Poklad Vikingov

• Česko Ragnarok (viac)

Každý mýtus má svoj pôvod. Aj mýtus o konci sveta z čias Vikingov má reálny základ, a ten je životunebezpečný dokonca ešte aj dnes, po 1200 rokoch...
Archeológ Sigurd Svendsen je už roky posadnutý slávnou vikinskou loďou z Osebergu, ktorá pochádza zo začiatku 9. storočia nášho letopočtu. Je presvedčený, že tento vzácny svedok svojej doby ukrýva kľúč k rozlúšteniu záhady Ragnaroku - mýtu o konci sveta v nórskej mytológii. Sigurd podrobne študuje do lode vryté runy - tajomné symboly, ktorým sa pripisuje magická moc predpovedať budúcnosť, alebo privolávať sily, ktoré ovplyvňujú šťastie a osud človeka. Keď jeho priateľ Allan nájde podobné runy vryté do kameňa, ktorý pochádza z najvzdialenejšieho severu Nórska, Sigurd je presvedčený, že tajomné symboly sú vlastne mapou vedúcou k bájnemu pokladu Vikingov. Allan, Sigurd a jeho dve deti sa spolu vydajú na expedíciu do Finnmarku, najsevernejšej časti Nórska. Ocitnú sa v oblasti medzi Nórskom a Ruskom, ktorá je už celé storočia vyľudnená a kam nikto necestuje. Čo sa tu kedysi prihodilo Vikingom, že zrazu zmizli? Až tu Sigurd odhalí skutočný význam runov. Je to však tajomstvo oveľa nebezpečnejšie, než by si mohol predstaviť v najhoršom sne. A čoskoro už sám pocíti jeho hrôzu na vlastnej koži, keď dôjde k stretu síl dvoch svetov - prastarého a súčasného. (TV JOJ)

Stanislaus

Severská kinematografie mě nejednou mile překvapila, a tak jsem si říkal, že se podívám na Ragnaroka, nicméně zdejší hodnocení není moc daleko od mého osobního mínění o filmu po tom, co jsem ho zhlédnul. Nápad to byl rozhodně dobrý, líbilo se mi například prolínání dvou časových linií na počátku filmu. Nicméně mě na druhé straně vcelku iritovalo herecké obsazení (zejména děti) a skutečnost, že se ona bájná příšera ve filmu ukázala pořádně tak dvakrát a udělala jen takové bu-bu-bu. Snímek, od něhož jsem si sliboval víc, jakožto milovník monster-movies, a proto jsem byl na konci zklamán. ()

Mr.Ripley

Zatímco Hollywood zmírá ve světě sequelů, prequelů, remaků, rebootů, apod. Ostatní produkce vzkvétají originalitou a především láskou, která srší z každého okénka. Famózní kamera, excelentní hudební složka a neuvěřitelně zábavná rodinná podívaná, která tu od dob Jurského parku nebyla (nemluvě o několika úsměvných, však funkčních, narážek na legendární dinosauří dobrodružství). Obrovská škoda uspěchaného a nedotaženého konce, mohlo se jednat o silné čtyřky. ()

slunicko2

Rodinný dobrodružný film v norském stylu. 1) Horská dráha emocí? Stmelení rozvrácené rodiny? No to mě podrž. 2) Spoiler. Film je klasické dobrodružství až do okamžiku, kdy herce začne pronásledovat místní lochneska. Závěrečný boj o přežití už patří do jiného žánru. 3) Nepřekvapí nelogičnosti ani žánrová klišé. ()

Prometheus69

Popravdě jsem si spletl filmy.. ale, když už jsem to viděl a bohužel i slyšel. Tedy, nic proti našim slovenským braťa... ale ten slovenský dabing.. byl ještě větší peklo, než to po mě číst! :D Takže jak to otevřít? Co třeba formou komentáře režiséra? Vážení a milí tupci... Chcete znát dokonalí recept na to jak dokonale posrat zdánlivě dobrý film?... "Tedy za předpokladu pokud netočíte rodinou retardovanou fantasy komedii. Bod1) Rozhodně doporučuji tam dát děti. Od čehož se dále odvíjí další mé body. Bod2) Vyberte nějakého nevýrazného hrdinu, nejlépe knihomola který ani neumí mluvit, natož řešit jednoduché situace. Bod3 )K tomu přidejte pár dalších stejně retardovaných postav... aby si měl aspoň z kým povídat, či na sebe jen tak civět aby se neřeklo. Bod4) Čím méně lidí tím lépe.. obzvláště pokud chcete do filmu propašovat i pár vyhlazovaček... Bod5) CO NEJMÍŇ LIDÍ ZAŘVE TÍM LÉPE! Bod6) Samozřejmě je vybavte co nejmenším množství financí! Bod7) Pošlete je někam kde to vypadá COOL kde všechno hned najdou! Nejlépe na nějaký ostrov, kde se údajně cosi nachází... Bod8) a vražte jim do ruky nějakou tu divně psanou mapu která ani po rozšifrování nedává vůbec žádný smysl.... aby to bylo správně tajemný a archeo-dobrodružný. Kterou jeden z hrdinů získá za podivných okolností 6 Letého průzkumu pobřeží, hledání kamenu mezi kameny. Bod9 )No a samozřejmě je nezapomeňte vybavit co nejméně předměty kterými je možné se bránit, jako je třeba NUŽ! Či blbá pistole. Bod10) No a samozřejmě nesmíte zapomenout na nějakého toho patrvora kterého pokud možno po celí film, jejichž odhalení co možná nejvíce natahujte a mlžte dokud to už nebude extrémní nuda, že už prostě budete muset něco ukázat.. Bod11) Vůbec se nebojte vykrádat jiné filmy, jako je třeba PITHON a podobné, on si toho stejně nikdo nevšimne. Bod12) No a samozřejmě, když už tu máme ty děti.. nezapomeňte té roztomilé příšerce přidat mateřské pudy.. to je vždycky tutovka... Bodů jistě bude víc, ale zaprvé tu hrůzu nechci absolvovat znova abych všechny ty body zachytil. za druhé, už se chci taky vyspat. :) TAKŽE! závěrem jsem nepochopil tři věci. Za prvé.. název... O tom slovenském ani nemluvím, ale nějak mi uniká ten smysl? No aby to bylo víc epic chápu... ale, stále jsem nějak nepochopil ten slibovaný konec světa. Další věc, proč se ty hadice vylíhli pravě ve Chvíly když tam přišli? Bylo jich tam tedy víc? Proč tam byl jen ten jeden... a třetí. Jestli jsem to dobře pochopil, tento dobrodružný příběh pro celou rodinu měla být narážka na severskou legendu o Jörmungandrovy? Tak to by se pan Mikkel měl znovu podívat do svých gatí a ještě jednou ten svůj poklad přeměřit. O_o Chtěl jsem dát aspoň dvě hvězdy co celkem povedený konec, který jsem z nadějí čekal... namísto toho jsem dostal téměř happyend jak v nějaké přiblblé pohádce! Tak a teď jdu hledat ten druhý film... Pamatuji si že tam ta potvora měla takový divný škorpioní ocas... a taky se to týkalo Ragnaroku... což mi tady ale, asi moc nepomůže. :D ()

Fr

,,CHCEME SE DOZVĚDĚT, CO TADY VIKINGY, PŘED TISÍCI LETY, POTKALO.“… /// Sigurd natrefil na indicie, že by sám Indiana Jones vokamžitě sbalil kufr. Proto balí parchanty a vyrážej na archeologickou cestu, která nevede do středu Země, nýbrž k jezeru, který obývá příšera z Jurskýho parku… Dobrodružná podívaná pro rodiče a starší potomky, jenž by klidně mohla běžet v kinech a nikdo by se u toho neunudil xsmrti. Je to totiž asi tak 756x zajímavější (možná i 757x…) než ta píčovina s Kopím osudu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám rád příšery, co nerozlišujou národnosti a žerou se stejnou chutí jak Vikingy, tak i Rusáky. 2.) Nebál jsem se s děckama navštívit park Jurský, nevystraší nás ani hvozd Norský! 3.) Thx za titule ,,Sizok“. (S těma švédskejma to fakt nešlo!) /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

• Natáčanie filmu prebiehalo v Nórsku a Švédsku. (Danny88)
  • Ostrov v Odinově oku není příliš vysoký, ale jeskyně je velmi hluboká. Hladina vody v jeskyni by měla být mnohem vyšší. (Johnny.ARN)
  • V jeskyni najdou ve vodě kovovou vikingskou helmu. To není možné, protože voda kov/železo vůbec neuchová v původním stavu. (Johnny.ARN)