Austin a Ally

• USA Austin & Ally
Komédia / Dráma / Rodinný
USA, (2011–2016), 33 h 43 min (Minutáž: 21–49 min)

Ross Lynch, Laura Marano, Raini Rodriguez, Calum Worthy, Andy Milder, Julia Campbell, Claudia DiFolco, Ashley Fink, John Henson, Michael McCafferty, Jeff Blum (viac)

Jak se dělá rock předvedou dvě protikladné osobnosti v úplně novém seriálu na stanici Disney Channel. Austin & Ally je komedie o přátelství dvou povahově odlišných teenagerů, jejichž životy se obrátí k lepšímu, když se jeden z nich stane přes noc hudební senzací.
Děj sleduje jedinečné přátelství dvou naprosto odlišných teenagerů - Austina, extrovertního hudebníka, který miluje zábavu a Ally, brilantní, ale plaché skladatelky písní a jejich dvou nejlepších kamarádů Trish a Deze. Austin a Dez si tajně vypůjčí jednu z Allyiných písní, nahrají ji a vytvoří videoklip, který následně umístí na internet. Z Austina se tak přes noc stane celebrita a hudební hvězda. Trish, nejlepší kamarádka Ally, se ji snaží přesvědčit, aby světu oznámila, že právě ona je autorkou oblíbené písně, zatímco Austin ji prosí, aby mu napsala další hit, který by mohl nahrát. Na místo toho nakonec Austin a Ally ve snaze stát se opravdovými muzikanty dají své talenty dohromady.
(oficiálny text distribútora)

Stefi.

Tak tohle je hodně špatný... V podstatě další brak z dílen Disney Channelu jenom ještě o něco horší. Už roky jsem neviděl horší herecký obsazení, jasně 95% účastníků jsou děcka ale když si musím před tv zakrývat oči za to, jak je mi za ně strašně trapně, tak něco není v pořádku. Z toho co jsem měl možnost vidět, bylo tohle téměř absolutní dno zmíněného studia a že mají sakra z čeho vybírat. Vážně bych to nikomu ani za nic nedoporučil. Tu jednu hvězdičku jen za obstojné písničky co se tam občas mihnou. ()

HiddenDragon odpad!

Vydrzel jsem zkouknout jeden dil. A nemam potrebu videt vic. Je to dalsi tuctovka, ktere nevim proc Disney Channel chrli furt dokola. Asi chtelo navazat na uspech Hannah Montana, ale je to stejne trapny. Za celych dvacet minut tam nebyl jedinej dobrej for a i zapletka byla pubertalni jak svina. Dej moc nechapu, i kdyz mozna je to v US bezny (pilot jsem nevidel) - prijde mi proste divny, ze sestnatilety decka ridi obchod s hudebnimi nastroji. Desetilety holky mozna budou slintat nad blondackem Rossem Lynchem, mne navic vadi, jak se Disney nevim proc snazi zlehcovat vnimani obeznich lidi, jedna "matrona" je uz v Good Luck Charlie (ale to je aspon vtipnej serial), tady prcli jakousi Raini Rodriguez, ktera ma teda do krasy hooodne daleko. Chapu ze tlustoprdi to maj tezky, ale misto cviceni jim vlastne rikaj, jak je vsechno v pohode, muzete dokonce do serialu. No fuj. Jo...a ani ty pisnicky nic moc, na konci byla jedina....takovy amatersky popik hodici se na party zakladni skoly. Nic vic. ()

Melios

Detský muzikál plný vtipov, srandy, šialeného uzemneného humoru vtipov na americkú mentalitu a hudba plná farieb. Milé... "Flip a switch Turn on the lightning Get it right show'em how its done Free it up Dont matter how you dress that sing Girl you know you got a number one Go with it You got them where you want them Drop the beat They need to hear your sound Play it up Its coming down to you right now...They want to know know know Your name name name They want the girl girl girl With game game game And when they look look look Your way way way Your gonna make(make) make (make) make Make'em do a double take!" ()

unclejack

Tlieskam spracovaniu. Svieže, letné, farebné. Na to sa dá chytiť. Lenže to tá návnada musela stáť za to - tradične prudérny herecký cast síce poskytuje istú nádej vo forme správne uleteného Rossa Lyncha, lenže tu ešte stále straší trojica hercov, ktorí sa Disneyho priemeru rozhodne nevymykajú - a s rekrutujúcimi členmi ansámblu je to tradične taktiež bledé. Lauru Marano nie je ťažké pristihnúť pri afektovanosti, keby tvorcovia vsadili na jej prirodzenosť, mohla to byť bomba. Raini Rodriguez a Calum Worthy dokazujú, ako si u Disneyho predstavujú komiku pre deti 21. storočia a je to viac než len žalostné - zvlášť v prípade potrhlého, neprirodzeného Worthyho. Dejové zápletky rovnako kolísajú čo sa týka kvality a niektoré vtipné momenty dokáže prekyť Dezovo trapošenie - za to samozrejme jeho predstaviteľ nemôže, ale scenárista by sa mal nad tým čo píše trochu zamyslieť. Suma sumárum - seriál v rámci konkurencie nie je zlý, v rámci divákových očakávaní zrejme osciluje okolo priemeru, čokoľvek vyššie a originálnejšie je však mimo jeho ligu. A ako pôjde čas dalej, zrejme bude klesať kvalita, čo je zreteľne vidno už na dieloch z novej série... ()

Kacitr

Na to, že se jedná jen o další dílko z produkce Disney Channel, tak seriál není vůbec špatný. Ač jsou zápletky u některých dílů skutečně na hlavu postavené, člověk se zasměje a parádně odreaguje. Austin & Ally mi vždy vykouzlí úsměv na rtech. Obsazení sympatické a ty písničky se také dají poslouchat. ()

• První sneak peak na seriál sledovalo 5,7 milionů diváků, zatímco oficiální premiéru 4 miliony. (ManOfPhoenix)
  • Film se natáčel v Hollywoodu v Los Angeles a Irvine v Kalifornii. (rafix)