Ojii-san no Lamp

(TV film)
  • Japonsko おぢいさんのランプ

Chlapeček Toichi najde doma stojací lampu, která je už jen připomínkou dob dávno minulých. Ale protože mají on i jeho dědeček chvilku času, rozhodne se mu starý muž povyprávět jeden příběh z jeho vlastního života, který se odehrál zhruba před 50 lety. Ten příběh je o chlapci jménem Minosuke, který neměl rodinu ani domov a tak se musel životem protloukat zcela sám. Naštěstí ale žil v obci, kde bylo dostatek příležitostné práce, díky níž si byl schopen alespoň něco málo vydělat. Jednoho dne mu však cestu zkřížil běžec s rikšou a nabídl mu práci, která se pro něj stala zlomovou. Dovedla ho totiž až k oceánu do velkého města, kde poznal kouzlo petrolejových lamp. Tehdy se také rozhodl, že s nimi začne obchodovat. A i když se zpočátku jeho snaha zdála poněkud beznadějná, nakonec se ukázalo, že se vytrvalost vyplácí. Jenže jak plyne čas, vyvíjí se i lidská technologie a kdo se nedokáže přizpůsobit, zahyne. (EMIA)

Jeoffrey

"Tak to vypadá, že budeš prodávat lampy..." Velmi dobrý příběh ze života se zajímavým poselstvím. Hudba je slušná. Animace je slabší, ale i tak se mi líbila. 8,1/10 ()