Partička ťažkých amatérov organizuje jednu z najkolosálnejších bankových lúpeží v americkej histórii. (Forum Film SK)

Firebug

Nenáročná buranská komedie (na motivy skutečné události) o partě vylízaných vidláků, kterým se povede udělat největší loupež v dějinách USA. Galifianakis už v téměř klasické poloze, takže žádné překvapení, jen příjemně strávená hoďka a půl v přítomnosti parádních herců/komiků (nájemný vrah v podání Sudekise je nezapomenutelný) a s nějakým tím dobrým fórkem navrh. Fajnové 3,5*. ()

Arsenal83

Názov Zilionári je neskutočne nevhodný a nerozumiem tejto voľbe „prekladu“. Moje obavy, že pôjde zase o prvoplánový fekálny humor sa nesplnili a som tomu rád. Bolo tam dostatočne veľa gagov, zábavných situácií a všetky rovnomerne roztrúsené. Ak sa tešíte na Owena Wilsona, ten tu hrá len druhé husle a všetko ťahá Grék, no vydarene. Na rozdiel od originálnej story tu tvorcovia pridali fiktívne komediálne prvky a to len filmu samozrejme prospelo. A dokázali aj nemožné, keď z Kristen Wiig urobili celkom atraktívnu kočku. Celkom pohodový film na oddychové vzhliadnutie. ()

Pítrs85

Hessův divnostyl mi v Napoleonovi Dynamit vyloženě sednul, Jared nejen že natočil film o vidlácích z prdelákova, ale natočil ho stylem tak jiným, tak správně trapným, že se člověk smál od skvělých úvodních titulků (za hudby The White Stripes) až do konce. Velkou měrou mu ke trapné dokonalosti (a dokonalé trapnosti) pomohl herecký ansábl s Jonem Hederem a Efrenem Ramirezem (Vote Pedro) v čele.Jeho další snímek, Boží zápasník, se pak opíral o charisma Jacka Blacka. No a do třetice- Divnej týpek, film, kde byla trapnost dotažena na novou úroveň (pamatujete útočné jeleny?). O něco podobného se Hess snaží i v Zilionářích, bohužel buď už jeho styl humoru jaksi vyčpěl, nebo ho tentokrát nechali ve štychu samotní herci, kteří prostě nejsou dost... no trapní no :-) Přestože se o to Zach Galifianakis, s tím svým debilním účesem a pitvořením, snaží od prvního záběru. Kristen Wiig je až moc zlatá a Owen Wilson... Owen Wilson by se už měl odebrat do hereckého důchodu. Na druhou stranu klobouček rejžovi za to, že si jede pořád to svoje, přestože jsou jeho komedie fakt jen pro úzkou skupinu diváků. ()

Devadesát Dva

"Yeah, maybe I can stare your crack one of the days so we're get even." Od sympatické a oduševnělé ujeťárny 'Nacho Libre' (24.10.2007) jsem nic nového od Jareda Hesse neviděl. Napoleon Dynamite (13.06.2012), kultovní záležitost pro hodně lidí v USA, mě ale taky trochu minula, nicméně jsem si všiml určitého modelu, šablony: neuvěřitelného losera, jehož příběh je podaný cool, že si jej tak nějak zamilujete i s jeho vadami a tohohle se Zach Galifianakis ujímá (jak jinak) než s přesně dávkovaným rytmem. Je to, podle hodnocení průměr, ale mnoho režisérů točí věci, co je fakt těžký hodnotit, nejsou slabý ale jsou prostě příliš jiný a nevýrazný, než aby spadali do naší definice silnýho filmu. Zaujalo mě snad jen pár momentů a taky ansábl amerických komiků, co v tomhle hrají a že jich je. "I can be my own trouble, sometimes, you know!" ()

IvcaSammet

Masterminds je přesně ten typ filmu, který buď berete takový, jaký je, a nebo ne. Pokud bych jej chtěla brát absolutně vážně, nezmohl by se možná ani na jednu hvězdičku. Proč ale? Při některých scénách jsem se vyloženě řezala smíchy, a osobně bych film nazvala spíš parodií na všechny akční filmy, která byla pro změnu založená na skutečné události. Možná parodie úplně nebyla záměrem tvůrců, ale já jsem se bavila. Zach Galifianakis byl absolutně výborný a i Kristen Wiig mě příjemně překvapila. Role Jasona Sideikise mě navíc šíleně potěšila, ani jsem si nevšimla, že ve filmu hraje taky. A co se týče Owena, opravdu si myslím, že mu záporné role sluší! Možná je pět hvězdiček přehnaných, ale já si za nimi rozhodně stojím. ()

• Pôvodne sa mal film volať Loomis Fargo, ako odvolanie sa na prepad banky Loomis Fargo Bank z roku 1997 v Charlotte, Severnej Karolíne, pri ktorom bolo ulúpených 17,3 milióna amerických dolárov v hotovosti. (beso74)

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

10.09.2016

Jackie Chan a Owen Wilson se konečně chystají na třetí díl "šanghajské" série. Chon Wang a Roy O'Bannon se poprvé objevili v roce 2000 ve westernu Tenkrát na východě, jen aby se o tři roky později… (viac)

Jack Black ministrem obrany

Jack Black ministrem obrany

18.05.2015

Režisér Jared Hess se proslavil komedií Napoleon Dynamit, svůj debut nicméně dodnes nezastínil. Boží zápasník ani Divnej týpek příliš kladných ohlasů neposbírali, Hessovu reputaci ale možná napraví… (viac)