Co vede lidi k tomu, aby pomáhali ostatním lidem? Pomáhá dobrovolník více pro svůj vlastní pocit nebo pro pocit toho, kterému pomáhá? Vypravte se do Malého Tibetu se skupinou dobrovolníků, kteří jedou v průběhu léta vyučovat tamní děti. Prožijte jejich očekávání před cestou, zážitky z výuky tamních dětí a pobytu v tibetské komunitě, únavu a radost z výsledků jejich práce. Společně s nimi se zamyslete, co je to mezilidská pomoc a komu a jak jsou v průběhu pobytu prospěšní. Nakonec svým názorem na vzájemnou pomoc přispěje sám 14. Dalajláma. (Jiri.Sazel)

vitapavlik odpad!

Záběry jsou trhané, expozice mě přišla nastavena spíš na pozadí než na objekt a celý snímek působí jenom jako slátanina záběrů co natočili s brontosaury v Himálajích. Pak ještě Světlana Nálepková co si furt na něco stěžuje, ta mi tam taky vadí. Nebavilo mě to, zbytečně táhlé a scény jsou příliš random. ()

halixCS93

ta jedna holka vznesla tu zásadní otázku. My tu máme skoro všechno, oni tam nemají skoro nic. Ale kdo žije lépe a hlavně kdo je šťastnější ? ()

EIa

Anotace mě nalákala, abych si film během noční jízdy ve vlaku pustila, takže moje hlavní kritika bude mířit hlavně na ni - "dokument pohlíží kriticky na dobrovolnictví v cizích zemích" je krásně řečené, čím by snímek doopravdy chtěl být, ale protože nechce nikomu ublížit, nepohlíží kriticky vůbec na nic a jsou to poslepované záběry o jedné směně krátkodobých dobrovolníků v Himalájích. Jasně, pokud jste tam nebyli a chcete vidět, jak evropské školy pro místní děti fungují, pusťte si to, ale nedostanete se dál než za popis toho, jak to celé chodí, kde dobrovolníci bydlí, co s dětmi dělají a že nemají k dispozici sprchy a že je často škrábe v krku. Byla by zajímavá studie, jak se vzájemně vnímají krátkodobí a dlouhodobí dobrovolníci, kdyby dlouhodobí promluvili o tom, co to všechno obnáší, jak zvládají znovu a znovu se potýkat s čerstvou krví plnou ideálů, které postupně ochabuje elán... tak třeba příště. ()

slunicko2

Snímek představuje detaily každodenního života v nepálském Ladaku a místní přírodu. 1) Jako vzpomínka na netradiční výlet je to fajn. Zajímaví jsou i účastníci zájezdu, promiňte, dobrovolníci. Pro někoho může být užitečné zjistit, že do Himalájí se za kulinářskými zážitky nejezdí. 2) "Pomoc", kterou představuje dvoutýdenní ocmrdávání se kolem školy, je spíš výsměch, než cokoli jiného. Do očí bije kontrast přirozeného zemitého chování lokálů s křečovitostí Čechů, kteří si na místo přijeli léčit své osobní problémy, než opravdu pomáhat. Nic proti nikomu. 3) 44letý David Čálek (scénář, kamera, režie) si udělal pěkný výlet a natočil o něm domácí video s bulvárním nádechem. Proč ne? Je šikovný a všichni si to tam určitě užili. Za co ovšem dostal cenu Pavla Kouteckého, je mi záhadou. 4) Výstižný koment: xenie***. ()