Rodinou otřásla nemilosrdná bitva, a tak se Klaus, Elijah a Freya zoufale snaží Luciena jednou provždy zničit. (HBO Max)

Tom10000

20.díl. Davina je mrtvá, Vincenta ale napadne možnost, jak Davinu vrátitk životu. Je ale zapotřebí veškeré pomoci, aby mohla býti vzkříšena. Elijah se napojí na Freyu jako zdroj moci, když se ale již zdá, že Davina bude žít, dostává se Freya ke kritickému rozhodnutí. Rovněž i Elijah s Klausem. Aby byl zabit Lucien, je třeba temné magie předků. A ta se k Freye dostane jen skrze Davinu. Tu to ale může zničit. Sama Davina je v čarodějnickém záhrobním světě vystavena nebezpečí. Matka Van Nguyena, kterou zabila, se snaží s pomocí jistého kamene rozdrtit Davininu duši a tím znemožnit její návrat jednou provždy. Při získání magie je Davina vržena zpět do krutého světa, a než se jí s pomocí Van Nguyena podaří vrátit zpět, její duše je roztříštěna. Ztrácíme ji nadobro. Kol je z toho zdrcen, a vrací se kre svému temnému já. Bez Daviny nemá cenu žít slušně. Marcel i Vincent opouští Mikaelsonovi a spřádají plány na pomstu. Ty se můžou provést s pomocí séra, jež Vincent vytáhl z Aurory a které nabízí Marcelovi. Klaus a Hayley se snaží zachránit Rebeku, jež se stává dalším Lucienovým cílem. Při potyčce málem umírá Hayley, a Klaus poklekne před Lucienem. V tu chvíli přijde Freya a Elijah a Lucien přichází o svoji moc. Následně je Klausem zabit a upálen. Klaus radí Hayley, aby se nevzdávala lásky k Elijahovi. Ta ho uposlechne a snaží se u Elijaha zjistit, zdali k ní ještě něco cítí. Musí na to jít ale pomalu. 95 - 100 procent. ()