původní knižní série s postavou inspektora Morse, Colin Dexter. ()

*CARNIFEX*

Dostatočne vábivý "pilot" nato, aby ste sa odhodlali k sledovaniu "série". Tempo je komorné, pomalé, pričom samotná sila snímku spočíva v elegantnej prezentácii detektívnej práce, ktorá je doslova závislá na "vysokej" inteligencii. Scenár takýchto kriminálok nie je nejakým zdrapom papiera, pričom presne takto si predstavujem tvorbu, ktorá je vyskladaná ako zložité puzzle, pre diváka z pohľadu rozlúštenia príbehu, neriešiteľnou hádankou. Kto má rád Poirota, toto je jasná trefa do čierneho. ()