Hlavolamy

• USA Head Games

V pořadu Hlavolamy zjistíte, jak běžní lidé vnímají situace z reálného života, jak se přizpůsobují a morálně rozhodují a co ve skutečnosti dělá mozek, aby jim dané chování přikázal. Pořad testuje jak diváky, tak účastníky pořadu v řadě logických her, intelektuálních skládaček a společenských experimentů a zkoumá, jak mozek reaguje na nepříjemné, neobvyklé a konfliktní situace. (oficiálny text distribútora)

easaque

snad je to ten správný titul který tu komentuju, ale jedná se o americký dokument vysílaný na Discovery. Viděl jsem dva díly a dokument se snaží zábavnou formou představit a vysvětit základní lidské chování a hlavně jak jednotlivce ovlivňuje okolí a společnost. Je docela zajímavý, i když spíš určený pro nenáročného diváka, který si snad z toho něco odnese - jak je zvykem u amerických dokumentů, ale téma poučné. ... i po posledním třetím dílu se můj názor nezměnil, ale aspoň vím, že je to správný titul [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

majo25

Skvelý doku-seriál. Hlavne za tie obohacujúce informácie, ale aj za rôzne prekvapenia, vtip, pokusy na ľuďoch. Škoda, že nebolo viac častí ako 3. Negatívom je typické americké opakovanie upútavok na to, čo príde a pod. Hodnotenie: 80% ()

Amper01

Věci, které většina z nás (neb jsem jeden z mála?) zná podpořené reálnými pokusy. A hodnotil bych i lépe, nebýt jedné totální kraviny, kterou opakovali snad při každém pokusu. Byla řeč o evoluci a zároveň o tom, že to vše děláme proto, že jsme tak naprogramováni. To se ale vzájemně vylučuje. Jakýkoli program je výtvor inteligence. Takže - byli jsme naprogramováni, nebo je to dílo "náhody"? Tvůrci by se měli konečně rozhodnout... ()