Il tuo vizio è una stanza chiusa e solo io ne ho la chiave

• angličtina Eye of the Black Cat (viac)

Snímek podle novely „The Black Cat“ (1843) Edgara Allana Poea. Výstřední a již neúspěšný umělec Oliviero Rouvigny (Luigi Pistilli) pořádá večírek se skupinkou „volně“ žijící mládeže. Už na tomto večírku se projevuje jeho hrubý vztah k manželce Irene (Anita Strindberg) a sexuální touha po černošské služce Brendě (Angela La Vorgna). Jeho sexuální touhy však vedou také k prodavačce v místním obchodě. Když jsou postupně prodavačka i služka nalezeny zavražděné, pouští se komisař Farla (Franco Nebbia) do vyšetřování. Hlavním podezřelým je Oliviera. Do příběhu vstupuje Olivierova neteř Floriana (Edwige Fenech), která sexuálně svede oba manžele. Když se v příběhu objeví tajemný Walter (Ivan Rassimov), začínají se nitky zločinu obracet jiným směrem. Detektivní atmosféra snímku je obohacena hudbou Bruna Nicolaie. (Hennes)

Anderton

Ide síce o čistokrvné giallo, ale taktiež sa tu až nezvykle veľa súloží a podvádza. Tento spôsob života je pre všetky postavy už tak zabehaným, že ho považujú za prirodzený, ale na druhú stranu je logické, že niekomu z toho po čase hrabne a začnú sa diať proste "giallo" veci. Tá čierna mačka má v príbehu celkom zaujímavú funkciu a asi každý bude predpokladať, že bude mať svoje labky a aj spomínané oko vo vyriešení celého, nakoniec celkom jednoduchého, prípadu. ()

darkrobyk

Pěkné giallo plné krásných žen - nejen Edwige Fenechová je k sežrání - (často nahých) a typické italské krve (cihlová je fakt děsná, ale k těmhle filmům už prostě patří). Jsem rád, že jsem nečetl téměř vše vyzrazující obsah, a tak i Černého kocoura jsem si odhalil sám (pak znalcům povídky rychle dojde, jak snímek skončí). Opět bezchybná je kamera (+ kvalitní filmový materiál, jak je u Italů zvykem), která spolu s hudbou vytváří patřičnou atmosféru. Rozlehlý starý dům, temná noc, vraždy a pomsta. Zhlédnuto v rámci výzvy od petera12. ()

EdaS

Po Torso další výborná hororová pecka od Sergia Martina. Vypadá to, že si budeme rozumět (a nejen kvůli těm krásným nahotinám - tentokrát hlavně božská Edwige Fenech). Spíš než typické giallo je Your Vice Is a Closed Room and Only I Have the Key atmosférou věrný předloze E.A.Poea. Spousta dekadence a hlavně šílenství, do toho dvě krásné (a překvapivě slušné) herečky a jednooký kocour. Co víc si přát? ()

PetrPan

Mé druhé rande s Edwige nezačalo dobře, před jejím příjezdem jsem byl velmi ponížen a dokonce i zraněn, tak jsem ji nešel ani přivítat, v mém stavu by si mě nejspíš sotva všimla, maximálně by s opovržením pokrčila nos a to mi nebylo zapotřebí. Sledoval jsem tedy vše raději zpovzdálí a že bylo na co koukat. Mému dočasnému pánovi se při pohledu na ni podlomila kolena stejně jako mně, když jsem ji poprvé spatřil a dokonce i ta děvka, která si říká pánova manželka, jihla jako jarním sluncem prozářený sníh. Edwige evidentně zatloukla do jejich mrtvolně zapáchajícího vztahu další hřebíček. Pán chlastá víc než dřív a schíza tý děvky je den ode dne horší (cha chá, dobře jí tak, neměla mi vypíchnout to oko, mrcha !) Možná je to taky tím, že se tady po okolí potuluje nějakej blázen s kudlou a řeže na co přijde, ale těžko říct, pán byl vždycky ochlasta a ta kráva byla odjakživa divná. Tohle prostě nemůže dopadnout dobře, oba při pohledu na mou lásku slintají jako buldoci v říji, ale říkám Vám jestli jí někdo zkřiví jen vlásek na hlavě, tak se bude šeredně divit.. Pro dnešek už raději končím, to oko strašně pálí a já škrábu skutečně jako kocour, ještě se zajdu před spaním podívat na Edwige, jestli je v pořádku, navíc spává nahá, tak spojím příjemné s užitečným a pak už se stulím do klubíčka a budu spát jako kotě a s přáním, že se mi o ni bude zdát ... Z deníku Černého kocoura ()

Mariin

Temné, dekadentní, krvavé giallo s výraznými herci (ale také s násilím a celkem zbytečnou nahotou) a několika překvapivými obraty. Částečná inspirace jednou z povídek E. A. Poea. Co se týče žánru, nikoliv horor, ale thriller se sériií vražd, což zrovna nepatří mezi mé oblíbené. Ale natočené je to rafinovaně, aby byl komerční úspěch zaručen...Edwige Fenechové to tu mimořádně sluší...přesněji 2,5. ()