Partička ťažkých amatérov organizuje jednu z najkolosálnejších bankových lúpeží v americkej histórii. (Forum Film SK)

silentname

Okey. Poďme si niečo povedať o ďalšej americkej nefungujúcej komédii, ktorá sa snaží podať skutočný príbeh o jednej z najväčších bankových lúpeží v Amerike. Je to hrúza, ak máte veľké množstvo talentovaných ľudí, ktorí sa ale zlou zhodou okolností ocitli vo filme, ktorý nás vôbec, ale skutočne vôbec nerozosmeje. Napočítal som asi dvakrát, čo som sa len trošku pousmial, pri celkom filme. Inak si odo mňa vyslúžil veľkú dávku ticha za celý film. Myslím si, že jediné, čo je na filme celkom dobré sú Jason Sudeikis a Zach Galifianakis, keď vedú spolu dialógy. Mám pocit, že tam je niečo vidno, aj keď to plynie kvôli jednému vtipu. Ale na druhú stranu som sa na ich momentky díval asi najradšej a Sudeikis tomuto filmu asi aj najviac niečo dáva. Ostatní sú čisté zúfalstvo a snažia sa nás pobaviť a vôbec nevedia ako. Alebo minimálne réžia a scenáristi tomu nedali nič, čo by nás pobavilo a to je ten najväčší problém. Je to komédia, ktorá nie je vtipná a nevie nič zaujímavé ponúknuť, čo by ste nenašli niekde inde spracované lepšie. Osobne by som doporučil asi pozrieť si niečo iné. Niečo, čo má v sebe väčšiu dávku humoru. Hodnotenie: D ()

Pítrs85

Hessův divnostyl mi v Napoleonovi Dynamit vyloženě sednul, Jared nejen že natočil film o vidlácích z prdelákova, ale natočil ho stylem tak jiným, tak správně trapným, že se člověk smál od skvělých úvodních titulků (za hudby The White Stripes) až do konce. Velkou měrou mu ke trapné dokonalosti (a dokonalé trapnosti) pomohl herecký ansábl s Jonem Hederem a Efrenem Ramirezem (Vote Pedro) v čele.Jeho další snímek, Boží zápasník, se pak opíral o charisma Jacka Blacka. No a do třetice- Divnej týpek, film, kde byla trapnost dotažena na novou úroveň (pamatujete útočné jeleny?). O něco podobného se Hess snaží i v Zilionářích, bohužel buď už jeho styl humoru jaksi vyčpěl, nebo ho tentokrát nechali ve štychu samotní herci, kteří prostě nejsou dost... no trapní no :-) Přestože se o to Zach Galifianakis, s tím svým debilním účesem a pitvořením, snaží od prvního záběru. Kristen Wiig je až moc zlatá a Owen Wilson... Owen Wilson by se už měl odebrat do hereckého důchodu. Na druhou stranu klobouček rejžovi za to, že si jede pořád to svoje, přestože jsou jeho komedie fakt jen pro úzkou skupinu diváků. ()

digishit

Natočeno podle skutečné události ... ano takové filmy táhnou, i když jsou většinou né tak úplně podle skutečnosti. Jenže tohle byla naprostá demence! Nijak dál jsem nezkoumal kolik toho je pravda, ale jestli se jim opravdu podařilo vyloupit banku tímhle způsobem tak to má hodně blízko k idiotům od Baye. Jenže tam film funguje, tady ne. Možná je to právě hereckým obsazením, protože obě hlavní mužské postavy hrajou většinou takový kretény až je to nepříjemný. 1* za ty hadry a kýčovitost, která jasně vystihuje onu dobu. ()

kaylin

Jared Hess je hodně specifický autor, jehož komedie nejsou pro každého. Mám jeho styl celkem rád, i když ho nijak zásadně nevyhledávám. "Zilionáři" určitě nejsou jeho nejlepším filmem, ale z postav, které zde načrtni, dostal díky hereckému obsazení skutečně asi to nejlepší, co mohl. Místy jsem se bavil dobře. ()

predators

Takže, z asi pěti hlavních postav můžu méně než polovinu...Wiig a Owena. Wiig za Waltera Mittiho a Owena hlavně za spolupráci s Jackie Chanem v Rytířích a Nesvatbovi. Od té doby máme za námi pěknou řádku let a víceméně průměrné filmové zábavy. Takže jestli má skoro polovina herců táhnout jeden film...no, matikáři?! Zasmál jsem se asi dvakrát, Galilefikinikakisův trapný humor nemusím a příběh stavějící na jedné loupačce nestojí za nic. Zhruba od poslední třetiny jsou události zajímavější a tak se to dá do konce v pohodě přetrpět. ()

• V jednom kratším záběru jste mohli zahlédnout známého miliardáře a hráče pokeru Dana Bilzeriana v roli federálního vyšetrovatele FBI. (Arnyfe)

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

10.09.2016

Jackie Chan a Owen Wilson se konečně chystají na třetí díl "šanghajské" série. Chon Wang a Roy O'Bannon se poprvé objevili v roce 2000 ve westernu Tenkrát na východě, jen aby se o tři roky později… (viac)

Jack Black ministrem obrany

Jack Black ministrem obrany

18.05.2015

Režisér Jared Hess se proslavil komedií Napoleon Dynamit, svůj debut nicméně dodnes nezastínil. Boží zápasník ani Divnej týpek příliš kladných ohlasů neposbírali, Hessovu reputaci ale možná napraví… (viac)