...ale film je moje milenka

• Švédsko ...Men filmen är min älskarinna (viac)

Druhá část dokumentu, který vypráví o životě a tvorbě velikána světového filmu Ingmara Bergmana. Očima Liv Ullman sledujeme jeho kroky životem i kariérou a cenné rozhovory poskytují lidé, pro které Bergman byl, je a bude opravdovým vzorem - Woody Allen, Olivier Assayas, Bernardo Bertolucci, Arnaud Desplechin, John Sayles, Martin Scorsese či Lars Von Trier. Ti na něj vzpomínají s láskou a vděkem. Ingmar Bergman byl člověk, který viděl v každém svém projektu novou výzvu - jak pro sebe, tak pro lidi, se kterými pracoval. Režisér Stig Björkman v roce 2009 shromáždil materiál, který se točil od roku 1965, během příprav a natáčení Bergmanových filmů. Doplnil ho vyprávěním autorovy oblíbené herečky a komentáři sedmi významných, současných tvůrců, čímž vznikl jedinečný dokument, který přináší portrét švédského režiséra, scénáristy a producenta v oblasti filmu, divadla a televize - jednoduše jednoho z nejvýznamnějších filmařů 20. století. Název druhého dílu ze dvou propojených dokumentů odkazuje na umělcův citát: "Divadlo je moje manželka, ale film je moje milenka." (Film Europe)