Portrét jednoho z nejvýraznějších tvůrců české literatury druhé poloviny 20. století. V loňském roce získal prozaik a scenárista Vladimír Körner Státní cenu za literaturu. Osmašedesátiletý Körner působil v letech 1962 až 1991 jako dramaturg a scenárista v barrandovském filmovém studiu. Napsal řadu historických románů a novel, divadelní hru Huncléder – Psí kůže. Spolupodílel se na filmových scénářích Kuře melancholik, Stín kapradiny či Zánik samoty Berhof; především jej však proslavily prózy Adelheid a Údolí včel (původně psaná jako scénář), které zfilmoval František Vláčil. Je autorem scénářů i k filmům Kukačka v temném lese a Pramen života. Předloni měl premiéru snímek Milana Cieslara Krev zmizelého natočený také podle Körnerova scénáře. Podle jeho textu vznikly i televizní seriály, například Lékař umírajícího času. Körnerovo literární dílo – počínaje léty šedesátými a i s přihlédnutím k jeho pracím scenáristickým – lze označit za výraznou ukázku druhé vlny evropského literárního existencialismu, reflexivně se vyrovnávajícího s válečnými traumaty a reagující na ohrožení vlastní existence lidstva tváří v tvář alternativě nukleárního (resp. jiného) sebevyhlazení. Dokument Jana Mudry se zabývá výlučností a zdroji tvůrcovy inspirace. (Česká televize)

CarloRizzi

"Celý život jsem se těšil na to, až nebudu muset psát, protože je to strašně smutná práce."                                      Bezesporu nejlepší dokument o spisovateli a scenáristovi Vladimíru Körnerovi, co jsem měl možnost vidět. Nikde jinde Vladimír Körner, svědek umírajícího času, neměl tolik prostoru se vyjádřit jako v tomhle díle od režiséra Jana Mudry. Vynikajícím způsobem vybrané a sestříhané pasáže z filmů, natočených podle jeho knih, skvěle dokreslovali svým povídáním jeho nejbližší spolupracovníci. Dozvíme se tu, jaké měl dětství, proč jsou jeho knížky napsané tak, jak jsou, či jakým člověkem ve skutečnosti je.                                                                                                                                                                                    "Dostat scénář od Körnera je pro kameramana velká pocta." (Jiří Macháně) ()

troufalka

"Popsat krajinu a svět, kterej už neexistuje, to myslím dost důležitá věc, aby zůstal zachovaný aspoň ve filmu a v knize."                                                                                                                                                                                          Takhle nějak má vypadat správný dokument - mluví se k věci, tomu, o kom to je dostane dostatečný prostor, najde se dost místa na ukázky z filmů, slovo dostan spolupracovníci i fotografie. Bravo!                                                                                 "Ladínek má na to ohromnej čuch! Dát dohromady malinký role i s těma velkejma, aby to tak trošku zazvonilo." (Lubomír Kostelka) ()

Snorlax

Jsem naštvaná, když je někdo nesmírně talentovaný a pilný, proč musí být navíc i charismatický. Jak k tomu přijdeme my obyčejní smrtelníci? Zatím zůstanu u toho, že Vladimíra Körnera budu obdivovat, ale málem mu závidím. ()