Irena získává závodní auto. Zásluhu na tom má i von Lippi. Andrle slibuje Ireně, že při ní bude stát, i když bude závodit, že ji bude podporovat. Malou překážkou jejich vztahu je stále Andrleho matka, která plánovanou svatbu s Irenou těžko nese. Jaroslav dokáže Andrlovou překvapivě uklidnit. Shodnou se, že děti za minulost nemůžou. Irena si na tchyni těžko zvyká. Jaroslav s Fraňkem hledají Marii, ale předběhne je Vladimír. Napadne ho, že by se mohla s Rozárkou schovávat ve starém bytě, kde kdysi bydlela s Kloudou. O něm ale Jaroslav nemá tušení. Vladimír najde Marii a chce zavolat policii. Marie nechce opustit Rozárku. Raději Vladimírovi řekne to, co už ví Jaroslav. Mlčoch upozorňuje Valentovy, že Král utekl z vězení. Je podezřelý z vraždy Kloudy a může být nebezpečný. Byl kvůli vysoké horečce na marodce, ale strážný zapomněl zamknout dveře. Naznačuje, že možná dostal zaplaceno. Od koho? Vladimír obviňuje Jaroslava, že řeší rodinné problémy vytloukáním klínu klínem. V útěku Krále má určitě prsty on. Jaroslav nesouhlasí. Doufá, že Král na útěku bude pro rodinu lepší než Král ve vězení. Marie je překvapená z návštěvy Jaroslava v jejich bytě. Stále je odhodlaná odjet zpět do Francie a neničit dál Valentům jejich životy. Jaroslav je zdrcený. Zapomene i na pracovní schůzku se Škvorem o financování výroby nových aut. Škvor si ho ale najde a podmiňuje další spolupráci zapojením Jaroslava do nelegálních kšeftů, které před tím dělal s von Lippim. I když Marie Jaroslava odmítla, váhá, zda odjet. Nakonec se rozhodne. Sama za sebe. Vydá se za Mlčochem na komisařství. (Česká televize)

mira007

O chlup lepší než předchozí díl - svižnější , akčnější a objímací scéna Cmuntová Plánková ( wow jsem se i lekl). Neodpustím si ale absolutní technickou střihačskou chybu. Když je v Břežanech akční scéna se zatýkáním Krále, tak při potyčce Vladimír dostane pažbou a střih a Vladimír utíká za statkem, kde pronásleduje Krále ( WTF ? ). PS: vzpoměl jsem si u šotů z natáčení první řady , kde režisér říkal, že když natáčeli na dvorku na statku v "Břežanech", tak museli vypálit trávu ( a po natáčení zase vysázet ) aby to bylo jako pracovní autentické prostředí. A dneska jak tam po sobě stříleli tak běhali po dvorku jak po fotbalovém trávníku. Takže na auta prachy v rozpočtu jsou a na selské prostředí došly? Ale nechci být hnidopich,... ()

otík

Ne, ne a ne! Tudy scénáristo prosím ne. Jsem totálně zklamán, kudy se druhá série vyvíjí. To dobré, co bylo na začátku, je zcela zabito v tomto dílu. Snaha Jaroslava o zahlazení stop a neustálé lhaní jak jeho i postav kolem něj logicky vede k tragédii, kterou si scénárista naprosto vycucal z prstu a sám tak ze sebe udělal tragéda. Ale na druhou stranu chápu, že když mu ve scénáři chyběl silnější bod pro dalších pár dílů, musel něco vymyslet. Ale tohle opravdu ne, to je bouda pro diváka. A také na Vladimíra, kterého scénář 10 dílů drží na uzdě a nestaví na něm děj, zatímco v tomto díle ho naprosto nechá v tom vymáchat. Jenže Vladimír už tady 10 dílů není ten borec z první série a nestane se jím ani zde. Ukončení dějové linky s Králem také nebyl žádný majstrštyk a linka s von Lippim už v podstatě nikoho nezajímá. Tahle postava se vůbec nepovedla a jeho nabídka ke sňatku s mladší Jaroslavovou dcerou byla neskutečně scénáristicky trapná. Opravdu tu není co chválit včetně ukázek na další díl, kde se objevuje další postava z minulé série a která jistě zásadně promluví do děje a připraví si půdu pro třetí sérii. Ach jo, já už fakt nechci. ()

majky19

Bohužel mě tato epizoda vůbec nezaujala, spíš dokonce až zklamala. S výjimkou závěrečné scény při zatýkání Krále se v epizodě v podstatě nic důležitého neodehrálo a mám takový pocit, že tato druhá série hodně připomíná horskou dráhu. Jednou vidíme epizodu nadprůměrnou, a posléze to zase spadne do takové průměrné šedi, která pro diváka není zcela atraktivní. Nechci ještě dělat konečné soudy, ale když tuto sérii porovnám s tou první, tak ta první byla pro mě daleko zajímavější a z mého pohledu obstála mnohem více. Ale třeba ještě v této řadě zhlédneme poslední dvě epizody, které celkový dojem z této druhé řady spraví. Uvidíme. ()