Príležitostná zlatníčka je zavraždená pre pár zlatých retiazok. (RTVS)

flanker.27

Moc smutný díl, protože tak reálný. Tady není oběť jen zavražděná. Jakej asi bude život dítěte s mámou v lapáku. A co její rodiče a manžel, nemluvě o pozůstalých zavražděné. Přitom hezká ženská, která by mohla dělat cokoli. Že to tak řeknu, zkurvený drogy. A Korejs i jako vyšetřovatel profesionál nezklame po boku ženské kolegyně, která mi tak nějak pořád k srdci nepřirostla jako postava, ale není to chyba scénáře ani představitelky. A to jak jí Kozák promlouvá do duše stran sociálních sítí je zcela na místě. P. S. Zajímavý drobný detail když Pražák s Andělem podávají během porady dokumenty o výslechu dýlera Adéle místo Korejsovi, který jen hodí takový ironický pohled. ()

Pepinec

S novejma postavama od začátku nemám problém, co mi ale už vážně vadit začíná, tak ta afektovaná nasranost Vetchýho. Vždyť on už pokaždý celej díl akorát proječí. Takhle drsnej měl bejt v Žižkovi, když mu chtěli zabít syna, a ne když Loj přijde o berlích... Jinak souhlas s tím, že Korejs si sérii krade pro sebe. ()

Frajer42

Spoilery! Na tomto dílu se mi nejvíce líbilo, že byla pachatelka do určitého momentu velmi těžce odhalitelná a dokonce i ostřílený detektiv mého formátu ji nedokázal prokouknout do momentu, kdy partner roku zelená hlava bezdůvodně napráskala minulost své partnerky. Jinak Ondra Vetchý menstruuje každým dílem víc a víc a je napruženější než feministka v gay baru. Momentálně mě mnohem více baví postava Korejse, který má přeci jen barvitěji napsaných charakter a nehraje pouze permanentně nasraného vedoucího. Už si pomalu zvykám na nové tváře. Tentokrát dokonce i fajn herci ve vedlejších rolích. Cigoši nikdy nezklamou, ti mají herectví v krvi a pachatelka rovněž výborná a velmi věrohodná. Velmi syrová ukázka toho, co s lidmi běžně dělá pervitin. [70 %] ()

honajz

Tohle se mi hodně líbilo a je znát, že jde o příběhy ze života, dobře zvolené pro převod do televizní podoby, protože přesně tady se nedá určit, kdo je kdo a tipovat si podezřelé, jako v těch komerčních blábolech, neb tady život zamakal trochu jinak. A líbilo se mi, že romská problematika zde není násilně učesaná. Ten konec dílu je pak fakt hodně smutný, když si člověk uvědomí, že tohle někdo fakt byl schopen udělat, a ještě se pak ohánět nějakými svými právy. ()

Necrotongue

Jo, jo, sotva jednu minoritu pochválím, hned se vynoří další. Jenže s touto mám diametrálně odlišné zkušenosti (ano, i osobní), proto tentokrát na její chválu nedojde. Případ byl pro mě každopádně zajímavý, a přestože jsem měl podle způsobu provedení činu o pachateli hodně rychle jasno, nemůžu říct, že bych cítil zklamání. Tvůrci se tentokrát pustili do hlubšího prokreslení vnitřního světa jediné ženy v týmu a já musím poznamenat, že se scénáristům daří chlapi mnohem lépe, ale do žen asi příliš nevidí a zvládnou tak maximálně dilema dítě vs práce. Hmmm, to nebylo příliš objevné. Okrajově se opět mihnul Václav Plíšek, kapitán Martin Pražák na mě s každým dílem působí jako větší a větší buran, jeho nadřízenému taky zjevně odchází nervy, ale zcela nepřipraveného mě zaskočil plukovník Josef Korejs. Namísto další korejsoviny se projevil jako zkušený profesionál, a to bylo fakt divné. Čuju zradu. / Poučení: Když Rádžastánci sfoukávají šlehačku, zkontroluj si okapy. ()

Padme_Anakin

Tahle epizoda je hodně smutná, pro mě asi nejemotivnější z této řady.. Případ zavražděné zlatnice, krádež šperků, vyšetřování to vše je zajímavé, poutavé, působivé.. Elizaveta Maximová to zvládla na výbornou, Barbora Bočková mě poprvé příjemně překvapila a celkově hodnotím jako velmi dobré.. ()

Chrysopras

Velmi dobrej díl. Zároveň jsem si ale díky odkazu, co tu hodil sator, uvědomil, že všechno mohlo být poněkud jinak. Pak si člověk víc připustí úskalí těchto 'true story' příběhů, kdy už je jednou provždy uchována jedna verze zločinu... Není bez zajímavosti, že se nedávno připomínalo, že i legendární Studna z Majora má velmi pravděpodobně jiného pachatele, točit znovu už to ale nejspíš nikdo nebude... ()

rakovnik

Korejs byl dnes nejlepší, strojová Adéla mě opět nenadchla. Poměrně brzy mě začalo děsit, že případ není ani tak o sociálních sítích, ale o dětech. Největší díl humoru na sebe vzala paní státní zástupkyně, nejmrazivější byl Kozák. Povedený díl. ()

otík

Velmi smutný díl, ve kterém si divák ani nemůže přát, aby byl vrah dopaden. Od půlky filmu je totiž jasné, kam to vše směřuje a je mi z tohoto případu ouvej. Ale jinak super krimi práce, výborný díl. ()

fabecc1222

Chtě, nechtě, tak tuhle řadu prostě zatím táhle nejvíc Korejs. Uvidíme, jestli je to celé jeho cesta za vykoupením, či se za tím vším skrývá nějaký plán, jak potopit celou starou bandu. Věřím, že z Adély se nestane nějaký uzlíček nervů, který se bude hroutit při každé konfrontaci s různými ženskými tématy. Tématika toho, že příbuzný XY chce po dceři (snaše) aby se víc věnovala rodině, než práci, jsme viděli už 1000x jinde. Exkurze do světa menšim opět výborná, stejně tak atmosféra při závěrečném výslechu, tady bych řekl, že jsme se oproti prvním řadám posunuli o kus dopředu. ()

Autogram

Od samého začiatku trochu prebábätkované, ale má to svoj význam. Až na főriky zo začiatku, dosť smutná epiződa, celá na pleciach Adély. O to horší pocit z toho mám, že to všetko vyzerá tak reálne. ()

mira007

Rozmohl se nám tady takový nešvar ... mezi podezřelými tvářemi se na minutu objevila jedna známá seriálově zavedená tvář a hle je to nakonec i pachatel. Hrozně okatý, ale díl, který šlape a definitivně jsem si zvykl na nové tváře, ale ten přerod Vetchýho do Korejse v přehrávaném módu začínám nést těžce. ()

ArthasKarfa

Tohle byl hodně smutný díl a tak celkově takový těžký a vlastně dost morální a lidský. Líbí se mi, že prostor je dán stejně všem od Vetchého po Hanuše. Tenhle díl patřil ale Barboře Bočkové a to bylo moc dobře, na pozadí totiž velmi koreloval s jejím osobním světem a celé se to prolnulo. ()