Když se vyšetřování blíží ke konci, detektiv Perez a jeho tým zjistí, že zodpovědná osoba za smrt Robbieho Mortona a Michaela Thompsona je blíž, než si všichni mysleli. (Televize Seznam)

jedna_vrana

Tretia séria prešla na iný model – šesť dielov je o tom istom prípade. Zelené shetlandské ostrovy, často obalené v hmle dokážu schovať všeličo, aj keď už chápeme, že ide o komunitu, kde sa ľudia navzájom takmer dokonale poznajú. Prácu Jimmyho už poznáme – všetci sú podozriví do chvíle, kým nenájde skutočného vinníka. Dokonca aj v prípade, ak by malo ísť o ľudí, ktorí sú mu blízki. Trajekt, drogy, skrývajúci sa neznámi, zmes viacerých príbehov. Musím sa priznať, že v tejto sérii ma dôvody a celkové pozadie prípadu nenadchlo tak, ako v predošlých častiach. Ale Jimmy, ten hrá svoju rolu rovnako dobre, nenechal sa rozhodiť nikým a ničím, aj keď sú okolnosti kruté. ()

subic

Tak takový konec bych nečekal. Starý mafián, který má svého účetního, který ho jak jinak než obírá, tak zároveň jedná jeho jménem a najímá si ty střelce. To se celkem dalo čekat. A ta, která na začátku volala policii, zbyli ji a figurovala hlavně jako svědek, tak do ní bych to opravdu neřekl, že je to taky vražedkyně. ()