Jasper Jones

Snímek vypráví poutavý a dojemný příběh o dospívání čtrnáctiletého knihomola Charlieho Bucktina z Austrálie. Jedné noci, kdy mu místní míšenec z okraje společnosti jménem Jasper Jones ukáže mrtvolu mladé Laury Wishheartové, se Charlieho život navždy změní. S tímto tajemstvím se Charlie, který je přesvědčen o Jasperově nevině, vydá na nebezpečnou cestu ve snaze najít skutečného vraha. Během parných letních prázdnin roku 1969 Charlie porazí místní rasisty, čelí rozvodu rodičů a bezhlavě se zamiluje, když pochopí, co je skutečná odvaha. (HBO Europe)

Dzeyna

Trochu pubertální. Děti se do sebe zabouchnou a vůbec je nijak extra nerozhodí smrt natož když je v rodině. Nevěra samozřejmě chybět nemohla. A že nešlo o chlapa v krizi, ale ženskou není nijak ohromující. A Jasper Jones? Na to, že se celý film jmenuje po jeho postavě, tak si myslím, že tam nedostal až tolik prostoru a pouhé odhalení jeho rodinného příběhu je fádní. Celkově až moc tuctové. ()

venison

Ačkoliv se jedná o produkci HBO, tak je to velké zklamání. Drama je odvyprávěno nikoliv odžito. Kriminální zápletka i hlubší témata mají jen okrajový prostor. Ani Toni Collette celé dílko moc nezachránila. Nemastný neslaný příběh jednoho chlapce bez větší hloubky. Utahané, pomalé, bez špetky šťávy. Ovšem oceňuji, že jsem se výjimečně podívala na australský kontinent. ()

Malarkey

Když už někdo chce natočit nějaký rodinný drama s dětským hrdinou v hlavní roli, tak by alespoň měli zajistit to, že mlaďák se tu bude chovat jako mlaďák a ne jako chlap, kterej vůbec neregistruje, že by se kolem něj řešila nějaká oběšenina. Když jsem si po půlce filmu uvědomil, že tady se ničeho zajímavého nedočkám, měl jsem docela problém film vůbec dokoukat. Škoda. ()

Arsenal83

Spočiatku sa zdá, že kriminálna zápletka by mohla mať niečo do seba, nedostalo sa mi emočného záveru, niečoho, čo by ma dostalo. Snímok ničím nevyniká, je to len taký priemerný príbeh chlapca, kde sa sem tam mihne nejaká antirasistická myšlienka, nejaké mysteriózno, ale všetko tak trochu necelistvo spracované. ()