Itsuka hi no ataru basho de

• Japonsko いつか陽のあたる場所で (viac)

Drama, vycházející z románu od Nonami Asi, pojednává o životech dvou bývalých spoluvězeňkyň. Hako na sebe vzala vinu za svou první lásku a byla odsouzena na sedm let. Ayaka byla odsouzena na pět let za vraždu násilnického manžela. Obě dvě se pak potkaly ve vězení, kde se skamarádily. Ayaka čerpala sílu z nevinnosti Hako, které dodala vůli žít. Po propuštění začala pracovat v pekárně. Když se Hako dostala na svobodu a zřekla se jí rodina, nastěhovala se do domu po babičce. Obě si teď navzájem pomáhají a začínají žít nové životy. (leibor)

Zíza

Herecky mi to nepřišlo nijak závratné. Aja předvedla, že umí hrát mnohem lépe už o tři roky dříve v Nagareboshi. Nikdo svým hereckým výkonem nezazářil, ani nevyčníval. Ale bohužel mi postavy přišly trochu ploché, bez růžků, o které se zachytíte a přilnete k nim. Řekla bych, že to je ten seriál, který zapadne, protože nikoho ani nic neposouvá dál. Má sice své poselství, že bude líp a že se všechno zlepší, ač už jste provedli cokoliv, hlavně že budete usilovně pracovat a kát se. Nekoná se žádné drama, jen se vypráví poklidný příběh o zlomených duších, které se pomalu léčí ze svých bolístek. Romantiku také nečekejte, protože i když by se tu snad utvořily nějaké páry, je to hlavně o přátelství a rodinných poutech. A hlavně že je nejdůležitější odpustit sám sobě. Takže obyčejný šedý příběh s poselstvím. A Takumi nepřišel. Přeloženo. ()