Světáci

(relácia)
Súťažný
Česko, 2007, 56 min

Šest odvážlivců se po sedm večerů protloukalo společenskými katastrofami, aby získali vaše sympatie. Záznam finále zábavné soutěžní hry o tom, jak si podmanit velký svět. Záznam finále soutěže v Regionálním centru Olomouc a s ním i poslední soutěžní úkoly. Závěrečný součet diváckých hlasů určil, kdo byl vyhlášen Světákem a Světačkou. Cenami pro vítěze jsou zájezdy za oceán a zkrátka nepřišli ani hlasující diváci. (oficiálny text distribútora)

topi80

Ladislav Špaček si dokáže po více desetiletí udržet živnost, ve které uplatní své znalosti, kdo podává první ruku, která vidlička je určena ke konzumaci salátu a jaký aperitiv se hodí ke kaviáru. V tomto pořadu ale nešlo o škrobený snobismus. Ondřej Havelka naopak servíroval poměrně slušnou zábavu s vtipnými a vynalézavými scénkami. ()

mosem

Vysílání ve své době jsem neviděl. Dnes, s odstupem času mohu porovnávat s jinými reality (MasterChef, Peče celá země) s konstatováním, že forma natáčení se výrazně posunula. Což neznamená, že by tato soutěž byla špatná, je prostě jen jiná. Nepochybně dnes by se objevily námitky proti korektnosti, když všichni soutěžící nemají stejné úkoly, některé scény jsou dotaženy ad absurdum. Nicméně za mně slušná porce zábavy, navíc my "nesvětáci" se dozvíme spoustu zajímavých informací, které mají i praktické využití. Snad každý z nás si uvědomí při sledování, kolik podobných scén zažil, a byl v nich dokonale bezradný :-) ()