Záchranári

Odvážne myšky Bernard a Bianca z poverenia Medzinárodnej myšej záchrannej organizácie zachraňujú malé dievčatko. V podzemí budovy sídli jedna nevšedná organizácia - myšia záchranná jednotka, ktorej členovia poskytujú pomoc a zachraňujú zdravie každému, kto to potrebuje. A práve tam sa dostane fľaša so správou od malého osirelého dievčatka Penny, ktoré žiada o pomoc, pretože ju uniesla Madam Medúza. Dve myšky - statočná slečna Bianca a jej plachý partner Bernard - sa rozhodnú Penny zachrániť. (oficiálny text distribútora)

novoten

Bernard a Bianca to ani u těch důslednějších tuzemských fanoušků světa mistra Walta nemají snadné. Svého času to sice dotáhli alespoň do edice krásných výpravných knížek od Egmontu, ale v kinech se na rozdíl od slavnějších kolegů dodatečného uvedení nedočkali. A byla to škoda. V pohádce bez princezen či hrdinských reků se to hemží hlavně odvážnými myškami, popletenými ptáky nebo maniakálními lidskými existencemi, ale tím spíš mají záchranáři v disneyovském světě své pevné místo. ()

T2

Rozpočet $1,2miliónaTržby USA $71,215,869Tržby Celosvetovo $72,200,000║ Mierne temnejšia Disneyovka než býva zvyčajne zvykom ale za to graficky pútavá, dokonca na to že dej sa odohráva v prítmí noci aj zábavná, k tomu tu je veľa zaujímavých postavičiek. /80%/ ()

Derek

treba povedat ze 4 hviezdicky su cisto z nostalgie (jedna z mnoha videokaziet ktore sa dost casto obracali v mojom videu) lebo viac menej je to cista trojka... neviem si predstavit ze by sa tento namet dostal dnes do vyroby lebo je celkom dost temny a to sa hlavne tyka vyuzavania malej penny na otrocku pracu, medusa ma zbran a vyhrozuje nou nielen dietatu ale i ostatnym naokolo (v dnesnej dobe dost politicky nekorektne a to sa nenosi)... animacia je na spickovej urovni ako u vacsine disneyovek a vsetky postavy ci uz zvieracie alebo ludske vyzeraju vynikajuco... najvacsiu vytku mam vsak k zvukovej stranke filmu, ktora je neskutocne odflaknuta. hudbu je pocut minimum, ziadna hlavna linka ktora by bola zapamatania hodna, pesnicky dej nikam neposuvaju ale su len vyplnou, pocas vacsiny scen nie je ziadna hudba ale ani ziadne alebo minimum zvukovych efektov! napriklad nahanacka vazky a netopierov je skvele nakrutena ma sem tam dobry napad, ale pocas celej sceny pocujeme len bzukot vazky a netopierov!!! tomu hovorim zabita scena ktora mohla byt jednym z vrcholov filmu a takychto pasazi sa tam nachadza neurekom co je skoda... a posledna vytka smeruje k dabingu myssich hrdinov ktory je dost slaby, to sa hlavne tyka bernarda ktory je strasne iritujuci... ale ako som povedal nostalgia zohrala svoje tak take slabsie 4 hviezdicky si to zasluzi... ()

Karlos80

Odvážné myšky Bernarda a Bianci v kresleném dobrodružném příběhu, plný vymožeností a triků tehdejšího studia Walt Disney. Myšky v pověření Mezinárodní myší záchranné organizace osvobodí malou holčičku z chapadel zlé medúzy. Roztomile kýčovitý Disneyův půvab- pečlivá kresba, originálně a vtipně ztvárněné zvířecí postavičky i velká záplava hudby, to vše mně na tomto méně známém snímku zaujalo a líbilo se mi. Elegantní miss Bianca a její bodrý průvodce Bernard prožili ještě dalších 1990 dobrodružství jako The Rescuers Down Under. ()

studiobadguy

Tento film není u nás tolik známí což je velká škoda. Animace podle mě zase o krok postoupila, ale né o moc. Příběh mě také mile překvapil, protože je velmi originální a celkem zajímavý. Postavy jsou taky moc zajímavé. Jsou zajímavý dobré charaktery i špatné charaktery (tím myslím záporáci). Jediný problém filmu je to že byl místy trošku natahovaný ale ničemu to moc nevadí. Tento film mě mile překvapil a 80% (4 hvězdy z 5). ()

• V začátcích projektu se zvažovalo, že by hlavní zápornou postavou mohla být Cruella De Vil, která se objevila ve seriálu 101 dalmatinů (od r. 1961). (..Lucas..)
  • Do širšího povědomí se film dostal v roce 1999, kdy byl odhalen podprahový obraz nahé ženy v okně, což způsobilo navrácení přibližně 3,4 miliónů kopií, čímž se Disney pokusilo obnovit svou důvěryhodnost. Za tímto činem zřejmě nestojí žádný z animátorů, jelikož byla prý přidána až v postprodukci. [Zdroj: kinobox.cz] (Duoscop)