Skupina dětí je ovládnuta amorfními mimozemšťany, kteří chtějí sabotovat vypuštění rakety ze základny, na níž pracují rodiče těchto dětí. (Hans.)

Lima

Ano, Jack Arnold zde jede na půl plynu, takže nezasvěcený divák by mohl nabýt dojmu, že tohle není hodno jeho renomé sc-fi velikána. Jenže takto spláchnout jeho rozloučení se sci-fi žánrem by nebylo fér. I přesto, že produkční hodnoty tohoto filmu nejsou na jeho poměry veliké (něco exteriérových záběru a několik písečných – ačkoliv pěkných – kulis, stále se dokola opakujících se), ta snaha sdělit něco publiku to přebíjí. Arnold byl tělem i duší demokrat a tohle byl takový vztyčený prostředníček jestřábům (hlavně republikánům), kteří plni paniky z připravovaného vypuštění sovětského Sputnika, toužili sestrojit něco podobného, jako zdejší atomovou zbraň ´The Thunderer´, která by podobné družice sestřelovala. A Arnold jasně říká „Ne-ne, chlapci, takhle by to nešlo.“ Projektovat „dobro lidstva“ do postav malých dětí je sice trochu prvoplánové, ale na druhou stranu si mohli tvůrci o dva roky pozdějšího proslaveného ´Village of the Damned´ prohlédnout, jak to vypadá, když děti hrají jedince v tranzu, jakási média ovládaná mentální energií (či co ta hrouda slizu, schovaná v jeskyni na pláži vlastně vysílala). Patetický konec s četnými pohledy v dáli (jak vystřižený z nějakého budovatelského filmu) byl na přesdržku, ale vlastně jenom korespondoval s tím, o co se Arnold snažil. ()

zelvopyr

Ne tak hrozný film, jak by napovídalo hodnocení. Zaprvé, Space Children mají nízké číslo 341 v databázi, takže si tu na nich tvůrci mulťáků zkoušejí skripty na generování hodnocení. Za druhé, někteří jej znají jen z verze MST3K, která ho zesměšnila voiceoverem, pak se také těžko dá seriozně hodnotit. Film je o (pardon za poetiku) čisté dětské duši. Je natočený tak, že asi nenaštve děti, a není mělký ani infantilní pro dospělého. Když nemají rozum (se zbrojením) dospělí, musí vzít zodpovědnost za lidstvo děti (a UFO). Za mě lehce nadprůměrné, ačkoli i při nevelké délce roztahané, a závěr výborný... ()

pepo

Namet je super, atmosferu to ma a aj decka to zvladaju. Akurat tomu chyba trochu vacsi tah na branu a trochu pestrosti v ramci rozvynutia zapletky. Inak slusna dobovka, ale od arnlolda som cakal trosicku viac 6/10 ()

Anderton

Povedzme si rovno, že na Arnolda je to celkom slabé, ale pokiaľ nie sme jeho hard core fanúšikovia, dá sa cez priemernosť Vesmírnych detí preniesť. Ako detské SF to nie je tak nechcene zábavné, ako Robot monster, pretože je to až príliš vážne. Mňa ale dosť potešil záver, pretože pointa a poslanie mimozemšťanov sa ukáže ako pacifistické, nie sú to zase alegorickí komouši. Inak všetky schémy päťdesiatkových SF tu sú prísne dodržiavané, z roku 1958 ma predsa len viac bavil podobne ladený The Blob so Steweom McQueenom. ()

Campbell

Nechápu proč se Arnold takový velikán který natočil legendární film Tarantula nebo Netvora z laguny natočil takhle banální blbost. Příběh je neuvěřitelně špatnej a navíc strašně špatně odvyprávěnej. Na jakkoukoliv akci si musíme počkat až do konce. Děcka která tu hrajou jsou strašně kostrbaté a jejich chování je šílené. Ale ani dospělý nepůsobí moc dobře. Konec v té jeskyni vypadal dobře ale ani to moc nepomohlo. Navíc je to celé bez atmosféry. Celej film doporučuji snad jenom fanouškům starým béčkům. Jinak ruce pryč. ()

Oktavianus

Zatím asi nejslabší Jack Arnold, kterého jsem viděl. Navzdory krátké stopáži neuvěřitelně roztahaný, nezajímavý, nudný a neskutečně iritující (jak mě rozčilovalo chování snad všech postav, to se jen tak nevidí). Filmy s dětmi v hlavní roli prostě ne. Slibné náznaky atmosféry v úvodu byly spolehlivě přehlušeny neutuchající nudou v průběhu zbytku děje. Závěr samotný sice nebyl špatný, i díky němu jsem se k dvěma hvězdám odhodlal, ale třeba hned ta poslední věta jedné z matek před jeskyní to zase srazila mnohem níž. S tímto filmem jsme si prostě nějak neporozuměli. ()

corpsy

Mnoho sci-fi diel 50. rokov minulého storočia sa nepokúšalo len o prehliadku trikov a deštrukcie, ale snažilo sa komorným poňatím sprostredkovať nejakú tu myšlienku. Úprimne vám poviem, že ja radšej nejaké to ničenie New Yorku. Avšak v tomto prípade sa rozhodne nejedná o nejaké fiasko, film je napínavý ( teda v rámci ) a svižný ( teda v rámci ) a aj vďaka al dente minutáži zbehne ako voda. ()

Martin741

Na poli filmov o mimozemstanoch ide o ciry podpriemer, rezisersky len nudna rutina, bez tempa, bez hereckych vykonov ... problem bol dopozerat to do konca : 30 % ()

Pitryx

Občas zbytečně dlouhá kamera. No, čekal jsem něco jako Starman. Toto je film pro děti, hodně zdlouhavý, nezábavný a nudný. Dám deset za pár dobrých okamžiků a deset za konec. ()