Kanibalové 2

• Taliansko La montagna del dio cannibale (viac)

Tento kmen žije v horách uprostřed ostrova. Nejvyšší vrchol nazývají Horou kanibalského boha. Na jejím vršku je svatyně šamanů, kteří provádějí posvátné lidožroutské obřady. Susan však nechce nikdo doprovázet, a proto se musí na cestu do hor vydat pouze s několika přáteli. Na Novou Guineu přijíždí manželka známého cestovatele Susan. Hledá manžela, který je již několik měsíců nezvěstný. Domorodci jí vyprávějí o zvláštních indiánech, kteří uctívají svého boha lidskými oběťmi. (oficiálny text distribútora)

majo25

Typický zástupca kanibalských filmov, ktoré patria do brakového trilového subžánru. Ale oproti takým Kanibalom z roku 1980 má v niečo navrch. Možno aj obsadením, Stacy Keacha by som v takomto druhu filmu určite nečakal, a možno ani bondgirl Ursulu (von der Leyenovú), tak či tak tam iba kvôli jednej vyzliekacej scéne a veľa toho neponúkla. Brutalita a gore scény sa objavia až v závere, teda keď nepočítam rozrezanie leguána ešte za živa. Príbeh obsahuje viacero nelogizmov (súboje, oštepy, gore,...) a divných chovaní postáv a to podkopáva aj akú-takú atmosféru. Nedotiahnutý záver iba podtrháva kvalitu scenára a vôbec celého snímku. ()

MikO_NR_1909

Celú kanibalskú ságu treba dbať s ohľadom na neprebádané a kultové obdobie pre shocking samotný v rámci žánru. Dačo podobné možno nájsť v počiatkoch slasherov či zombie periódach, ktoré potrebovali štartovacích ťahúňov. Je to samozrejme veľmi slabé, nevýrazné a štylizačne manipulatívne, ale aspoň sa protagonisti nenatáčajú, ako sú tortúrovaní (mini kvit za absenciu VGA v prvej osobe) a mám pocit, že málinko poddimenzované, ako dáky selektívny príklad zlého filmu ofackaného fanúšikmi. Takých je nepomerne viac a paradoxne s odstupom času. ()

pornogrind

Všichni dnes znají dnes už kultovní film Cannibal Holocaust(1980) režiséra Ruggera Deodata. Tenhle film s nešťastným českým názvem Kanibalové 2 nemá samozřejmě s Cannibal Holocaust nic společnýho a logicky nemůže být ani řeč o pokračování jelikož tenhle snímek byl natočen ještě dřív(1978) než dnes již kultovní CH(1980). Teď už k filmu. La montagna del dio cannibale je spíš než hororem dobrodružným filmem. Rozhodně si ale nezaslouží odpadový hodnocení. To jen diváci pod tímhle stupidním českým názvem hledali nejspíš kanibalský orgie a těch se nedočkali a tak zhrzeně rozhazovali špatným hodnocením. Já nemám problém dá 3hvězdy. PS. V podstatě vše krásně ve svým komentáři shrnul filmovej kolega darkrobyk a já s ním plně souhlasím. ()

kaylin

Italský horor „Kanibalové 2“ má jednu silnou stránkou, kterou je pro mě Ursula Andress, jež neváhala, a pro tenhle brak se svlékla. A to hned ve dvou scénách. A jo, je na co se dívat. Jinak je film „Kanibalové 2“ klasikou svého žánru, nesnaží se o nic navíc, jen chce zdůraznit tu chamtivost lidské civilizace, a tak ještě o něco více zdůrazňuje ekologické poselství v sobě obsažené. ()

curunir

Kanibali 2 sú chybne vnímaní ako pokračovanie filmu Kanibali z roku 1980, čo je vylúčené hneď z dôvodu že ,,dvojka" bola nakrútená o dva roky skôr ako údajný prvý diel, jednak aj tým, že film sa dočkal pokračovania v roku 1988 pod názvom Kanibali 2: Zelené peklo. Toto je však naozaj iba malá výtka, pretože inak sú si tieto filmy v mnohom značne podobné, v oboch prípadoch funguje schéma expedície do pralesa, kde sú jej členovia postupne konzumovaný pôvodnými obyvateľmi džungle. Veru hlavným pilierom tohoto filmu je požieranie všetkého možného navôkol, mnohokrát videné aj v záberoch vzájomne sa hltajúcich zvierat, ešte k tomu obohatené aj o niekoľko bizarných či inak humusných scén (pohlavný styk s prasaťom). Tomuto filmu sa však dá beztak vyčítať menej ako jemu o dva roky mladšiemu ,,predchodcovi". Má omnoho sympatickejší, i keď nespočet krát obohraný, dej a nie je v ňom až toľko brutalít a nechutností, takže prilepšenie o 1* je pre mňa pomerne adekvátne. Ursula Andress je ako herečka otrasná, je až zarážajúce s akým kľudom sa poddá kanibalom čo z časti vynahradí v niektorých odvážnejších scénach. Inak atmosféra filmu je vcelku vydarená k čomu v nemalej miere podomáha aj hudba bratov de Angelisov, snáď v závere mohol mať film väčší spád. K skratkovitému pozretiu filmu stačí zhliadnutie trailera. ()

• Film se natáčel především na Srí Lance. Velká část záběrů byla natočena v botanické zahradě v Peradeniy. (gjjm)