Neobjasniteľný prípad vraždy v električke. Niekedy aj polícia potrebuje trochu šťastia. (RTVS)

honajz

Srdcovka už kvůli Modřanům, kde bydlím. Ale celkově opět scenáristicky propracovaný díl s dokonalými charakteristikami postav a s příběhem, který bych neváhal zařadit mezi mysteriozní. Jako schéma zavražděná věřící žena - archanděl Uriel - svatý obrázek Cyrila a Metoděje - v podstatě Boží pomsta, protože policajti byli zcela bezmocní, to se mi líbilo hodně. ()

Enšpígl

Tak případy nabíraj na obrátkách, už minulý díl byl výbornej, ale tohle bylo elitně topový. Čekal jsem, že budu řešit případ vraha taxikářů, ale tvůrcům to bylo málo a práskli tam ještě případ "tramavaj", kterej byl v celkovým pohledu neuvěřitelnej. Jestli se to takhle nějak vyřešilo a přitom Policie s tím případem na tom byla tak jak ukazuje tenhle díl, tak si asi budu jezdit do Karlína koukat pravidelně pod šutrák a možná budu mít prachy i na elektřinu a plyn. A ještě jedna věc hrozně se mě líbí jak se tady pracuje s postavama, to zákulisí je neuvěřitelně atraktivně podaný. ()

flanker.27

To snad ani nejde vymyslet, takováhle věc se prostě musí stát. Tak kdo nám bude šéfovat? Že by Korejs? Či Kozák? "Myslím, že jsme vybrali dobře" může být dost dvojznačné. Edit: Po další epizodě víme, že ani Petr, ani Pavel... ()

Frajer42

Závěr byl naprosto šílený a docela by mě zajímalo, do jaké míry se zde tvůrci inspirovali skutečností a do jaké míry šlo o dramatizaci. Každopádně jsem se hodně nasmál. Skvělé a nečekané vyústění jednoho úžasného šprýmu a velké odlehčení atmosféry předchozího případu se sérií vražd taxikářů. Krásná ukázka, jak je někdy těžké kohokoli usvědčit bez přímých důkazů a vůbec hezky byl nastíněno samotné shromažďování důkazů. Rozhodně lepší než první část. [75 %] ()

Necrotongue

V předchozí řadě se na pokračování hledalo tělo k vraždě, tentokrát to vypadalo, že se budou tvůrci delší dobu věnovat případu vraha taxikářů, ale přelstili mě a celou záležitost ukončili dříve, než jsem čekal. V sedmé epizodě mě ale mnohem více zaujala vražda v tramvaji, a to z toho důvodu, že kriminalisté často konstatují, že dokonalý zločin neexistuje. No, a tady se ukázalo, že to asi nebude tak úplně pravda, protože je zjevně možné provést dokonalou vraždu, pokud je člověk spontánní. Pokud všechno v této kauze proběhlo alespoň přibližně takovým způsobem, jakým tvůrci celou záležitost prezentovali, pak to pro mě byla neuvěřitelně bizarní záležitost. Jak mi někdo řekne, že ho opravdu fest bolí záda, volám preventivně policii. / Poučení: Vždy dbej na to, abys nebyl ve špatném čase na špatném místě. ()

Padme_Anakin

Vyšetřování vražd taxikářů z předchozího dílu pokračuje a k tomu se nabalí další mord v tramvaji.. Nesmírně obdivuji tu mravenčí práci kriminalistů, kdy se skládají střípky kousek po kousku, pomalu, trpělivě.. Herecký ansámbl působí velmi dobře, tedy u mne spokojenost.. ()

Chrysopras

Ten tísnivej pocit, kdy někdo zastřelí jen tak chudáka ženskou v tramvaji, v sobě mám uloženej už od doby zveřejnění případu. A to jsem tehdá, na rozdíl ode dneška, 17 nejezdil... Že to mělo takovýhle vyústění a peripetie, je skoro neuvěřitelný. That's life. V posledních dvou dílech zase starej dobrej Kozák, kterýmu věříte i to jak jezdil po nedělích tramvajî do Modřan, aby něco zjistil... ()

rakovnik

Případ tramvaj byl tak neuvěřitelný, že se opravdu musel stát, to by snad ani nikdo nevymyslel. Tak dlouho mluvili pilně pracující kriminalisté o smůle, až se na ně usmálo štěstí. Taxivrah poněkud zapadl kvůli "velkému" Víťovu případu s ikonou, jež si uzurpoval pozornost i díky humoru. Kéž by se nejednalo o vraždy, Jsem zvědav, jestli přijde Korejs s nějakými devadesátkami, protože Plíšek už si své užil. ()

angel74

Upřímně řečeno, jsem trochu v rozpacích z tolikeré chvály adresované tomuto dílu. Už jenom proto, že s případem sériového vraha taxikářů kriminalisté v podstatě téměř nehnuli, a i přesto byl vyřešen k jejich plné spokojenosti. No a pachatel vraždy v tramvaji se ve skutečnosti sice přišel udat sám, ale až o pár let později, avšak ne z důvodu, který je tu poněkud naivně prezentován. Měl zkrátka výčitky svědomí, jak už to tak někdy bývá. (65%) ()

Šimpy

Tak vrah byl dopaden, ale skutečný viník zůstává nepotrestán. Ano, mám na mysli české zdravotnictví. SPOILERY...kdyby si toho týpka nechali pár dní v nemocnici, aspoň aby se mu ty bolesti zlepšily, nemuselo k ničemu dojít. Problém je, že dneska doktoři umí jen předepsat prášky/dát injekci/nasadit kapačky...a běžte domů. Věřím, že se najde pár doktorů, kteří jsou poctiví a snaží se člověka vyléčit, ale většina ho jen "léčí"...a jako člověk s několika chronickými chorobami a častými akutními problémy o tom vím své. ()

otík

Finišuje případ Taxivrah, který ale je tu spíše okrajově. Řeší se případ zastřelené důchodkyně v tramvaji a s vrahem mám problém - to byl naprostý magor. Vtipné ale je, proč se přišel přiznat. Pořádně mě nasírá Vetchého nadřízená, ta je na podržce - strašná baba. Strošku slabší díl. PS: potěší malá role bývalé herce Slováckého divadla Petra Čagánka ()

fabecc1222

Taxikář nakonec v tomto díle už dost upozadněný, jelikož případ už se dle skutečnosti vlastně neměl moc kam posunout, a doufejme, že skutečný pachatel je tedy správně za katrem.V popředí je tak "sesterský" případ Tramvaj, v naprosto bizardním provedení pachatele, a vlastně i znázornění určité lidské zoufalosti, kam až člověk dojde, když se ocitne v absolutní nouzi. Jelikož vyšetřuje Víťa, tak se na případ pochopitelně lepí jedna smůla za druhou, až musí přijít pomoct zhora (jakože fakt od nejvyššího...). Kozák mezitím ukazuje svůj určitý psychický neklid, který se s ním táhne už od začátku série, a tady zatím dosahuje svého vrcholu, když ve volném čase tráví čas jízdou tramvají, aby chytil pachatele. Dušan vyklízí pole, aby mohl nastoupit Korejs?? a rozjet svou show. Uvidíme příště. Každopádně vsuvka z osobního života Dušana potěšila, takových scén je v seriálu pomálu. ()

Autogram

Prípad s feťákom sa komplikuje, hoci ten sedí. Našťastie na myslenie pomáhajú jablká, zvlášť ich veľavýznamné šúpanie u Korejsa. Ten koniec celú úmornú policajnú prácu posiela do hajzlu, ale aspoň vtipným spôsobom. –––– To děláš chybu s tím jablíčkem. –––– Pane majore, tak jsem blbej já nebo vy? ()