DwayneJohnson

Podobně, jako v případě seriálového Collateralu, nebo Menhunta vsadili tvůrci na jakousi „normálnost“. Všechny viděné díly Shetlandu tohle splňují přesně do puntíku. Dva díly, nějaká vražda, nebo více a na konci vyšetření případu. Tohle vše je natočeno bez nějakých honiček, bitek, nebo potoků krve, prostě klasické, rutinní vyšetřování, které mám na těhle bohem zapomenutých ostrovech svoje nezaměnitelné kouzlo. Což platí hlavně pro Douglase Henshalla, jehož klid a jistota jsou přesně ty věci, co na něm tolik obdivuju. A když k tomu připočtu velmi úsměvnou dějovou línii se dvěma otci, tak vím na beton, že tahle druhá série není zdaleka poslední, co jsem (zatím) viděl. ()

*CARNIFEX*

Tento krimi seriál pôsobí tak “normálne” a všedne, že mám doslova dojem, akoby sa do tejto doby moderných projektov ani nehodil. Ja osobne zbožňujem tieto reálne poňaté kriminálky, i keď ani z ďaleka neponúkajú také tempo a dynamiku, ako by sa možno občas žiadalo. Inak tri príbehy obsiahnuté v dvoch epizódach. Nadpriemer .. ()

alisa.upir

Jimmy Perez mě dost baví. Inteligentní, zodpovědný týpek, vhodný do nedohody, jeden dva vtípky za epizodu, který jsou fakt vtipný a ne žádný trapný dad jokes… Prostředí relativně izolovaných ostrovů, přírody a ta podkresová hudba taky dělají svoje. Jimmy se do takového prostředí vyloženě hodí. Celkově seriál působí velmi realisticky, velmi aktuální a je hodně relatable. Pro mě absolutní překvapeni ()

petikacka

Pořád je to dobrý...Fascinuje mě okolní příroda a ostrovy, ovce a majáky...Ovšem na rovinu, žít bych tam nechtěla...Příliš uzavřená komunita a to není nic pro mě, ale jako podtext pro krimošku je to velice cool...Za mě 85% ()