Aurora je odhodlaná bratry Mikaelsonovy zničit a použije Freyu jako návnadu, aby Klause a Elijaha vlákala do nebezpečné pasti. (HBO Max)

Tom10000

13.díl. Hayleyse snaží pomoci Camille se zvládáním svého nového krutějšího já a s upířími schopnostmi. Aurora unesla Freyu a Klaus s Elijahem se ji pokusí vyhledat. Davina se setká s Kolem, když dostanou Strix možnost zjistit od něj poslední přísadu k provedení odpoutávacího kouzla, jež všechny upíry spojené se životem původních tohoto pouta zbaví. Tím je Hayleyinino srdce. Hayley sama je tímto zjištěním vystavena nebezpečí, s pomocí Camille, ale především Daviny se jí podaří přežít. Sama Davina se musí uspat, aby zbavila vědomí i ostatní Sestry. Aurora vyzkouší svoji novou zbraň s náboji z bílého dubu. Jedna rána dokáže spolehlivě odrovnat Elijaha. Klaus najde Freyino tělo zaživa pohřbené pod zemí a na poslední chvíli Elijaha od smrti zachrání. Aurora se spojí s Ayou a Kol s Davinou prožijí další poslední chvíle. Klaus, Elijah a Freya s Hayley odpřísáhnou smrt svým nepřátelům. 95 - 100 procent. ()