Ajeeb Dastaan Hai Yeh: Avinash (Saqib Saleem) je homosexuální mladík, který je za svoji sexuální orientaci vlastním otcem vyhnán z domu. Na krátkou chvíli svůj život shledává zbytečným. To ale jen do okamžiku, než se objevuje v novinové redakci, kde se jeho trudomyslné myšlenky pod vahou nových pracovních povinností vytrácejí. Na tváři se mu opět objevuje úsměv a v mysli dobrá nálada. Uběhne sotva jen několik pracovních dnů a Avinash se přátelí s redaktorkou Gayatri (Rani Mukerji), která v něm nalézá zábavného přítele a důvtipného pracovního kolegu. Dvojice v sobě nalézá vzájemnou oporu, pracovní podporu a jakousi vnitřní rovnováhu. V den Avinashových narozenin je Gayatri pozván domů na večeři, u níž se seznamuje s jejím mužem, televizním novinovým uvaděčem Devem (Randeep Hooda). V něm Avinash od prvního pohledu rozpoznává homosexuálně zaměřeného muže, který své pravé city skrývá manželstvím s ženou. Další den se Avinash objevuje před Devovými dveřmi s nahrávkou svých oblíbených písní a pozvánkou ke společně strávenému odpoledni, které je začátkem nevyhnutelného konce.

Star: Být úspěšným hercem v prostředí jako je to indické, je opravdu velmi těžké. Své o tom ví i (Nawazuddin Siddiqui), jehož herecká kariéra skončila dřív, než vlastně mohla skutečně začít. Po smrti otce žije v malém bytě rozpadajícího se činžovního domu a svými zábavnými povídkami se pokouší zlepšit náladu své churavějící dcery a ženy, která toho od života už mnoho neočekává. Jednoho dne vyráží na pracovní pohovor, k němuž ovšem přichází tak akorát, aby mu bylo oznámeno, že přichází pozdě. Cestou zpět se objevuje v davu přihlížejících, sledujících natáčení nákladného filmového snímku. K vlastnímu překvapení je z davu přihlížejících vybrán režisérkou snímku k sehrání malé role. Díky ní si uvědomuje určité hodnoty, které mu do této chvíle proklouzávaly mezi prsty jako vodní praménky. Uvědomuje si, že na světě nejsou jen peníze a dokonalí lidé, v jejichž moci je i nemožné, ale i ti, kterým k radosti a úsměvu stačí vlastně jen zábavná povídka.

Sheila Ki Jawaani: Dvanáctiletý chlapec (Naman Jain) je svým otcem nucen zúčastňovat se fotbalových tréninků, které ho ani trochu nebaví. Mezi ostatními chlapci působí jako ztracené dítko a když už má možnost kopnout si do míče, vždy se strefí špatně. Otec ignoruje dceřiny zoufalé nářky o uhrazení školního výletu a naopak hradí chlapcovi další přípravné fotbalové kurzy. V chlapcově mysli ale kolují myšlenky, které jsou fotbalu na hony vzdálené. Jeho snem je stát se tanečníkem. A to ne ledajakým tanečníkem. Přinejmenším stejně dobrým jako je Katrina Kaif. Společně se svoji sestrou pořádají jednoho odpoledne malé taneční představení, díky němuž mají oba sourozenci možnost splnit si svůj malý dětský sen.

Murabba: Vijay (Vineet Kumar Singh) je svým umírajícím otcem (Sudhir Pandey) vyslán na cestu do Bombaje, kde se má setkat se slavným hindským hercem Amitabh Bachchanem, nabídnout mu domácí kandované ovoce murabba a se zbytkem se vrátit zpět domů. Navzdory jeho naivnímu očekávání je mu přístup do rezidence slavného herce soukromou ochrankou odepřen. Ochranka jej ignoruje a nadále mu odepírá přístup, či jakýkoliv jiný kontakt se slavným hercem. V průběhu několika následujících dní přichází Vijay pomalu ale jistě o veškeré peníze a víru v úspěšné zdolání otcova posledního přání. A když už se zdá, že svěřený úkol nedokáže splnit a domů přijede s nepořízenou, jen krátce před samotným odjezdem se mu naskytuje ideální možnost, jak slavnému herci osobně domácí murabbu nabídnout. (Conspi)

Andrea1717

Skutočne veľmi realistické príbehy, avšak majú veľkú smolu, že nijako výrazne nezaujali. Celkové poňatie je dosť mimo toho čo sa mi páči a čo je podľa mňa dobré. Objaví sa tu síce celá plejáda výkvetu indickej kinematografie úsačasnosti, aj keď niektorí len na okamih, nič to však v tomto prípade nezachráni. ()

Crocuta

První povídka je i přes svoje zdánlivě humorné ladění docela slušné drama, které zdobí přirozené a - jak se dalo čekat - vynikající herecké výkony, ve druhé mne zaujal hlavně domácí mazlíček hlavního hrdiny, třetí byla nadmíru vtipná, ačkoliv v kůži toho malého tanečníka bych nechtěl být ani minutu, když si představím jeho budoucnost s takovým macho fotrem v zádech. Nejzábavnější byl ovšem Vidjayův příběh se starým Bachchanem, jehož pointa se příznačně odehrává mezi jakýmisi voly :-). Třešničkou na dortu je pro fanoušky Bollywoodu závěrečná sekvence, kde jsem kromě svých oblíbených herců a zejména milovaných hereček narazil i na ty, s jejichž snímky jsem dosud neměl tu čest - ale při pohledu třeba na takovou Karininu sestru Karismu jsem odhodlán to co nejdříve napravit :-). ()

Aljak

Na to, aký mal tento poviedkový film obrovské promo, som čakal niečo oveľa výnimočnejšie a zaujímavejšie. Z tých štyroch príbehov bol napokon najlepší ten úplne prvý od Karana Johara, ktorý bol o triedu lepší ako tie ostatné - jedine tam sa mi tá prezentácia pointy (na moste) páčila o dosť viac ako pri ostatných poviedkach. Druhý príbeh bol strašne slabý (priam zbytočný), tretí ako tak obstojný (aspoň s dobrým posolstvom), a štvrtý mne osobne prišiel dosť hlúpy (absurdná dráma). Inak, to najlepšie z celého filmu bol napokon záverečný klip Apna Bombay Talkies, ktorý zachoval určite lepší dojem a oslnivejší zážitok ako tie štyri nevýrazné poviedky. ()

T2

Rozpočet INR 60miliónov ($1miliónov)Tržby Celosvetovo $2,100,000▐ Zo štyroch poviedok je ako tak stráviteľná len tretia, kde mladý chlapec chce namiesto futbalu tancovať. Ostatné sú také dosť prvoplánové, nátlakové, dosť silené, nechytia dostatočne aj keď majú nejaké tie elementy čo by strhli, ako pri prvej poviedke spievajúce roztomilé dievčatko, ktoré v podstate žobre na ulici a privyrába si svojim spevom aby uživila svoju rodinu. /40%/ ()

Martin741

Mne sa videli len 3 poviedky, a mto ta o tom futbale, potom ako jeden naivny Ind chce ziskat autogram od slavneho indickeho herca, no nepodarilo sa, a ta tretia ze slava je vrtkava aj v Indii a ze herecke remeslo je tazke, sen o slave sa rozplynie velmi rychlo. Prva poviedka ma az tak nebavila, ako mne je jedno ked mala ta bukvica fyzicku pohodu, aj ked ju nemala, ja mam k bukvoludom vztah naprosto ambivalentny, nejaku nenavist davno necitim. A ked sa dve bukvice vzajomne pichaju do prdeli, mne je to jedno, sak to nie su moje telesne otvory : 62 % ()

• Antologický snímek vznikl na oslavu 100. výročí integrované bombajské kinematografie, tzv. Bolywoodu. (Conspi)