Evil Head

všetky plagáty

Psychor odpad!

Raimimu Evil Dead z roku 1981 jsem dal pouhou jednu hvězdičku a nepochyboval o tom, že všechny remaky, které kdy vzniknou, budou minimálně o třídu lepší. Mé přání více než vyslyšel Fede Alvarez, jehož remake z roku 2013 dokonce patří mezi nejlepší horory, které kdy byly natočeny. Jenže ač hororový expert, přesto jsem v tu chvíli ještě netušil, že mezitím již vznikl snímek Evil Head režiséra Douga Sakmanna. Tento "horor" disponuje naprosto stejnými lacinými triky či maskami, které jsem byl nucen kritizovat již u Raimiho, avšak jako "bonus" ještě přidává vysloveně hloupý scénář, kterým si Evil Head velmi nahlas řekl o odpad. Diváka překvapí opravdu četný výskyt erotických vsuvek, které zde jsou však umístěny zcela nepatřičně až samoúčelně a objevují se v takové míře a délce, že snímek místy prakticky připomíná obyčejný porno film. Například scéna znásilnění lesem je na rozdíl od Raimiho originálu ztvárněna zcela explicitně, avšak zároveň velmi zdlouhavě a zbavena jakékoliv hororové atmosféry, kterou koneckonců Evil Head absolutně postrádá i jako celek. ()