Cheonmyung : joseonpan domangja yiyaki

• Južná Kórea 조선판 도망자 이야기 (viac)

Krysap

Takže nejdříve něco k ději - mladý vdovec Choi Won pracuje jako lékař na královském dvoře za joseonské éry. Jediné, na čem mu záleží, je jeho malá dcerka Rang. A protože je mu známo, že jako královský lékař se může poměrně snadno ocitnout na popravišti a jakoukoliv chybu by mohla odnést celá jeho rodina, snaží se navenek působit poněkud nešikovně. Prostě tak, aby po něm nikdo nechtěl nic důležitého. Jenže shodou okolností se dostane do soukolí nebezpečné hry o moc mezi korunním princem Lee Ho a královnou Moonjung, která se snaží na trůn za každou cenu protlačit svého syna Kyungwona. Choi Won je obviněn z vraždy svého přítele a z pokusu otrávit korunního prince. Útěkem z vězení začíná jeho dobrodružná cesta za očištěním jména a záchranou zbytku rodiny z otroctví.. Námět seriálu je parádní. Člověk by čekal, že bude následovat jedna akce za druhou, že to prostě bude mít odpich jako třeba Two Weeks (tam šlo taky hlavně o dcerku). Ale ono to nějak skřípe. Pořád jsem nemohla přijít na to, proč vlastně vůbec nejsem napnutá. A pak mi došlo, že důvodem je příšerné hraní hlavního představitele, Lee Dong-Wooka. Někomu sice jeho herecký styl sedí, ale já jsem v prvních dílech měla pocit, že koukám na nějakou hodně blbou parodii na Jacka Sparrowa. Chápu, že šlo o obyčejného doktora a ne žádnýho bojovníka, ale jeho zženštilý výraz a zoufalé volání na dcerku mi přišlo prostě příšerný. Naštěstí se to trochu zlepšilo ve druhý polovině seriálu (že by ho na to někdo upozornil?). Neseděla mi ani jeho dcerka Rang - dítě sice hraje úžasně, ale já bohužel nesnášim přechytračený přeslazený holčičky, takže tohle taky nezabralo. No a i ta moje oblíbená Ji-Hyo byla taková nějaká unylá.. Naštěstí to zachránil ucházející Dosa Lee, který asi jako jediný v seriálu dodával trochu testosteronu. V hudbě nic výraznýho, v akci taky ne (bojový scény byly opravdu... divný... nevim jak to popsat). Škoda dobrýho námětu. Dávám 3*. ()