Wentworth

• Veľká Británia Wentworth Prison
Austrália, (2013–2021), 79 h 18 min (Minutáž: 44–60 min)

Tvorcovia:

Lara Radulovich

Danielle Cormack, Kate Atkinson, Celia Ireland, Shareena Clanton, Robbie Magasiva, Katrina Milosevic, Jacqueline Brennan, Nicole da Silva, Pamela Rabe (viac)

Strhující drama, jedna z nejlepších ukázek australské dramatické tvorby. Neobyčejně silný a konfrontační Wentworth je moderní adaptací kultovního seriálu Prisoner, který znamenal průlom již před více než třiceti lety.Dějištěm tohoto seriálu je nápravné zařízení Wentworth. Každá epizoda se zaměřuje na jinou postavu a sleduje, jak si vede v ženské věznici, v prostředí, kde delikventky bojují o nadvládu nad spoluvězeňkyněmi. Hlavní role hrají Danielle Cormack jako Bea, Catherine McClements jako ředitelka Jacksonová, Nicole Da Silva jako Franky a Kris McQuade jako Jacs. A v centru toho všeho je Bea Smithová - matka od rodiny z předměstí, která se stala šéfkou obyvatelek věznice Wentworth. (Filmbox)

KevSpa

Před pár dny jsem si dala maraton Orange Is the New Black, ale prostředí ženského vězení jsem ani tak neměla dost, takže přišel na řadu dlouho odkládaný australský Wentworth. Tyhle dva seriály jsou ale odlišné jako den a noc. Zatímco Orange sází především na černý humor, Wentworth je drsné drama se vším všudy. A jelikož těm dramatům holduji přece jen víc, dokázal si mě tenhle vynikající kousek podmanit ještě rychleji a závislost se objevila v podstatě hned po prvním díle. Oceňuji tu i parádní práci s filtry a celkově vizuálně zajímavé zpracování, prim ale hrají propracované charaktery, ať už vězenkyň, tak dozorců. 1. série - 90% Druhá série je nesmlouvavá stejně jako nová ředitelka věznice, sadistická manipulátorka, která je na hony vzdálená sympatické ředitelce z první série. V té byl ještě aspoň minimální prostor pro nějaké to odlehčení, druhá řada je už čistá beznaděj. 2. série - 90% Sadistická ředitelka věznice ve třetí sérii rozjíždí svůj psycho teror neskutečným způsobem a válka mezi ní a pár vězeňkyněmi nabírá postupně na obrátkách až do působivého finále. Pro mě zatím nejlepší řada, kterou jsem zhltla na posezení a už se nemůžu dočkat další sezóny. 3. série - 100% Čtvrtá řada se od samého začátku s postavami ani diváky nemazlí. Jedna dramatická událost střídá druhou, o zvraty není nouze a my máme oprávněný důvod se bát o všechny postavy. Finále budou jistě někteří rozdýchávat až do premiéry další řady. 4. série - 100% ()

emma53

Tak tenhle bezvadný seriál z prostředí ženské věznice jsem viděla poprvé a nečekala jsem takové příjemné překvápko. Víc než krimi mně Wentworth připomínal spíš drama, ale to je celkem jedno. Jela jsem jeden díl za druhým a postupně poznávala každou ženskou představitelku (díky tvůrcům za poměrně podrobné vykreslení charakterů hlavních postav), jaký přestupek je přivedl za mříže, ale stejně se do popředí mého zájmu dostala Franky, která se měnila jak chameleon a s přibývajícími díly mně zalezla pod kůži, ani jsem nevěděla jak. Souhlasím s některými uživateli, že výběr Beau v podání Danielle nebyla zrovna trefou do černého, ale to byla jen malá vada na kráse, protože tam šlo ve finále o všechny ty holky jednotlivě, takže vysloveně nějakým velkým rušivým elementem nebyla. Je to seriál, který má páteř, kde vám na konci spadne brada a budete stejně jako já čekat na další sérii, protože má na ní rozhodně našlápnuto. A na skvělý soundtrack bych málem zapomněla. ()

hellstruck

I don't eat sausage. I'm a vagitarian. Opravdu výborný seriál, který si mě jako jeden z mála stoprocentně získal ihned a to i přes to, že má (prozatím) jen deset epizod a nevýraznou hlavní hrdinku, která nepobrala charisma ani co by se za nehet vešlo - a většinu scén jen prokouká jako vyplašená laň. K ní směřuje i má jediná zásadní kritika, opravdu nechápu, kdo vybíral právě tuto herečku. Nicméně po druhém díle se ukazuje, že tu hlavní roli zde nemá tak úplně ani jedna postava. Podle mého si ale všechny scény ukradla pro sebe Nicole de Silva (Franky), ta má charismatu za deset. Jinak se mi líbí, že postavy nejsou úplně černobílé a v podstatě je tu garance, že si zamilujete nějakou tu vražedkyni. Sledovat, jak bojují o své místo ve věznici nebo o holý život rozhodně nenudí a těším se, jakým směrem se bude ubírat druhá série. Jinak souhlas s luciasce :) ()

playboxguest

1. série - Rozjezd nic moc. V druhé polovině (fakt mě začal Wentworth bavit až s pátým dílem) seriál nabral slušný spád a napínavou dramatickou linku, kdy vás osud postav opravdu zajímá. Zatímco OiTNB je spíš uvolněnější drama s prvky humoru, tady jde o čistokrevné drama par excellence. Jedna z mála záležitostí, kde dávají zpomalovačky smysl a jen přidají na hustotě následných střetů v aréně zvané vězení. Samotný závěr série S01E10 je absolutní nepředvídatelný nářez, který mě nechal padesát minut zírat s otevřenou hubou. 70% 2. série - Obdobná jako první, zkraje se člověk rozkoukává, ale v polovině už je to opět příběhový masakr s úžasně napsaným vývojem jednotlivých postav. Zatímco v první sérii byla středobodem nepříliš zajímavá hlavní postava Bea Smith, druhá série už se bez vyvyšování jediné postavy stejnou měrou věnuje všem. S druhou sérií se seriál stává doslova epickou záležitostí, kde je divák neustále v napětí a překvapován zvraty, aniž by dění vyvolávalo pocit, že už je to moc, nebo nereálné. Navíc i ze Smithovky se stává s druhou sérií zajímavá, neplochá, postava a stojí za to sledovat její vývoj, kdy se z puťky v první sérii stává prvotřídní, životem zocelená, svině, která si nenechá líbit ani špatnej pohled. A Fergusonová, to je bad ass bitch par excellent, která seriálu dodala opravdový grády. Záporačka nejvyšší kategorie, před níž se může jít zahrabat jak zákeřná Jacs z první série, tak klidně i kdejakej záporák z libovolnýho filmovýho blockbusteru, protože tahle ředitelka je kalibr, před nímž ostatní (a slavnější) hajzlíci působí jako dětičky, ničicí si z nudy bábovičky na pískovišti. 90% 3. série - Nepotřebuje dalších slov, jelikož už první díl sám o sobě působí jako totální námrd na mysl i nervy diváka. Takhle začít, no ani nespočítám kolikrát jsem vypětím z dění na obrazovce slítla z gauče, jak jsem to nervově neustála. Třetí série už má z čeho těžit a poráží předchozí dvě sérky na plné čáře. To už je hotová sága, která vás klidně připraví i o práci a vztah, pokud teda šefik nebo drahá polovička nekoukají právě s váma, nedá se od toho totiž odejít. Jediná šance je výpadek proudu. 100% Jestliže Orange is the new black působí jako odlehčenej výlet do basy, v níž byste si klidně nějakej ten měsíc pro prdel odseděli, pak Wentworth je syrovej jak čerstvě useknutej prst, hotový peklo na zemi, do nějž byste nešli navštívit ani manželku. Ale koukat se na to je sakra pošušňání. PS,edit 3/2019: Po zkouknutí zbývajících sérií konstatuji, že Wentworth má nejpropracovanější příběh, jaký jsem za svůj život viděla a je to bezpochyby TOP mezi vším, co kdy bylo natočeno! S01 70%, S02 90%, S03 100%, S04 100%, S05 100%, S06 70%, S07 70% ()

Aky

Výtečný originální seriál z prostředí ženské věznice; filmů z takového prostředí pohříchu není mnoho. Svět uvnitř vězení je světem sám pro sebe, se svými pravidly, prioritami, problémy, který se světem vně nemá nic společného. Všechny kontakty s normálním světem před mřížemi jen zdůrazňují naprostou odlišnost a izolovanost vězeňského vesmíru. Nepocítil jsem jedinou slabinu - herecké výkony jsou naprosto skvělé, scénář je chytrý a vynalézavý, postavy mají svoji plastičnost, jsou zcela uvěřitelné i v těch nejvypjatějších scénách, kdy by i malá chybička vyznění zhatila..., zkrátka mimořádná událost. ()

boshke

Klasická seriálová křivka. V první sérii se to tak trochu hledá, druhá až čtvrtá top, pak to jde pomalu ale jistě do kopru a poslední série jsou vyloženě telenovela. Škoda... 70% ()

Lenny.M

Méně známý bratříček Orange is the new Black, což je velká škoda. Už od první série je jasné, že OITNB je proti tomuto výhradně komedie, ikdyž se tomu tak ze začátku nemusí zdát. Postavy se mi vryly pod kůži taky mnohem víc, hlavně Franky, která se každým dílem neskutečně mění a Bea, která se většině fanoušků nezdála, mě naopak přijde jako skvělá volba pro tu novou "queen" věznice. Druhá série začíná nabírat grády a s novou guvernérkou přichází další vlna napětí a očekávání, co hrozného se zase stane, a tady to napětí je naprosto dovršeno třetí sérií, která je doslova masakr. Čtvrtá série se trochu uklidnila, už to nemá takový spád, nicméně nečekejte že to bude v klidu, hlavně finále :) ()

Necrotongue

Velice podobné seriálu Orange Is the New Black, jediný podstatný rozdíl vidím v tom, že Wentworth je čisté drama a humor má vstup zakázán. Jinak se oba seriály příliš neliší, oba obsahují i retrospektivní scény, které přibližují jednotlivé postavy, ale Wentworth přibližuje i postavy dozorců a není zaměřen pouze na hlavní hrdinku, ta se v některých dílech dostává úplně do pozadí. Komentář píšu po shlédnutí první řady, seriál mě okamžitě bavil a těším se na další série.// Druhá řada přišla s klíčovou změnou ve vedení věznice, přichází Joan Ferguson- zajímavý kříženec sestry Ratchedové a Reinharda Heydricha, která přináší do seriálu paranoidně sadistickou atmosféru plnou intrik a záludností. Celý seriál se stává mnohem dramatičtějším, surovějším a návykovějším, alespoň mně se od něj odchází velmi těžko, těším se na každý další díl.// Třetí řada byla zatím tou nejdepresivnější, atmosféra opět houstne, ředitelka Joan Ferguson zesiluje svůj psychoteror a pro mýdlo by se za této situace ve sprše sehnula jen ta největší optimistka. Intrikuje se naplno na obou stranách mříží a nejlepší je to, že je scénář napsaný tak dobře, že mi děj nepřišel ani na chvíli "mimo mísu", všechno na mě působí krajně uvěřitelně a chtěl jsem napsat i civilně, ale v případě seriálu z vězeňského prostředí by to asi nebylo na místě. Každopádně jsem i po třetí sérii naprosto spokojený a těším se na čtvrtou.// Čtvrtá série se mi těžko hodnotí, protože byla brutálně skvělá, nemám vůbec nic, co bych mohl vytknout, můžu jedině chválit. Bylo v ní všechno, hutná atmosféra, napětí, dějové zvraty a to všechno namíchané v tak fantastickém poměru, že jsem se od seriálu nedokázal odtrhnout. Někomu by se mohlo zdát, že už jsou některé zápletky za hranicí reality, ale vzpomeňte si na Krejčíře, proti jeho příběhu je Wentworth pořád pouze běžná a nezajímavá záležitost. Mně se právě líbí to, že i když seriál graduje, stále se mi jeví jako krajně reálný a obávám se toho, že v mých případných nočních můrách se může vedle Annie Wilkes objevovat i Joan Ferguson. Fuj, už teď mám husí kůži. ()

veru_needy

Rivalita vězeňkyň v ženské věznici, politické boje mezi personálem i vedením a do toho všeho vstupuje téměř nevinná Bea, která se postupně přizpůsobuje jak prostředí uvnitř, tak i okolnostem venku za zdí. Strhující příběhy jednotlivých postav se postupně setkávají v ženském nápravném zařízení Wentworth. Jedná se o vážnější drama. Rozhodně se nejedná o žádnou pohádku či komediální odlehčení ve stylu OITNB. Představitelkám a představitelům jednotlivých postav, zrovna tak scénáři, nemám rozhodně co vytknout. Pěkná směsice charakterů, které se podle mého docela reálně vyvíjejí, málokdy jsem měla pocit, že něco bylo slabě představeno. Možná je to právě neokoukanými tvářemi, ale moc se mi třeba líbila postava Liz. Dokázala ve mě vyvolat velice sympatický pocit, hned při prvním setkání. To upřímné "love" na konci každé její otázky směřující k lidem, na kterých ji záleželo, mi bude znít v hlavě ještě hodně dlouho. Franky mě zase naopak v první sérii absolutně nezajímala a místama mi dokonce přišla spíše otravná, nežli jako někdo, kdo má mít respekt u ostatních žen. Ale stačilo chvilku počkat a Franky si prošla tak hezky přirozeným a nenuceným vývojem své postavy, že jsem si nakonec při její finální scéně normálně i pobrečela. Dále mi přišla skvělá Vera Bennett, nejdřívě jako šedá myš a poté jako guvernérka celé věznice. Jen jako jedna z mála všech postav si zahrála ve všech sériích a tak jsme měli možnost sledovat její život krok za krokem a dokázat si ji tak postupem času zamilovat, i přesto, že místama mohla působit poněkud nezajímavě. Já ji měla z nějakého důvodu ráda už od samého začatku; o to větší úsměv mi postava Very přinesla právě na samotném konci. Joan Fergusson naopak jako záporák opravdu výborná, tleskám, prostě vynikající herecký výkon. Nedivila bych se, kdyby jistá Pamela Rabe za tuhle roli sklidila nejedno ocenění. Musím přiznat, že mě dlouho seriál takhle nechytl. Sice mi pár dílů trvalo, než jsem si na to nové prostředí zvykla (byla jsem až moc zvyklá na polehčující okolnosti v OITNB, které v této sérii právě naopak chyběly - což jsem ve finále vnímala jen jako velké plus), ale s rozjezdem druhé série, jsem se nakonec nemohla odlepit od obrazovky. - "My name is Sue, but they call me Boomer, because I am always coming back." ()

Katullka

Slabší a "australštější" než Orange is the new black. Po nějaké chvíli neschopnost udržet napětí a přehnaná stylizace, která je velmi umělá. ()

Khalesi

Celkom rýchlo som tento seriál zhltla. Prvá séria bola technicky menej vychytaná, bolo vidieť, že tvorcovia akoby testovali či sa uchytí. Za to druhá a tretia séria nabrala na spáde a aj na akcii a celkovej náročnosti a až do konca si udržala zbesilé tempo aj atmosféru. Jediné čo mi tu vadilo, bol taký ten presladený happyend, ktorý vazenkyne prezentoval, ako dokonalé a obetavé hrdinky, ktoré neváhajú jedna pre druhú nasadiť vlastné životy - čo do reality, dosť nepravdepodobné, ale nesklamalo ma to príliš, pretože aj tak seriál predčil všetky očakávania. Štvrtá séria bola žiaľ ochudená o Frankie, ktorá mi prirástla ku srdcu a vyskytovala sa v nej len veľmi sporadicky a celkove už gradácia deja trochu poľavila. Teším sa však na piatu sériu a dúfam, že sa tvorcovia zmátožia a nasadia laťku tak, aby sa vyrovnala tej druhej. Preto, že sa neobišli bez naznačenia násilia na zvieratách hodnotím len 4*. Škoda, že ešte stále nie je všetkým jasné, že tieto zábery sú filmu a divákovi hlavne nižšej vekovej kategórie viac na škodu, než k prospechu. Inak v celku kvalitnné a napínavé. ()

evilmind

Společně s Oz nejlepší vězeňský drama v televizní historii. Je fascinující jak dokážou držet kvalitu dalších sérií pořád tak vysoko, i přes už skoro kompletní obměnu castu... ()

Ten Druhy

Realisticky stvárnená, miestami drsná, no i vtipne odľahčená dráma z prostredia ženskej väznice. Príbeh dokáže ustavične prekvapovať novými dejovými zvratmi. Zaujme aj precízne vykreslenými charaktermi postáv, ktorým mala dominovať protagonistka Bea Smithová. Sledujeme jej, možno nie práve najpresvedčivejší, prerod z Popolušky na hlavu väzenskej svorky (top dog). Zatieňujú ju iné ženy, najmä Franky, ale to vôbec neprekáža, práve naopak spestruje pozornosť, môžeme vnímať viacero osudov a situácii oveľa zainteresovanejšie. ()

ledzepfan

Po Orange is the new black jsem potřeboval žensko-vězeňskej nášup a tak jsem šáhnul po tomhle (ve hře byly ještě španělky se svým Locked up, ale to si dám následně).. Musím říct, že jsem rád, že po OITNB, které se zaměřovalo spíše na tu sociální a osobní roviny, se Wentworth soustředí spíše na mocenskou přetahovanou... Na druhou stranu musím přiznat, že 4 rudé (po konci čtvrté série) dávám s odřenýma ušima, jen proto, že jsem u toho občas fakt napnutý.. Jinak je to totiž absolutní absurdita, která má s realitou společné snad jen to, že existují ženské věznice.. Kdyby svět fungoval opravdu tak nesmyslně jako tady fičí scénář, tak celý svět za týden zanikne a ani šváb nepřežije.. Logika, uvěřitelnost, smysluplnost.. to vše zde téměř naprosto absentuje.. Tohle prostě divák musí skousnout, nebo v lepším případě dobrovolně přistoupit na tyhle pravidla hry.. Když se mu to podaří, užije si parádní jízdu plnou zástupů výstavních psychopatů, kulervoucích zvratů, nekonečných frustrací a hezky prokreslených charakterů (mě připadá i ta neoblíbená Bea jako trefa do černého)... Wentworth se nebojí ničeho a jako hrušky zde padají i postavy které by všude jinde měly automaticky status nedotknutelnosti... Až je to vlastně ve výsledku dlouhodobě únavné a vyčerpávající. Docela bych ocenil nějakou výraznější intervenci zdravého rozumu aby měl divák aspoň občas pocit, že postavy kterým fandí mají šanci nejen náhodou přežít sérii, ale třeba i si pro sebe urvat kousek spravedlnosti... Edit po 5. 6. a 7. sérii.. Každý kdo v souvislosti s tímhle seriálem užije slovo hyperrealistický, je u mě automaticky retard :D .. Absurdita se drží na levelu extrém, ale koho to sere, když je to ve výsledku taková wtf švanda.. ()

Remedy

OITNB jsem si velice zamiloval, a proto jsem neodolal ani tomuto australskému počinu z prostředí ženského nápravného zařízení. Srovnání se zde přímo nabízí a tak nějak úplně nejjednodušeji by se dal Wentworth charakterizovat jako Orange is the New Black v australském a tedy v podstatě mnohem syrovějším a drsnějším podání. I ta atmosféra je zde mnohem tísnivější – srovnejte s OITNB, kde je všechno v podstatě nádherně vymydlené a ta věznice (na to, že to je věznice) působí vlastně docela klidným dojmem. Wentworth je stísněné, depresivní, temné zařízení, kde teče dost často krev a probíhá tam otevřená válka jak mezi vězenkyněmi, tak mezi dozorci. Co do autentičnosti a realistického podání dané látky, hodnotím Wentworth o třídu výše než OITNB (ale i tak si kladu otázku, jestli vůči sobě ve vězení mohou být ženy takové hyeny a svině :))) Na druhou stranu i přes nesporně vynikající a ohromně výrazné postavy (Franky, Jackie, Bea, Fergusonová) není scénář k Wentworthu tak bohatý a tak perfektně propracovaný jako v případě OITNB. Zároveň je ale nutné podotknout, že s přispěním poměrně působivých flashbacků notně roste psychologická hloubka celého příběhu. OITNB zase vypráví mnohem více vedlejších příběhů a měl jsem z něj pocit větší scénáristické „hutnosti“. UPDATE po finále třetí řady Wentworthu: vzhledem k tomu, že jsem měl tento komentář rozepsaný v cca polovině druhé řady, musím tu „nepropracovanost“ scénáře v porovnáním s OITNB vzít zpět a konstatovat, že Wentworth se probojoval do mé top ten mezi běžícími seriály. Finále třetí řady je kulervoucí, dojemné a jedno z nejlepších na poli seriálové scény za poslední léta. Nevím, čím to je, ale ten koncept ženské věznice zpracovaný do seriálového formátu je prostě vynikající a vlastně i dost originální a neokoukaný (a to australské podání ho zase posouvá o něco dál). Aktuálně mě čeká třetí řada OITNB, tak jsem zvědavý, jestli budu nadšený stejně jako u třetí série Wentworthu:))) The Series I – 90%, The Series II – 85%, The Series III – 95% ()

KajusaK

Dlouho jsem váhala, zda se na seriál vůbec začnu dívat. Vzhledem k tomu, že jsem big fan OITNB, tak mi to přijde trošku zrada :D) ale nelituji, že jsem se dívala. Je to úplně něco jiného. OITNB má stále navrch. Ve Wentworthu jsem se snad ani jednou nezasmála ale naopak je zde hodně dramatických situací a dobré herecké výkony. 1. Série - 5*. 2. série - 5*, 3. série - 5* Oblíbené postavy od nejlepší: Franky, Boomer, Bea, Max ()

laik_60

dlhokánsky serial o živote v malom uzavretom prostredí ženskej väznice, prepchatý nevraživosťu, intrigami, skorumpovanou políciou dozorcami dealermi drog a vrážd. Ženske herečky boli skvelé, siedma seria to (dúfam) celé pekne uzavrela. ()

kocik1

Taková australská reality show z prostředí ženské věznice. Zavřeš dohromady skupinu žen bez možnosti úniku a čekáš, co se bude dít. Má mě ráda, nemá mě ráda? Zabije mě, nezabije? Uteče, neuteče? Seriál jako takový má spád, napětí, dobře se sleduje, ale musíte být připraveni odpouštět čím dál větší díry ve scénáři. Zkrátka a dobře postavy se někdy musí chovat tak, aby to vyšlo. Např. ředitelka Fergusonová, to je hotový superman, Co ta všechno stihne sledovat, to jsem se až divila, že ve finále nedošlo k odhalení, že je vlastně z jednovaječných čtyřčat. Fletch zase chudák vždycky nakluše svého nepřítele seznámit s tím, co všechno ví, aniž by k tomu měl jiný důvod než aby protistrana věděla. No a holky z věznice zase trpí sklerózou, protože i když se snaží celý díl někoho varovat, nakonec mu to zapomenou říct. Přesto jsem vydržela až do konce 3. série, což je v současnosti poslední natočená. ()

kinghome

Nikdy jsem nebyl na vězeňský drama a ani jsem nikdy nepřemýšlel o tom, že se na něj podívám, jenže pak přišla Hellstruck s tím, že je tu boží drama Wentworth a když jsem se nudil, tak jsem si pustil jeden díl a to jsem neměl dělat! Od tý doby jsem nedělal nic jinýho, než že jsem koukal na Wentworth a na úžasnou, božskou, nádhernou a drsnou Nicole de Silva alias Franky do který jsem se zamiloval od prvního dílu, její postava je napsaná naprosto famózně a přebírá úlohu hlavní postavy, kterou měla být Bea, ale její postava není moc sympatická a prostě to není nic extra, né že bych jí taky neměl rád, ale oproti Franky je to prostě bída. Seriál mě začal bavit už od prvního dílu a bavil mě až do dílu posledního, není tam žádný díl, který by byl nějak extra slabý nebo průměrný. Wentworth je kromě Franky založen ještě na jedný věci, a to je napětí a očekávání, protože postavy jsou napsány tak, že nikdy nevíte co udělají příště. Postava do které bych to nikdy neřekl najednou začne pít a změní se ve zrůdu, nebo zjistím že má svině kterou jsem neměl rád problémy a už mi příjde milejší a v dalším díle to zase brutálně posere, no prostě naprosto vynikající seriál, který si zaslouží 5* a kvůli Franky si ho hodím i do topky, protože takhle Sympatickou herečku jsem už dlouho nezažil ()

Gogo333

Australané předvedli Wentworth, nacož amíci po pár měsících reagovali s Orange Is the New Black. Wentworth, narozdíl od Orange není komedie, ale vězeňské drama. Atmosféra je fajn, příběh ujde, herci taky a už jsem zvědav na druhou sérii. 2. série - nastupuje nová sadistická ředitelka, která se s nikým nemazlí. Díky jejím činu jsi jdou po krku i sami vězenkyně a rozhodně nikoho nešetří. Drsnější a temnější než první série. 3. série - Bea, královnou věznice. Ředitelka řádí nejen mezi vězenkyněma, ale dojde i na dozorce. Celá série vyeskaluje v perfektním finále, kde se nám na konci představí nový "záporák" pro Beu. Hodně povedená série. Sem zvědav, zda se dočkáme i čtvrté série. ()