Složité soužití rozvedených manželů v malém bytě rozděleném na dvě domácnosti tragicky ukončí smrt paní Rusové, která léta bojovala se závislostí na alkoholu. Zemřela na následky dlouhodobého pití? Toxikologický rozbor ale potvrdí přítomnost metanolu v lahvi, která byla nalezena vedle těla poškozené. Vrátil se do oběhu otrávený alkohol? Stala se žena další obětí metanolové kauzy? (Česká televize)

Gig

Kdo neviděl první díl a nastoupil do jedoucího vlaku, tak musí být jednoznačně rozladěn Lojem a jeho češtinu se slovenským přízvukem (První díl - narážky Pražáka na jeho jazyk). Ani postava Čulíkové nebo jak se jmenuje to jeho parťačka zatím moc sympatií nemá. A nemyslím sympatie ala Korejs ale jako postavu. Ale už se začíná postupně klubat její povaha, její zádumčivost, opatrnost i trochu úzkostlivost, aby snad zapadla mezi chlapy a neselhala. Škoda, že Anděl je tak upozaděn. Alespoň Martin se tam víckrát mihne. A chápu ten střet vzdělanosti vs zkušenosti a určitá zakomplexovanost. Konec opět perfektní. Martin a vychutnání si vraha a výborné dlouhé pohledy vraha. A Netík konečně - sice až na konci - výborné emoce - sice bez řečí, ale v té tváři se dalo číst mnohé - mluvím o scéně, kdy Pražák gratuluje Čulíkové. ()

Gareth_Jones

Mne sa táto časť celkom zapáčila, až keď som ju videl druhý krát. Poprvé som to prijímal negatívne, nakoľko za rušivý element som považoval nástup dvojice nových vyšetrovateľov (Bočková - Loj) a zastrčenie mojich obľúbených pôvodných vyšetrovateľov do úzadia. Z odstupom času a po pozretí celej III.série som si už na zmenu zvykol a pri súčasnom sledovaní série mi to už tak nevadí. Skvele zahral pan Olda Navrátil, presne ten typ premúdrelého, nespolupracujúceho, povýšeneckého týpka, ktorý si myslí, že všetkých prechytračil. Výborný výkon. Za neho 1 hviezda naviac. ()

sator

Tohle je z určitého pohledu zvláštní...do své flašky vodky nalil pachatel smrticí směs z metanolem ale nijak nenutil oběť ji vypít, ta ji vlastně zcizila a vypila dobrovolně... Skutečný případ se stal v roce 2012, pachatelem byl šedesátiletý Václav Valtera, mechanik z Prahy. Podle rozhodnutí soudu bude ve vězení do roku 2026. Krizová manažerka - kam vleze tam nastane krize...😎 ()

flanker.27

"Tomáši, nazdar!" No nazdar... Dvojka Víťa+nová členka je hodně bizár, ale nakonec docela vtipná a Víťova záliba pro jednou výrazně pozitivně nakopne vyšetřování. Zároveň vidíme, jak nová a nová byrokracie víc a víc okrádá o čas dělat něco užitečného. Zvláště když pro některé kariérní řídící kádry (alias "krizové manažery") jste prostě "vopruz". První dva díly vlastně pořád připravují půdu pro další vývoj a jsem zvědavý, kam to zamíří. ()

mira007

Minimálně do poloviny celkem bída: případ s jasným pachatelem, ze Sršně udělali tvůrci ne nejslabší článek oddělení, ale rovnou nesvéprávnýho, více byrokracie než vyšetřování apod. nicméně ten závěr byl slibný - idiocie Sršně ospravedlnitelná pointou, nové duo se vyprofilovává a já si na něj zvykám a ta finální scéna Blažek vs. Navrátil, to je brilantní záležitost. Beru to jako opožděný start seriálové legendy a od příště 100%. ()

• Vyšetřovatelka má na ruce hodinky typu Apple Watch. Nicméně děj epizody se odehrává v roce 2012 a první hodinky tohoto typu se začaly vyrábět v roce 2014. (fiuda)
  • Lahev, ve které byl nalezen metanol, se vyráběla i dlouho před rokem 1989 a nesla označení „láhev plastová kulatá široké hrdlo PE“. (sator)
  • Policie zajišťuje předměty doličné, v tomto případě lahve, bez rukavic. (sator)