Tato adaptace románu J.K. Rowlingové se soustředí na jedno anglické městečko, pod jehož idylickým vzhledem se skrývají bouřlivé emoce. Když zemře místní radní, vypukne nevraživý boj o uvolněné místo a soudržnost zdejší komunity se rozpadá. Prázdné místo je dramatická minisérie natočená podle stejnojmenného bestseleru J. K. Rowlingové, v koprodukci HBO a BBC. Zápletka se soustřeďuje na Pagford, zdánlivě idylické anglické městečko s dlážděným tržištěm a starobylým opatstvím. Za krásnou fasádou se však skrývá město ve válce: bohatí válčí s chudými, dospívající děti válčí s rodiči, manželky válčí s manželi a učitelé válčí se svými žáky. Pagford není takový, jaký se na první pohled zdá. Když náhle zemře čtyřicátník Barry Fairbrother, městečko Pagford ustrne v šoku. Fairbrotherův skon vyvolá krizi v městské radě i v osobních životech mnoha místních obyvatel, včetně jedné teenagerky, jíž Barry podal pomocnou ruku. A prázdné místo, které zůstalo po Barrym v radě, se brzy stane katalyzátorem pro ten největší boj, jaký město dosud zažilo. Kdo zvítězí ve volbách plných vášní, pokrytectví a nečekaných odhalení? (HBO Europe)

hansel97

Pokud někdo uvažuje, že si přečte knížku, tak mu to vřele doporučuju, protože je naprosto skvělá a bude stále překvapen, protože scenáristé toho změnili HODNĚ! A navíc v seriálu některé postavy nebyly, nebo nedostaly prostor jako Sukhvinder, což je škoda.Ten příběh je celkově hodně silnej a neuvěřitelné je propracovaní "domino efektu," který vede k smrti jedné z postav. To jak na sobě všechno záleží je prostě v téhle knížce úžasné. ()

M.i.k.e

ačkoliv na knížku mám zálusk už delší dobu a někde se mi tady válí,ale doposud na ní nebyl čas,tudíž nemám srovnání.Televizní verze mě pak po pilotu úplně nenadchla a doufám,že v následujících dvou dílech se to trošku zlepší.Pilot je za mě až zbytečné zdlouhavý a ačkoliv jistý potenciál tu je,na víc jak 3 to zatím není...60% (edit : poshlédnutí celé minisérie jde hvězda nahoru.Zbylá dva díly si to bezpochyby zaslouží už jen díky dobře vystavěné atmosféře) ()

kajas

Literární talent J. K. Rowlingové budu vždycky bezmezně obdivovat, ale co si budeme povídat, "Prázdným místem" díru do světa zrovna neudělala. Tříhodinová minisérie ale této předloze dokonale sedla a v mých očích ji dokonce předčila. Nepracuje s tolika postavami jako kniha, a to je dobře. Z herců si zaslouží vyzdvihnout hlavně slečna Abigail Lawrie v roli Krystal, její výkon hlavně v závěrečné části mě až dojal. ()

Malarkey

Prvně jsem tomu dal šanci, ale v půlce druhého dílu jsem to musel vypnout. Bylo mi doporučováno, ať to nechám odležet a později to nakonec dojedu do konce. To se také stalo a já i na podruhé odolal. Prázdné místo nabízí tolik lákavých nápadů, kterých si nelze nepovšimnout. Například mysteriozní atmosféru nebo prostředí anglického venkova. To je něco, co v příbězích vysloveně můžu. Jenže to by se v té vesničce taky muselo něco dít... ()

VenDulin85

... a pánbůh si sedl k chlapečkovi do příkopu a plakali spolu. Asi tohle mě napadlo, když jsem dokoukala trilogii Prázdné místo. Já už si připadám jak soudce a kat, ale proč si někdo mohl myslet, že do tří hodiny narve děj a hlavně všechny ty postavy s jejich přezdívkami a motivy? Kniha nebyla pro každého, protože v samotném úvodu musíte čelit lesu lidí, které si rebelové ze střední ještě trefně pojmenovali, takže to množství jmen může jednoho utlouct. Jenže.. když jste se dostali přes náročný úvod, obdrželi jste super emoční pecku do kou... choulostivých partií. Televizní verze tohle nepobere a nepobere, musí vynechat něco tuhle a tamhle a co z toho zůstane, je chudé a Rowlingová si to nezasloužila. ()

• Fiktivní městečko Pagford vznikalo v lokalitách Gloucestershire (na jihozápadě Anglie Painswick, Minchinhampton, Stroud, Northleach a Bisley), dále se natáčelo ve Warwick Hall v Burfordu, Oxfordshire a v Bristolu. (Kleinbauer)
  • Jedná se o nezávislou produkci pro BBC. (Patw)
  • Kniha "The Casual Vacancy" vyšla v září 2012. Šlo o první knihu „pro dospělé", kterou J. K. Rowlingová napsala po Harrym Potterovi. (Plechpetr)

J. K. Rowling si našla nového hrdinu

J. K. Rowling si našla nového hrdinu

08.09.2016

S Harrym Potterem jsme se rozloučili v roce v roce 2007 (respektive v roce 2011, pokud mluvíme o filmech), letošní rok je ale velkým magickým comebackem. V červenci jsme dostali divadelní hru Harry… (viac)