Maron

USA, (2013–2016), 18 h 14 min (Minutáž: 21–23 min)

Tvorcovia:

Marc Maron

Hudba:

Anthony Rizzo

Marc Maron, Josh Brener, Nora Zehetner, Judd Hirsch, Sally Kellerman, Ken Jeong, Eva Bella, Keir O'Donnell, Danny Trejo, Pete Holmes, Sarah Silverman (viac)

Marc Maron je bavič. Bavič, který celý život zápasí s obsedantně kompulzivní poruchou. A věřte, že především na ni svádí svůj kladný vztah k alkoholu, sebestřednosti, agresivitě a záletům. Tento komediální seriál je především o Marcově vnímání dnešního světa. Většina vedlejších postav, stejně jako hlavní hrdina, hraje sama sebe. (geklon)

Fifer

Jsem rád, že jsem si našel svoji "hipsterskou" show. Proč hispterskou, když Marc není hipstr? Protože tahle show, která je mimochodem velice často o muzice, kterou 90% populace nezná, je právě o elitářství. Najít si něco exkluzivního, něco jen pro tebe. Marc Maron nemůže bavit nikoho mladýho, řekl bych. V mnoha epizodách chybí dramatický oblouk, Marc většinu času přiznává, že nejede na hlášky a poenty- jeho komedie je založená na tzv. "stream of consciousnees" a většinu času to žádná komedie není. Pouštím si tenhle seriál právě proto, že je out, že nemůže být mainstream, že v době, kdy 20 komentů na ČSFD má i reklama na vložky, tak tady není ani jeden. A přiznávám se k tomuto trapnýmu elitářství, stejně jako si Maron koupí zesilovač za 14 000 dolarů ke svému gramofonu, aby si pak sám přiznal, že ten rozdíl za tolik peněz nestál. Občas jsem trapnej elitář, ale léčím se, stejně jako si Marc lečí svůj "anger management problem" ( výbuchy vzteku, cholerismus). P.s.: 4 série mi zatím přijde dost slabá, místo ní doporučuju raději jeden z jeho stand-upů, které najdete i na youtube. ()

Marze

Extraordinérní Marc Maron hraje lehce fiktivní verzi sama sebe. Viděl jsem dva díly. Herecké obsazení je dobré, přesto mě to nezaujalo tolik, abych shlédl další díly. ()