Bukowsky, sám sledován, hledá v Děčíně Editina vraha, stalkera. Její mobil je totiž plný výhružných zpráv. Do hledáčku se dostává bývalý přítel Edity, boxer Miky Lébl. Ten však v době vraždy zřejmě seděl ve vězení. Kuneš mezitím marně vzdoruje drilu protialkoholní léčby. Bukowsky je na všechno sám. V bezradnosti se obrací s prosbou o pomoc na Tichého, Editina otce. Je rázně odmítnut a potom jen o vlásek unikne smrti v přístavu. Je to náhoda? Bukowsky už ví, kdo je stalker. Měl by se vrátit k Vesně do cirkusu, ale cítí horkou stopu. Přes všechna varování zůstává v Děčíně. Osudová chyba. (Česká televize)

SOLOM.

Není možná, tentokrát se tvůrci vysrali na kozy a nahotu a konečně vypotili i nějakou tu zajímavou atmosféru a akční chvilku. No a dokázali, že to umí – konečně!!! Logika tu sice hapruje, někteří aktéři se chovají jak debilové a hlavně hlavní hrdina Bukowsky, ale tak u něj se to dá snad i prominout, protože stejně hlavně myslí svým ocasem. A chci už konečně více Kuneše!!! Bez něj to není ono… ()

Jara.Cimrman.jr

"Já nevím, kdo jste, ale já Vám garantuju, že mně stačí pět minut a vím, kde jste ve dvanácti ukradl čokoládu." Mafiánské promluvy podnikatele Tichého byly tím výrazně nejlepším z této epizody. Detektiv amatér Bukowsky si totiž celou dobu říkal o to, aby skončil pod koly rozjetého vlaku a všechny jeho finty směřující k odhalení stalkera byly z trapnějšího soudku. Navíc mě trošku zaráží, že na to šel tak moc od lesa a přes hrnce, když znal číslo stalkerova mobilu a byl technicky natolik zdatný, že mu uměl zavolat. A Kuneš mezitím dál sbíral body na léčení ... a to fakt nebylo moc zábavné. ()

sator

Bukowsky  (Pavel Řezníček) říká "Zpátky na stromy"... Fráze pochází  z románu Roye Lewise  " Evolution Man: Or, How I Ate My Father " a používá ji  opakovaně  strýček Váňa, který tím vyjadřuje nedůvěru k objevům a vynálezům svého bratra Edwarda. Česky kniha vyšla pod názvem " Co jsme to tátovi provedli". ()

• Bukowsky (Pavel Řezníček) říká: „Zpátky na stromy.“ Fráze pochází z románu Roye Lewise „Evolution Man: Or, How I Ate My Father“, kde ji opakovaně používá strýček Véna, který tím vyjadřuje nedůvěru k objevům a vynálezům svého bratra Edwarda. Česky kniha vyšla pod názvem „Co jsme to tátovi provedli“. (sator)
  • Natáčelo se ve Velkých Žernosekách, Ústí nad Labem - Mariánském vrchu, Berouně - Talichovo údolí, Praze Nuslích. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)