Meč v kameni

• USA The Sword in the Stone (viac)

Anglický král Uther Pendragon umírá a nezůstává po něm žádný dědic trůnu. V Londýně se v tu dobu objeví zázračný meč zasazený uvnitř kamene s nápisem, který říká, že kdo meč vytáhne, stane se novým králem. Zatím se to ale nikomu nepodařilo. O mnoho let později se dvanáctiletý sirotek Artuš, kterému říkají Puchejř, vydává s nevlastním bratrem na lov jelena. Zaviní, že starší bratr omylem vystřelí a jeho šíp zmizí v hustém lese. Artuš ho jde hledat a narazí na chatrč, kde žije kouzelník Merlin. Na první pohled poněkud potrhlý stařík se ho ujme. Vidí v chlapci velký potenciál a začne ho učit základním hodnotám a vztahům v životě tím, že jej proměňuje v různá zvířátka - rybu, veverku či ptáčka. A legendární meč zatím stále čeká na svého krále. (TV Nova)

studiobadguy

Disney je jak na horské dráze. Občas jste nahoře o občas dole. Nyní jsme dole a není se čemu divit. Tento film není u nás tolik známí, což je jedině dobře. Animace je prostě skvělá, Já vím že to furt říkám ale nemohu si pomoct. Velké mínus je příběh který je naprosto zbytečný. Kdyby jste si pustily prvních 5 minut filmu a posledních 5 minut filmu. Věřte nebo ne, o nic by jste nepřišly. Za mě je film koukatelný a dávám mu 40% (2 hvězdy z 5). ()

berg.12

Byly to temné časy, kdy Anglie neměla krále. A tak malý Artuš, za asistence potrhlého Čáryfuka, musí jako ryba, veverka a vrabec prokázat, že je hoden vytáhnout z kamene slavný meč, který mu dá právo usednout na anglický trůn. Nulový příběh, jinak je to asi tak stejně bláznivé a zábavné, jak to zní. ()

Dienzenhofer

Tento film má velmi slušné postavy a slušný úvod. Však nemohu se zbavit pocitu, že je několik epizod seriálu spojeno do jednoho filmu. V tom filmu se prakticky nic nestane, co by mělo vliv na konec filmu, který byl taky velmi slabý. Události co se v tom filmu dějí, nemají žádný vliv na děj filmu. Prostě celý film je o Merlinových zkouškách, které by se dali shrnout během 3 minut. Jediná část která mě bavila byl začátek, kde se Artuš potká s Merlinem a následně se Merlin přestěhuje do hradu Artušova opečovávatele. Scéna vytahování meče byla velmi rozpačitá, nejspíš se tvůrcové snažili aby byla vtipná, ale spíš byla jen zmatená. Události které se dějou v Merlinových zkouškách poměrně zaujmou(čarodějnický souboj hlavně zaujme). Hlavní postavy (Merlin, Artuš a Archimedes) nejsou špatné, ale vedlejší jsou příšerné. Bohužel jedna z nejslabších Disneyovek. 5/10 ()

Han22

Jako první film z roku 1963 jsem si vybral animák, protože těch se v té době moc netočilo a většinou to byly klasické pohádky. Meč v kameni je ale dost ptákovina. Je to artušovská legenda pro děti, kde Merlin učí malého Artuše moudrosti pomoci proměn na zvířata. Zasmál jsem se, je tu skvělý čarodějný souboj či některé proměny (veverky), bavily mě Merlinovy historky z budoucnosti, ale celkově je to pro opravdu nejmenší. Animovaný film roku 1963. ()

3DD!3

Když jsem byl malý měl jsem obrázkovou knížku, ale dodneška jsem Disneyho originál neviděl. No a je to o dost lepší, narvané akcí, nezkrácené. Merlin je šílený cestovatel časem více než legendární kouzelník a víc rozumu má i jeho mluvící sova. Rád jsem se vrátil do dětství a asi pro malou začnu vykopávat i další poklady ze zastrčených přihrádek se vzpomínkami z dětství. ()

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří

09.08.2018

Disney to se svojí streamovací službou patrně myslí vážně. Konkurence Netflixu, Amazonu, nebo Hulu bude spuštěna někdy v příštím roce, a objeví se na ní např. nové verze pohádek Lady a tramp nebo Meč… (viac)