Bomba, umiestnená v aute vietnamského podnikateľa, ťažko zraní jeho manželku. Vyšetrovanie komplikuje hradba mlčania v komunite. (RTVS)

rakovnik

Případ z kategorie "Miss Hanoj", kdy pachatel je sice tentokrát známý poměrně brzy, ale stěžejní pointa tkví v tom, jak se mu dostat na kobylku. Řešení je vskutku elegantní, ovšem nejen na závěr si uzurpuje největší podíl pozornosti Korejs na vedlejší koleji. Schváleno! Humor zdobí nejen tento díl, ovšem dnes jsem se pobavil asi nejvíce. Pokud bude možnost, snad poprvé využiji e-shop ČT. ()

Enšpígl

Naprosto mě rozbombil Korejsův kalendář, ale nebylo by fér zamlčet i další atributy tohoto dílu ze série prvňáků. Tady musím říct, že nebýt postav a "filmových scén" vidím hodně kvalitní policjení práci jak dokázat pachtali, že je pachatel. Jo a připojuji se ke kolegům, Korejs kalendář chci taky. Mirek Hanuš fakt začíná seriál totálně ovládat. ()

flanker.27

Díl takřka stoprocentně o psychologii, komplikovaný tím, že jde o to, jak proniknout do myšlení člověka s jiným způsobem myšlení a pořadím hodnot. Ano, pachatel byl jasný, protože náhody typu "zrovna čistě náhodou jsem musel použít jiné auto" se v reálu nestávají, ale Případy přece nikdy nebyly o tom hádat pachatele, ale o tom pachateli vinu dokázat, což je daleko těžší. Atmosféra závěrečného výslechu by se dala krájet. A Korejs začíná vládnout. I kalendářům :) ()

troufalka

Tak tady jsem se na konci smíchy málem počůrala! Zatímco v prvních dvou sériích byl Kozák za hrdinu a Pepa Korejs mistrovsky předváděl hajzla první kategorie, tady se úlohy převrátily. Hanuš ze sebe dává to nejlepší, přiznávám, že mě tahle proměna vážně baví. Pokud by náhodou Česká televize prodávala kalendář přes e-shop, už vím, jaký chci vánoční dárek. Špetíková výborná jako vždy. ()

salahadin

Achjo, nemám rád, když postavám dojde naprosto zjevná věc nepříjemně pozdě, ačkoli dávno mají zcela jasné indicie. Nebyl způsob přesvědčení pachatele za hranou? Co kdyby to čirou náhodou neudělal? Strach z vietkongu by ho možná donutil přiznat se i přes svou nevinu. Ale ten kalendář chci! ()

Frajer42

Začnu netradičně od konce tou naprosto geniální vsuvkou s kalendářem, u které jsem se málem pochcal smíchy. Já dostal před lety úplně stejný nápad a rozdal jsem svůj kalendář po rodině na Vánoce. Korejs mě první dvě série neskutečně sral, ale teď ho úplně žeru. Je to bezkonkurenčně nejvtipnější a nejlépe napsaná figurka. Samotný případ mě moc nebavil a navíc byl až nechutně předvídatelný. Tentokrát jsem během pár minut spolehlivě poznal pachatele i motiv. Poté už jsem jen sledoval, až na to ta banda volů přijde taky. K tomu mě ti příšerně hrající rákosníci neskutečně srali. [75 %] ()

Necrotongue

Vietnamci si dlouhodobě s přehledem drží status mé nejoblíbenější místní menšiny. Proč? Jsou až neskutečně pracovití, při pohledu na jejich tváře se nelekám, jsou učenliví, a ti z nich, kteří se u nás už narodili, ovládají češtinu často lépe než mnozí našinci. Jasně, netěší mě, že jsou někteří z nich pilní i na drogové scéně, ale co už nadělám. Celý tento úvod jsem napsal jen proto, abych vysvětlil, proč mě čtvrtá epizoda tak bavila. Neměl jsem dokonce problém ani s tím, abych pochopil takzvané asijské myšlení, protože mě vždycky fascinovalo Japonsko, takže v tomto ohledu jsem byl před kriminalisty o krok napřed. Stále více mě baví pracovní postupy kapitána Petra Anděla, zatímco kapitán Martin Pražák mě už svým namachrovaným chováním začíná silně otravovat. A znovu mě naprosto dostala nová korejsovina; tahle se jejímu autorovi fakt povedla:-) / Poučení: Vietnamci jsou sice menšího vzrůstu, ale o to víc vydrží. ()

Padme_Anakin

Mladá žena utrpí při explozi auta velmi vážná zranění a vyšetřovatelé se tentokrát pořádně zapotí, ono proniknout do vietnamské komunity není vůbec nic jednoduchého, nikdo nechce mluvit.. Zajímavý díl, kde převažuje psychologická rovina, Petr Stach to zvládl na výbornou, u mě spokojenost.. ()

otík

Mladá Vietnamka na začátku dílu vyleží do povětří (zázrakem přežije) a kriminalisté jsou brzy pachateli na stopě. Jenže jak mu to dokázat? No i přes pár přešlapů se to krimi týmu samozřejmě podaří. Výraznější roli zde má i Hanuš, vtipný je Vetchý. Velmi dobrý díl spíše na díky krimi práci, ale díky postavám, která hrají suprově. ()

fabecc1222

Tak největší gól tohohle dílu je určitě zjištění, s kým si Anděl pořídil některé ze svých dětí, to jsem málem spadl z gauče...Samotný případ jsem bral spíš jako takový exkurz do Vietnamské komunity, jelikož pachatel musí být jasný průměrnému divákovi tak do dvou minut. Takhle vidíme všechny možné kulturní rozdíly, a hlavně chování u manželky je teda dost extrém, a pro nás asi nepředstavitelné. Atmosféra při výslechu a přiznání pachatele, kdy ho ulovili na případné předání do Vietnamu byla špičková, určitě jedna z nejlepších scén seriálu. Pobavila u humorná vsuvka s kalendářem. ()

Autogram

Mlčať je zlato, ale keď mlčia všetci a vietnamským spôsobom, majú to policajti ťažké. Pekné vyšetrovanie, medzi kolegami to pekne iskrí, aj keď nie láskavým spôsobom. Záverečná finta na podozrivého bola veľmi drsná, to si asi ani nevieme predstaviť. –––– A když neposlouchá, tak se to bere jako ostuda. Toho manžela, že ji nevychoval. –––– Nezapomínej: Kdo si hraje, nezlobí. –––– Na to by byla nejlepší Adéla... ()