Bez zľutovania

• Česko Bez slitování (viac)
všetky plagáty

Mafie unese synka z bohaté rodiny Marrasů a chce za něj výkupné. Jeho otec proto musí prodat spoustu pozemků svému advokátovi, aby měl peníze na vyplacení svého syna. Za prostředníka mezi ní a rodinou vybere mafie nezkušenou a místních poměrů neznalou římskou studentku Cristinu, která při prvním problému vše nahlásí policii. Tím dojde k tragédii, protože je policie bezmocná a na Sardinii platí ono biblické pravidlo oko za oko, zub za zub. (MVanis)

Karlos80

Komentář může obsahovat spoiler. Bez slitování (a.k.a. "Sequestro di persona"), film který tu kdysi za hlubokého socialismu šel v kinech (rok '69), a nejspíš i v televizi (to nevím přesně, ale nějaký pamětník se snad najde aby případně poradil). Tohle je eurocrimi (poliziesco), které se odehrává v horách někde v Sardinii (o rok později natočil zhruba ve stejném prostředí režisér Lizzani podobný film "Barbagia"), příběh je celkem zajímavý (tématicky se zaobírá únosem člověka, výkupným, vyděračstvím, praktikami mafie aj.) ale v samotném žánru nikterak převratný. V hlavní roli mafie, která unáší bohatého synka místního významného člena společnosti, nikdo nic neví, úřady a policie je bezradná a bezmocná. Gavino skvělý (Franco Nero) ve svém druhém poliziescu ("Tecnica di un omicidio"), který je rodinný přítel a který zná zákony mafie i místní lidé, se na vlastní pěst ujímá případu, spojí se s šéfem mafie a dozvídá se překvapivé informace...Více ve filmu. Film zaujme svou drsnou scenerií, všednodenními zvyklosti, špinavostí a myslím si že nejen fandy ranného erurocrimi. Mladá Charlotte Rampling v jednom ze svých prvních filmů také stojí za vidění..Hodnotím za tři, tedy průměr (a to především za konec), zas tak odvařenej jsem z toho ale celkově nebyl (větší napětí a akci zde přeci jen moc nenajdete, za to jeden krátký románek), lepší již zmíněná "Barbagia". Hudbu k filmu dělal jinak vynikající Riz Ortolani ale zde jsem ji skoro vůbec nezaregistroval, úplně mě minula.. ()

Flego

Drsné prostredie Sardínie, všeobecné mlčanie, strach a mafia. Dej je zaujímavý, vzťahy zaiteresovaných zaujímavé, spracovanie tiež. Avšak ani Franco Nero nedokáže vytiahnuť film do vyšších levelov. Niečo tomu chýbalo. V našich kinách bežal film v roku 1969. Druhá recenzia. ()