Čo spája útok nožom a zabitie strelnou zbraňou v centre Prahy? Policajti 1. oddelenia hľadajú vrahov v radoch ruskojazyčnej mafie. (RTVS)

Dawe2

Korejs je zpět, opět velmi potěšil jeho nadhledem a souhrnou větou kde to teda je :-). Paráda. Příběh fungoval, herci hráli, setkání s Plíškem potěšilo. Co mě ale nebaví je válka s nadřízenou, je to káva s r, ale koukat na to mě nebaví. Chápu ale, že to je těžký boj a sám bych ho už dávno vzdal, s volem se nemá smysl hádat ... ()

bloom

Jakmile se na scéně objevil Petr Štěpánek, začal jsem si přát, aby na to došlo. A v posledním záběru se mi to splnilo - obrovský fanservice a jedna ve třetí sérii jedna z nejsilnějších scén (na které byl ostatně celý díl dost bohatý). Případ sám o sobě byl docela zmatený a herecky ho odtáhnul Miroslav Hanuš (jehož Korejs asi evidentně ještě neopustil "temnou stranu"). ()

RedRose

Nejsmutnější je, že ta neskutečná kráva, nebude vymyšlená, protože tyhle "šéfky/šéfové" opravdu existují, není jich málo a mnozí z nás je známe. Ta Kozákova bezmoc je z obrazovky fyzicky cítit!! Nic proti Štěpánkovi, ale mohli Sokolovi v maskérně pár let přidat a šlo by to :-) Závěrečná scéna naprosto odbourávací! ()

MirkaP

Finále Devadesátek v předposledním dílu P1O - za to jedna hvězda navíc. Dalo se to čekat, když byl Kozák tak sentimentální a na Tůmu zavzpomínal. Ovšem realizace opravdu potěšila, zejména ta závěrečná scéna z dálky přes okno, všeříkající a přitom beze slov. /// Samotný případ tentokrát poněkud zastínily šílenosti paní e-krávy ředitelky, kterou skvěle podala Lucie Štěpánková. Uff, co dodat, nejhorší je srážka s blbcem. Jen nechápu Kozáka, že si nestěžuje. Asi hrdost. Kde je doprčic Dušan? ()

Vajonek

Nemívám příliš ve zvyku komentovat jednotlivé díly seriálů, spíše si počkám, dokud to celé neskončí. Po té dnešní jízdě mi to ale nedá. Tu je pár mých nesouvislých postřehů, prostě jak mi přicházejí na mysl:) Obsahuje drobné SPOILERy... V prvé řadě přemýšlím, jestli mám větší chuť jednu vrazit miss Radce nebo mistru Pražákovi. Tolik záporných emocí, které ve mně dneska zejména tihle dva vzbudili, se mi u sledování jednoho dílu seriálu dlouho nenakupilo... Trochu poťouchle po odvysílání tohoto dílu taky čekám další "pěknou" slovní přestřelku pánů skutečných kriminalistů M. a Š. A tentokrát by se mohl přidat i Tůma. Protože (zvlášť v kontextu dnešní doby) zaplést se s Rusákama prostě není jen tak. Odstartování přestřelky dávám den, maximálně tři... Půjdu si asi taky vsadit na nového vedoucího 1. oddělení (teda vlastně oddělení násilné kriminality) a jsem moc zvědavá, jestli to nakonec bude tutovka nebo nás čeká nějaké překvapení... Dostalo se mi i poučení, že až si mě někdo najme na vraždu, měla bych si pořádně prohlédnout, koho se chystám krouhnout. I když se mi to "povede" tak, jako výtečníkům z dnešního dílu, mám ale furt šanci, že se to nepovede dotáhnout strážcům zákona a včas před bání prchnu. Takže vlastně dobrý? Nebo spíš mám mít pocit, že "to je v p*rdeli", jak by shrnul pan "Korejs loupe jablíčko"? ()

• V epizodě zazní slangové pojmenování „vor v zákoně“. Vory v zákoně neboli „zloději podle zákona“, pojmenování, pod nímž je také známá ruská mafie, se zrodili na počátku 20. století převážně v trestaneckých táborech a gulazích. Vor v zákoně je dnes označení pro šéfa ruské mafie. Bývá to velmi bohatý člověk, který má obrovský majetek, cestuje po celém světě na jednání špiček organizovaného zločinu. Vorů v zákoně je větší množství. Někdy to bývají i jiné národnosti z bývalého Sovětského svazu, například Azerové, Čečenci, Ukrajinci, Gruzínci, Arméni, Osetinci. (sator)
  • Závěrečná němá scéna ze setkání Kozáka (Ondřej Vetchý) a kriminalistů Plíška (Bolek Polívka) s Tůmou (Petr Štěpánek) se natáčela v restauraci U Zpěváčků. Právě tato restaurace sehrála významnou roli v reálném případu, kdy se sem na toalety přiběhli umýt pachatelé potřísnění krví. Provozovatelka restaurace podezřelé zakrvácené papírové utěrky z toalety pro jistotu zajistila a předala policii. Následně z nich genetici zjistili DNA jednoho ze spolupachatelů. (fallrock)
  • Na epizodní roli se s tehdejším moderátorem České televize Jakubem Železným dohodli tvůrci spontánně během živého vysílání Událostí, komentářů (1990), kam byli pozváni jako hosté. V epizodě vystupuje v cameo roli moderátora. (fallrock)