Ivana Chýlková a Simona Stašová v bakalářském příběhu o komplikacích, které způsobila mužská zapomnětlivost a „nařízené" slavení Mezinárodního dne žen. (oficiálny text distribútora)

blackrain

Na téma MDŽ toho jistě bylo natočeno mnoho. Vždyť je to vděčné téma. Pánové se na počest svých drahých poloviček spili jako carští důstojnici a ženy dostaly ovadlé karafiáty. Chudák kytka si tohle nezasloužila. Ano, svátek žen slavili především muži, jak předvedl Rudolf Hrušínský. Ovšem, tady se to malinko zvrtlo o boj o šunku. Takže, tu ženy kralují na celé čáře. ()

MickeyStuma

Povídka velice věrně přestavuje mínění o oslavách MDŽ v době komunistického režimu. Rudolf Hrušínský ml. to ukázal velice názorně. Svátek žen, který slavili muži. Ale daleko více dějství vypadá, jakoby byl příběh spíše o šunce než o tomto svátku. Ten tu je jen jako doplněk. První polovina by mohla být reálná, ale ta druhá už je typicky Bakalářsky naivní. ()

ostravak30

No, jestli se skutečně nějaká žena chová tak, že se začne na ulici cpát šunkou a vztekle opakovat: moje a moje a moje, tak to je vskutku u dospělého člověka k zamyšlení. Chápu, že z podobných situací může vzniknout přátelství na celý život, ale nechápu dvaasedmdesát procent. Povídka je pro mě zajímavá ještě tím, že je to jedna z posledních rolí Slávky Budínové. Rozhodně si myslím, že existují lepší, ale díky především dvěma skvělým herečkám je lehce nadprůměrná. ()

otík

Velmi vtipná bakalářská povídka o jednom "krásném" dni zvaném MDŽ v dobách komunismu. Ženy uklízí, chystají oslavu a chlapi se ožerou v hospodě. Přesto i takový den může přinést něco radostného. Hudební režie: Josef Spitzer ()