Roman musí splnit náročný výcvik, aby se stal plnohodnotným členem jednotky. Navíc je pronásledován kapitánem Borkovcem, který na něj žárlí, protože je přidělen k jeho dívce Nikole. Ona ale přesto s Romanem flirtuje. Nakonec je to ale právě Borkovec, kdo se během zásahové akce proti poštovním lupičům nechá unést a neuposlechne rozkaz. Stojí ho to přeřazení do archivu, a na práci v terénu může zapomenout. Je to ale paradoxně právě Roman, kdo náhodou odhalí stopu vedoucí k dopadení gangsterů. Místo, aby se svým objevem šel za majorem Bártou, svěří ho Borkovcovi. Celý tým se tak víceméně na vlastní pěst vydává pátrat po pachateli. (Česká televize)

bubun

Jak mám ráda Kryštofa Hádka, tak tady mi s tou svou "odvahou", tedy spíš lehkomyslností a sobectvím, kvůli kterému se vždycky mohou všichni z oddělení přetrhnout, aby ho z něčeho vysekali či jinak zachránili, leze pěkně na nervy. S tím bych teda spolupracovat nechtěla. A nic proti Kerekes, ale do téhle role mi teda značně nesedí. ()

rakovnik

Nevím, čím to je, ale napodruhé se mi seriál líbí zatím více. Trochu je mi ale varováním, že si děj vůbec nepamatuji. Hrátky s kamerou působí až dokumentaristicky, byť zajímavě. Do týmu náš nováček zapadá, navíc je dán prostor vtipu a Viktoru Preissovi. ()