"Neváhejte občas učinit něco hloupého, bezdůvodného a směšného!" Neboť tento hloupý, bezdůvodný a směšný čin může otřást řádem světa. Tuto zvláštní radu udělí starší pán muži, který se z dlouhé chvíle strefuje oblázky do sochy Ossipa Zadkina v nitru Lucemburských zahrad. Tato slova budou záhy stvrzena téhož večera setkáním muže a ženy, setkáním, které změní jejich budoucnost. Tomuto osudovému setkání však bude muset předcházet řada drobných, zdánlivě nedůležitých událostí jako nepozření tabulky čokolády mužem sedícím v kavárně, krádeží kávovaru či odhození boty na silnici... (claudel)

shabazza

Říká se, že mávnutí motýlích křídel nad Pacifikem může způsobit orkán nad Atlantikem. Asi jo. Teda asi určitě jo. A kdo by tomu nevěřil, možná po tomhle filmu svůj názor lehce poupraví. Tenhle kousek je totiž nekomplikovaný, pomalý, podmanivý a líbivý. Tenhle kousek je o náhodách, o drobných a nepovšimnutelných věcech a událostech, které mají moc změnit směr našeho života. Na ději tu nezáleží, pouze na lidských charakterech a na jejich jednání. A vy ... udělějte někdy něco spontánního, nečekaného ... kdo ví? Každopádně jsem v životě neviděl depresivnější film než tento :-) ()

Teree_

Butterfly Effect po francouzsku. Příjemný film postavený na tom, že i malá náhoda může mít velké následky. Scénář je poměrně promyšlený, ale i přesto mi některé momenty připadaly až příliš vykonstruované. Pár postav bych úplně vyškrtla a pak bych se možná v ději lépe orientovala. Takhle obsahuje spoustu zajímavých, ale nedotažených momentů, jako by scenárista měl přespříliš nápadů, které však nedokáže dotáhnout do konce. Celému příběhu vládne skutečný chaos, a proto nemůžu jít s hodnocením výš. ()

JANARYBA

Jak mávnutí křídel motýla nad Pacifikem, způsobí za přispění dalších příhodných okolností hurikán nad Atlantikem. Na tomto principu, jak malá příčina způsobí velké následky je založen i tento film. Některé motivy jsou vynikajicí, celkově je toho nakousnuto víc, než byli tvůrci schopni dotáhnout do detailů. Ale každopádně chytrý film, který stojí za zhlédnutí. ()

Aljak

Zaujímavé poňatie teórie chaosu, ktorá vraví, že všetko so všetkým súvisí. Aj keď podľa môjho názoru ten film dosť prehustili tými rôznymi dejovými líniami, a najmä zo začiatku sa v tom človek dosť strácal - a hľadať súvislosti v takej spleti dejov bolo občas trochu náročné. Výborný námet, ktorý sa však v ďalších rokoch dočkal oveľa lepšieho spracovania - a napr. Chaos Theory s Ryanom Raynoldsom sa mi zdala oveľa lepšie spracovaná. Le battement d'ailes du papillon mi prišlo v podstate dosť nedokončené, veď vlastne nejakého koncu sa dočkal len ten jediný príbeh zo všetkých. Takže na tej presýtenosti a občasnej nelogickosti podľa mňa celý film dosť stroskotal, čo je obrovská škoda. ()

Daweflip

Teorie chaosu (efekt motýlých křídel) převedená na mezilidské vztahy. To, jak se náš život bude vyvíjet, závisí na maličkostech. Ale nejsou všechny tyto maličkosti již předem určeny? Existuje taková síla, která pomocí zdánlivě bezvýznamných událostí určuje směr, kterým se budou naše životy ubírat? - Existuje osud? 9/10 ()