V New Orleans je mír nastolený po pádu Mikaelsonů ohrožen, protože se objevuje nová zlá síla zvaná Prázdnota. Hayley zoufale hledá lék, který by probudil Mikaelsonovy z nadpřirozeného spánku, a snaží se osvobodit Klause z Marcelova zajetí. Když se Mikaelsonovi znovu spojí a postaví se Prázdnotě, musí učinit nejvyšší oběť a navždy se rozdělit. (mikki089)

Mr.Ward

Já to říkal, že 13ti dílná série by TO slušela nejvíc, a je to tady. Žádné zbytečné výplně, dějové patlaniny, a nesmyslné odbočky. Výsledkem je nejlepší série vůbec. (13 je prostě nových 22, už by to mohlo pochopit i víc seriálových tvůrců.) ()

Tom10000

Musím konstatovat, že čtvrtá série se nedá srovnávat se třetí. Ačkololiv jsem tvrdil, že nic lepšího již vytvořit nelze, pouhých třináct dílů namísto dvaadvaceti mne vyvedlo z tohoto omylu. Nemusím již snad nyní prozrazovat, co se stane, ale učiním tak, tedy POZOR, SPOILERY: Na obzoru se objevuje nová hrozba, jež ohrožuje všechny včetně původních: neznámá síla, jež vraždí děti, jako tomu bylo při rituálních slizních. Postupem času se dozvíme, že se jedná o tzv. Prázdnotu, původní a prastarou magickou sílu, velmi zlou a temnou. A zdá se, že ji již nelze zničit. Všichni Mikaelsonovi jsou vůči ní slabí. I Marcel, se svými schopnostmi. Proto bude nutné, aby se i přes všechny neshody každý z nich spojil s druhým (...). DODATEČNÉ SPOILERY: Freya si najde přítelkyni, Keelin. Bude vytvořena zbraň schopná zabít Marcela. Klaus bude trpět pod mocí Marcela. Uplyne pět let mezi třetí a čtvrtou sérií. Hope bude hrát Summer Fontana, bude jí sedm. Vrátí se Davina. Prázdnota se zmocní Hope. Marcel si najde přítelkyni Sofyu, ale zůstane s Rebekou. Všichni budou nuceni se rozdělit. Elijah zapomene na svůj život. Hayley začne pochybovat o lásce k Elijahovi. Nikdo z původních zde nezemře, mimo Elijaha, ale jen na chvíli. 95 - 100 procent. ()