Prípady 1. oddelenia

• Česko Případy 1. oddělení (viac)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

Recenzie používateľa troufalka k tomuto seriálu (23)

Prípady 1. oddelenia (2014)

Nesouhlasím s názorem, že Češi neumí točit detektivky. Myslím si, že se natočilo spoustu dobrých seriálů i detektivek. Od Dobrodružství kriminalistiky přes pražskou galérku v Hříšných lidech až po Kriminálku Anděl či Cirkus Bukowsky. Dobré byly i jednotlivé filmy s Högrem či Kodetem. Jedna z nejlepších českých detektivek bezpochyby je Nepodepsaný knoflík. Myslím si, že Případy 1. oddělení na tuto tradici navazují. Divoké honičky se nekonají (což odpovídá více české realitě), nejsou tu ani přehnaně přátelské vztahy na oddělení (viz Četnické humoresky), pracuje se v týmu, vyšetřovatel není charismatický ani sympatický, ale normální ustaraný chlap, používají se běžné metody cukr a bič. Ano, chybí nám napínavé zápletky, protože tohle je typické pouze pro psané detektivky. Jenže tohle je spíš o tom, jak to při vyšetřování doopravdy vypadá. Jednotlivé postavy dost sedí, výkony některých herců famózní! 1. Rozčtvrcená: sbalení bezdomovkyně v prvních deseti minutách!! :o) Zadáno pro sympaťáka Petra Stacha. ||| 2. Fantom z Jižňáku: pachatele dostali na to, že mu chtěli vyfotit a zveřejnit jeho ptáčka!! Dobrý psychologický tah!! :o) ||| 3. Doživotní chyba: Modus operandi a mladičký Jan Meduna "Jak to má kola nebo kozy, jsou s tím vždycky problémy."||| 4. Klíčový důkaz: Vyhodnocení stop a důkazů, Stanislav Zindulka v malé roli ||| 5. Laborant: aneb i mistr tesař se jednou utne, přesvědčivá Jana Šulcová ||| 6. Nenávist: Anička Polívková překvapila! :o) ||| 7. 48 hodin: krásný příklad, jak byrokracie maří vyšetřování! Zadáno pro Filipa Blažka a úžasně nechutný Miroslav Hanuš! ||| 8. Policajt na odstřel: "Dělej! Nebo tam ředitel začne vyšetřovat sám!" :o) Dominuje Ondřej Vetchý ||| 9. Totožnost: "Jde nám o čas!" a dvouhodinové jednání s nákupním vozíkem! :o) Tajemný Honey a Braňo Holiček ||| 10. Sladký vyděrač: úžasná herdekbaba Regína Rázlová, pěkný kontrast mezi zadržením nevinného stopaře a pravého viníka, kterému jen vlídně nabídli svezení. Tak si říkám, jak je asi těm omylem zadrženým, když na ně nastoupí? Pro někoho trauma na celý život! ||| 11. Hodinka k dobru: "Co proved? Že mu sem manželka donesla kufry, tak jsem si myslela, že ...? "Myslela jste si dobře! Nechtěl doma mejt nádobí." ||| 12. Důvod k zabití: "Co ty jeho hadry, ty snad vyzvedneš?" "No počkej, vždyť už jsem tam dneska byl!" "Až ti bude jako Plíškovi, budeš si to říkat při každý cestě z hajzlu!" + krásný fórek s DVD na závěr! 13. Smrt novináře Dopadení jednoho zkrachovalce pomocí udání druhého zkrachovalce aneb jak docílit, aby kamarád napráskal kamaráda. Smutné. 14. Klubové barvy: Konečně si Sršeň zasršnil! "Čauky! Mňauky vole!!" Těším se na druhou sérii. ()

Rozčtvrcená (2014) (S01E01)

Nesouhlasím s názorem, že Češi neumí točit detektivky (Radek99). Myslím si, že se natočilo spoustu dobrých seriálů i detektivek. Od Dobrodružství kriminalistiky přes pražskou galérku v Hříšných lidech až po Kriminálku Anděl či Cirkus Bukowsky. Dobré byly i jednotlivé filmy s Högrem či Kodetem. Jedna z nejlepších českých detektivek bezpochyby je Nepodepsaný knoflík. Myslím si, že Případy 1. oddělení na tuto tradici navazují. Divoké honičky se nekonají (což odpovídá více české realitě), nejsou tu ani přehnaně přátelské vztahy na oddělení (viz Četnické humoresky), pracuje se v týmu, vyšetřovatel není charismatický ani sympatický, ale normální ustaraný chlap, používají se běžné metody cukr a bič. Ano, chybí nám napínavé zápletky, protože tohle je typické pouze pro psané detektivky. Jenže tohle je spíš o tom, jak to při vyšetřování doopravdy vypadá. Jednotlivé postavy dost sedí, výkony některých herců famózní! Pobavilo mě sbalení bezdomovkyně v prvních deseti minutách!! :o) Zadáno pro sympaťáka Petra Stacha. ()

Fantom z Jižáku (2014) (S01E02)

Vyšetřuje Filip Blažek. Srovnání všech 11. případů, vytvoření profilu pachatele. Pachatele dostali na to, že mu chtěli vyfotit a zveřejnit jeho ptáčka!! ()

Doživotní chyba (2014) (S01E03)

Modus operandi a Bolkova oblíbená hláška: "Jak to má kola nebo kozy, jsou s tím vždycky problémy." ()

Klíčový důkaz (2014) (S01E04)

Vyhodnocení stop a důkazů, Stanislav Zindulka v malé roli ()

Laborant (2014) (S01E05)

Velmi přesvědčivá Jana Šulcová. ()

Nenávist (2014) (S01E06)

Anička Polívková překvapila! ()

48 hodin (2014) (S01E07)

Krásný příklad, jak byrokracie maří vyšetřování! Zadáno pro Filipa Blažka a úžasně nechutný Miroslav Hanuš! ()

Policajt na odstřel (2014) (S01E08)

"Dělej! Nebo tam ředitel začne vyšetřovat sám!" ()

Totožnost (2014) (S01E09)

"Jde nám o čas!" a dvouhodinové jednání s nákupním vozíkem! :o) Tajemný Honey a Braňo Holiček. ()

Sladký vyděrač (2014) (S01E10)

V téhle epizodě se mi moc líbila úžasná herdekbaba Regina Rázlová, jak hezky vymetla s vyděračem! A moc pěkný kontrast mezi zadržením nevinného stopaře a pravého viníka, kterému Plíšek jen vlídně nabídl svezení. Tak si říkám, jak je asi těm omylem zadrženým, když na ně nastoupí? Pro někoho trauma na celý život! ()

Hodinka k dobru (2014) (S01E11)

"Co proved? Že mu sem manželka donesla kufry, tak jsem si myslela, že ...?" "Myslela jste si dobře! Nechtěl doma mejt nádobí." ()

Důvod k zabití (2014) (S01E12)

"Co ty jeho hadry, ty snad vyzvedneš?" "No počkej, vždyť už jsem tam dneska byl!" "Až ti bude jako Plíškovi, budeš si to říkat při každý cestě z hajzlu!" ()

Smrt novináře (2014) (S01E13)

Smrt novináře Dopadení jednoho zkrachovalce pomocí udání druhého zkrachovalce aneb jak docílit, aby kamarád napráskal kamaráda. Smutné. ()

Klubové barvy (2014) (S01E14)

Konečně si Sršeň zasršnil! Pěkné zakončení první série. ()

Season 2 (2016) (S02)

Druhé série potěšila. Případ Slepý svědek jsem znala z dokumentu 112 v ohrožení života. Bavil mě Plíšek. ()

Slepý svědek (2016) (S02E01)

Tento příběh jsem znala z 112 v ohrožení života, ale přesto fascinující podívaná. Vladimír Javorský mi znovu potvrdil, že je v současné době jedním z našich nejlepších herců. ()

Děti na odpis (2016) (S02E04)

Všichni lžou. Ale na některých to není hned vidět. ()

Season 3 (2022) (S03)

Na třetí sérii jsem se moc těšila. Na rozdíl od té druhé byl velký posun ve vývoji jednotlivých figur. Začal mě bavit "napravený" Korejs, začal mi být nepříjemný Pražák, chybě mi Plíšek a víc ze soukromí jednotlivých postav. Přesun do moderních technologií mě nebavil, víc mi seděly předchozí dvě série. ()

Explózia (2022) (S03E04)

Tak tady jsem se na konci smíchy málem počůrala! Zatímco v prvních dvou sériích byl Kozák za hrdinu a Pepa Korejs mistrovsky předváděl hajzla první kategorie, tady se úlohy převrátily. Hanuš ze sebe dává to nejlepší, přiznávám, že mě tahle proměna vážně baví. Pokud by náhodou Česká televize prodávala kalendář přes e-shop, už vím, jaký chci vánoční dárek. Špetíková výborná jako vždy. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD