Z newyorské federální banky byly právě ukradeny zlaté cihly v hodnotě tří miliard dolarů. Zločinecký gang Joe Costella však přišel zkrátka, když jim krátce po loupeži zlato zmizelo v rukou nastrčeného agenta FBI Johnnyho Peterse. Peters stihl ukrýt lup na neznámém místě ještě dříve, než jeho život skončil pod kulkami rozzuřených gangsterů. Po zlatu však nepátrá jen Costello, ale také konkurenční gangy, a do hry se dostává i americká policie v zastoupení neohroženého agenta Jerryho Cottona. (dopitak)

tahit

Tak o napětí není v tomto filmu žádná nouze. Osobně si myslím, že Harald Reinl, když ve své době režíroval krimi příběhy Jerryho Cottona, tak po řemeslné stránce mohl směle konkurovat americkým gangsterským filmům. Soudě podle oblíbenosti u diváka v Německu včetně bývalého Československa. Jinými slovy, zpracoval osvědčené pokleslé téma zločineckých schémat pro diváka nepochybně zábavně. Ať tak či onak i dnes po více než čtyřiceti letech od svého vzniku Výstřely na Broadwayi jsou pořád ještě dobrý. Opět vedle sugestivní nádherné hudby je tu agent FBI, co dokáže poslat k zemi pěstí každého muže jako Old Shatterhand z divokých plání amerického západu. A samozřejmě, jak jinak, jen ještě dodám, že tehdejší dokonalá práce českého dabingu je další neopominutelný klad filmu. ()

dopitak

Podle IMDB osmý z osmi filmů o Jerry Cottonovi.____ Smrt v červeném jaguáru si matně pamatuju, ale Výstřely na Broadwayi jsem nikdy před tím neviděl. Dobře se na to kouká, když vás se začátkem filmu uvítá věta "Československá televize Praha uvádí...". Dabingová lahůdka, a dlužno dodat, že filmařsky moc dobře odvedená práce. Co na tom, že se jedná o západoněmeckou produkci! Parádní americké exteriéry (Brooklynský most, tak jak ho známe ze Sinatrova It Happened in Brooklyn (1947), syrové doky, Empire State Building, spousta americkejch kár, tvrdých pěstí, samopalů a několik krásných žen (včetně jedné odhalené, což mohlo ve své době dobře fungovat jako tahák, v šedesátých letech ještě přeci jen nebyla erotika v každém filmu). Asi nejlepší detektivka, co jsem za poslední měsíce viděl. Hlavně se vyhněte novému dabingu, pokud nějaký existuje! EDIT 2018: No a nebo si to sežeňte z Barrandova s Edou Cupákem, to je jak posypat skvělý puding nastrouhanými oříšky a pokapat karamalem. Sice už kouzlo filmu nepůsobilo, ale na náladu moc příjemná věc. ()

LadyPupu

Jerry v barvě. Opálený, skvěle nalíčený a s tou svojí ultra úzkou kravatou je šarmantní jako vždy. V tomto díle se to dost hemží polonahými ženami, které se z různých důvodů svlékají, ovšem nejinteresantnější je Cotton girl, která se sice svlékne jen jednou (podruhé je svléknuta), ale zato (oblečená) zpívá na playback See you later, aligator a ne a ne se trefit nejen do playbacku, ale natož svým tancem do rytmu. Jinak o bitky tu není nouze, Jerry lítá po lešení jak čamrda, honí padoucha, napomádovaná vlna se mu u toho ani nehne. Luxus. Nechybí parádní jízda karatistů autem na filmovém pozadí. Spokojenost. ()

Stejšn

Zatímco Dynamit v zeleném je poměrně dobrý film a Smrt v červeném jaguaru poměrně blbý, Výstřely na Broadwayi jsou průměrně, ale strašně zmatené a nepřehledné a v ději se dá lehko ztratit. Narozdíl od dvou zmiňovaných tu ale není skoro žádná rušivá zadní projekce, zato tu ovšem také není snad žádná scéna, kterou by si divák mohl zapamatovat. Trojka, čili průměr. ()

Wacoslav1

Marna slava vystrely uz mne tolik nebavi hlavni hrdina je tu na moje gusto namachrovanej az moc on byl tedy uz predtim ale ted je to nejvic a i kdyz to je asi nejakcnejsi z cele serie buhviproc mi to moc neutikalo tentokrat je to spis takovej pokus o gangsterku v americkym stylu ale moc presvedcive to nevyzniva chybi mi tu vic ty sebeironie a ochoty delat si srandu sam ze sebe jako treba v dynamitu a Nader coby hlavni hrdina neni spatnej ale tady uz se mi zacal okoukavat lepsi je tu zaporak Miha Baloh ktery se objevil i v mayovkach je bez problemu na zaver jeste dodam ze zbyvajici Cottonovky jsem zatim nevidel ale pracuji na jejich sehnani abych si doplnil kolekci protoze i pres jisty chyby patri tahle serie k tomu nejlepsimu co kdy nemci natocily kam se na to dneska hrabou ()