Zásilka

(festivalový názov)
  • Austrália Cargo
Krátkometrážny / Dráma / Horor
Austrália, 2013, 7 min

Muž sa zobudí po náraze do tenkého stromu. Vedľa neho sa po ňom načahuje pripútaná žena, ktorá sa zmenila na príšeru. Rýchlo teda vystúpi, ženu zabije a zoberie dieťa, ktoré je zrejme jeho. Podľa vonkajších príznakov na tele zisťuje, že sa na tú príšeru zakrátko premení aj on sám. Rýchlo preto vymýšľa plán, ako zachrániť dieťa a zároveň zabezpečiť, aby mu neublížil. Potom sa vydáva na cestu bez cieľa. (Marek1991)

SOLOM.

Ach zase ty zombie…Říkal jsem si, ale popravdě i já byl tak trochu „dojat“ z toho, jak to Australani tentokrát pojali. Sice jsem u toho nebrečel, ale otcovská láska a strach z osudu malé dcerky zapůsobil trochu i na mě. Určitě nejsem zklamaný z toho, že všechno neskončilo menší krvavou svačinkou, ale i přesto všechno to jinak než na lepší průměr nevidím. ()

Marek1991

Takýto štýl zobrazovania rodičovskej lásky nemusím, no bolo to pekné. Stále nechápem tú posadnutosť nemŕtvymi a nutnosťou ich zabíjať, nech sa jedná aj o vášho príbuzného. Nechápem vyžívanie ľudí sa v morbídnostiach, ale dobre, beriem to ako podarené, aj keď mi nie je jasné prečo tam to dieťaťa nenechal a išiel s ním, aj keď tušil, čo sa z neho stane, pretože to kľudne mohlo skončiť aj inak. ()

misterz

Niečo tak emočne krásne a dojemné som už dávno nevidel. Láska k dieťaťu nepozná hranice. Ani smrť ju neprekoná. Mal som možnosť pozrieť už mnoho zombie filmov, ale ani jeden s takto originálnym námetom, som z toho hotový, neskutočné. Tento kraťásek si zaslúži celý film. Možno niekto bude namietať, že ide o hru na city, ale podľa môjho názoru, v dnešnom pretechnizovanom a pragmatickom svete človek podvedome hľadá práve to, aj keď sa to ostýcha priznať. ()

Jezinka.Jezinka

Proč zombie? Mohla to být třeba lepra nebo jakákoliv infekce a snaha donést potomka tam, kde má šanci na přežití. Vlastně kdyby tam nebyly ty sugestivní záběry na bělma přes celé oči, nepoznala bych, o co že jako jde a nahlížela bych to jako film o chlapovi, co nezvládl řízení a snaží se, sám zraněn, potomka dopravit do civilizace, než sám zakuká. Je třeba tleskat nad tím, když člověk udělá to, co dělá pro svoje potomstvo většina zvířat? ()

Ainy

Sedm minut napětí a dojemné lásky otce ke svému dítěti ... věděl co se z něj stane, přesto v sobě našel poslední zbytek sil se s tím prát a pokusit se pro maličké zajistit bezpečí ... uff...... (po napsání tohoto komentáře ještě dlouho sedím s upřeným pohledem na úvodní fotku, v mysli to co jsem právě viděla a snažím se zadržet dojetí) ()

• Film se dostal do finále australského festivalu krátkometrážních filmů Tropfest Australia 2013. (xFelix)