Kvůli vysoké kriminalitě se policie rozhodne najímat si soukromé detektivy, aby jim v utajení, a ne vždy zcela legálními prostředky pomáhali vyšetřovat zločiny. Jedním takovým soukromým detektivem je Oribe Toru alias Tokage (Matsuda Shota), který byl dříve detektivem u policejního sboru. Ten ale opustil, když při jednom z případů zemřel jeho partner. Tokage má fotografickou paměť a smysl pro detail, ale s lidmi dobře nevychází. Spolu se svou novou asistentkou Mochizuki Kaori (Renbutsu Misako) pomáhají policii řešit obtížné případy. (Moiraine)

Zíza

Bavilo mě to. Všeobecně mám krimi z Japonska ráda. Tady byl výborný Macuda Šóta coby geniální detektiv v přestojení a ano, jeho schopnosti byly až moc perfektní, ale vůbec to nerušilo, spíš co mě rušilo, bylo lezení "stropem" v každém díle... Jeho asistentkou miloučká Renbucu Misako, která měla zase tu svou schopnost čichání. Nejprve jsem se bála, že to bude taková ta typická asistentka, co je spíš k neužitku než užitku, ale zmýlila jsem se - díky bohu! Když pominu zveličení schopností, příběh byl uvěřitelný, výkony standardní, nic extravagantního a přes určitou epizodovost celým seriálem se táhla jedna linka, která to vlastně všechno odstartovala. Splnilo to, co to splnit mělo - zabaví, neurazí. Nenáročná detektivka pro děti a mladistvé. :-D Slabší 4*. Přeloženo. ()

ainny

Po čtvrtém díle to vzdávám. Nebaví mě to ani trochu a škoda času. Shôta je pořád stejný. To, co fungovalo u Liar Game, mi už začíná vadit. Nechápu, že jenom málo Japonců dokáže vylézt z té škatulky, kam je zařadí. Navíc jsou jednotlivé případy a jejich řešení tak naivní, že mi to přijde na úrovni žáků základní školy. U mě jednoznačně zklamání. ()

Moiraine

Předem je nutno zmínit, že detektivky nevyhledávám a začala jsem na to koukat jenom proto, že tam hraje Matsuda Shota. Jednotlivé příběhy mě moc nezaujaly a občas jsem měla pocit, že to s těmi Tokageho schopnostmi trochu přeháněli (třeba to, jak přeskakoval ty střechy), ale když se potom začala řešit zápletka zasahující dva roky zpět do minulosti a hledání krtka u policie, začalo mě to hodně bavit. To bylo někdy dvě tři epizody před koncem. Nakonec jsem se rozhodla nehodnotit moc přísně, protože až na světlé výjimky, kterých je velmi poskrovnu, detektivní seriály jsou hodně mimo mojí comfort zone a uvědomuji si moji mírnou zaujatost. ()