Spin-off seriálu Pretty Little Liars (od r. 2010).
Ravenswood, mestečko nachádzajúce sa neďaleko Rosewoodu v Pennsylvánii, už po niekoľko generácií sužuje smrteľná kliatba. Nepríjemné udalosti spoja päť neznámych ľudí, ktorí budú musieť spoločne pátrať v záhadnej a hrôzostrašnej histórii tohto mesta, aby zistili niečo o kliatbe skôr, než bude príliš neskoro. (deathmoon)

Promo

danielosbourne

Když jsem poprvé slyšel o tom, že PLL dostane spin-off, tak jsem byl nadšený. Moje nadšení trochu opadlo, protože hlavní roli v Ravenswoodu dostala postava Caleba z PLL a toho jsem zrovna moc v oblibě neměl. Očekávání se rozplynulo hned po prvním díle. Tvůrci se pustili do moc složité a nereálné zápletky a to seriálu nejvíce ublížilo. Ne že by byl Ravenswood nějaký absolutní propadák. Má celkem zajímavé charaktery postav a příjemné mladé herce. Miranda a Remy jsou mi v tomto seriálu asi nejsympatičtější...ale i přes to to nemá ten správný náboj a nepomohlo tomu ani hostování Ashley Benson. Zrušení po první sérii se ani moc nedivím, ale tvůrci mohli tuto jedinou sérii ukončit nějak lépe, vražda se sice vyřešila, ale hlavní zápletka zůstala nevyřešena, bylo na ní jen poukázáno. I přes to všechno šlo seriál sledovat. ()

Roseinka

Zatím nevím, co od toho čekat, první díl se mi docela líbil. Čekala jsem od toho něco takového. Možná trošku míň děsivého. Večer jsem to musela vypnout a dokoukat až ráno, protože na mě je to už tak trošku horor. Každopádně mě všechny ty záhady zajímají, takže budu koukat dál a uvidíme. Akorát myslím, že se to trošku do světa PLL nehodí, ale pokud to budeme brát jako fakt, tak proč ne. ()

Chipsonator

V cajku 10 dílná jednohubka. Daří se tomu vyvolat určité napětí, děj je poměrné zajímavý (ač co se týče postav, tak pro zkušenější diváky předvídatelný), nechybí tu samozřejmě klasické věci pro teen seriál (postavy ač jim jde o život stíhají bez problému a starostí řešit kdo je a není panna), ale hlavní je že mě Ravenswood po všech 10 dílů dokázal zabavit a to je hlavní. 60% PS: Collins si to dává nejvíc! ()

Mis_heel

Pilot byl podle mě fajn..trochu víc strašidelný, takže na další díly se už asi nebudu dívat v noci, ale nezklamal. Už před shlédnutím pilotu jsem čekala, že to bude temnější a záhadnější než PLL. Je pravda, že na to že je to spin-off k PLL, tak je žánrově jinačí - duchové, příšerky atd., ale proč ne. Námět té záhady města je zajímavý a i přes ty "příšerky" je to docela lákavý seriál. Mě osobně se ten námět hodně zalíbil a po pilotu se těším i na další díly, tak doufám, že mě nezklamou :-) ()

honajz

Chviličku, ale skutečně jen chvilku, to vypadalo jako příjemně surrealistický seriál typu Twin Peaks, jenže tvůrci vystříleli všechen prach během prvních dvou dílů a dál vařili z vody v naději, že diváci se nechají i po ojebávce jménem Lost znovu ošulit a přišla by i druhá sezóna. Asi nenechali. Celé je to hodně předvídatelné, bere si to ze všech možných duchařin všechna provařená klišé, čímž nudí o to víc, o co víc se snaží být seriál zoufale teen mysteriózní. ()

• Seriál se natáčel v New Orleans. (Weasley)