Sťahovať sa do bytu cudzích ľudí sa nevypláca. Spoločný prenájom sa skončil dvojnásobnou vraždou. (RTVS)

Pepi74

Nuda nuda, šeď šeď... Ty dvě hvězdy jen za to, že se Pražák konečně postavil vedoucímu, který protěžuje nového kolegu. To, že se dcera stěhuje z bytu a za pět vteřin se vrací s tím, že si přečetla o vyšetřování a vrací se zpět...no comment. Jinak pachatel, co mluví deset minut proč to udělal a jak to udělal..ne to fakt ne. A nechápu ty, co dali pět hvězd. ()

flanker.27

Myslím, že ani severská dramata nevystihnou současnou podobu mezilidských vztahů jako tenhle díl. Dojímáme se (emotikonujeme) nad obrázky a videy ze sociálních sítí věcmi, které jsou pro nás nedůležité, netýkají se nás, ale musíme na ně mít (správný) názor, lajkujeme a blokujeme statusy, ale reálně jsme asi vyprahlí, ve skutečnosti se o sebe nezajímáme jako o lidi, nemáme skutečný domov ani soukromí, v osobní sféře nemáme nic, co nejsme připravení okamžitě vyměnit nebo přestěhovat. Tak jsem si zafilozofoval. Epizoda výborná, jen to zobrazuje výborné není, případ sám, poměry na pracovišti, Kozákova dcera, na níž se tedy život bez matky podepsal dost (škoda jiného obsazení). Ale ten závěr mě i docela dojal. ()

Frajer42

Z Majdy tedy vyrostla kolosální píča. Vypadá jak nějaká nechutná emancipovaná lesbická feministka. Byl jsem moc rád, že jsem ji v seriálu dosud neviděl. Neskutečně mě tady srala, naštěstí nedostala moc prostoru. Případ jako takový mě velmi bavil. Hlavně bylo zajímavé vyobrazení  a chování mládeže v podnájmu, kde dotyční neměli mnohdy ani tušení, s kým vlastně bydlí. To bych asi ani úplně nedával. Ani tu společnou koupelnu. Hezky zamotaná a poměrně zajímavá epizoda. A to nejenom, co se případu týče, ale zásadní trhliny zažívá i vyšetřovací tým. [75 %] ()

Autogram

Tak to bolo drsné priznanie, a k tomu ešte šialená dôslednosť v zahladzovaní a manipulácii stôp. Tá odcudzenosť spolubývajúcich bola až neuveriteľná, keď nevedeli nielen mená ale ani počet spolubývajúcich. A tiež súkromný život dcéry Kozáka, teda skôr akejsi filmovej karikatúry mladého slobodného života. Táto epizóda sa musela zaobísť bez ošúpaného jabĺčka. ()

otík

Velmi dobrý díl s drsným případem, kdy zcela zbytečně vyhasly životy dvou mladých lidí rukou magora, kterému vadila špína v bytě. Po dlouhé době se podíváme do osobního Kozákova života a vztah s jeho dospělou dcerou, vyostřuje se vztah Kozáka s Pražákem a ředitelka stále tepe Kozáka za to, jak je nemoderní. Je tu hezky ukázáno, jak stará škola nezapadá do nového světa facebooků, twitterů a dalších blbostí. Holt taky jsem stará škola. ()

• Skutečným pachatelem byl Zbyněk Prokop, jenž byl v roce 2013 odsouzen k doživotnímu trestu, který byl později zmírněn na 30 let. Znalci ho označili jako těžko zařaditelného do společnosti. (sator)
  • Ve 21. minutě vychází Martin Pražák (Filip Blažek) z budovy farmakologického ústavu (Purkyňův ústav) 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy. (Winster)
  • Postava přítele dvou obyvatelek bytu, hraná Miloslavem Pecháčkem, se jmenuje Petr Nečada. Toto jméno patří kolegovi scenáristy Jana Malindy z redakce MF Dnes. Skutečný Petr Nečada si zahrál epizodní roli majitele zbraně v předchozí epizodě Smolař (2022). (melica)